Humpolec získal ocenění za péči o válečné hroby

2

Za příkladnou péči o válečné hroby v Kraji Vysočina byly v letošním roce oceněny město Humpolec a obec Krahulov a také konkrétní zástupci třech obecních úřadů obcí s rozšířenou působností

Plaketu za péči o válečné hroby získalo v Kraji Vysočina, včetně letošních oceněných, již několik desítek obcí, tentokrát však Krajský úřad Kraje Vysočina na ocenění navrhl i vybrané pracovníky městských úřadů, kterým je agenda péče o válečné hroby zákonem svěřena. Pamětní plaketu tak vedle zástupců samospráv převzaly i Zuzana Vostrejšová z Městského úřadu Žďár nad Sázavou, Iva Vacatová z Městského úřadu Humpolec a Věra Háková z Městského úřadu Pelhřimov.

Válečnými hroby jsou podle zákona č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech, nejen místa, kde jsou pohřbeny ostatky osob, které zahynuly v důsledku aktivní účasti ve vojenské operaci nebo v důsledku válečného zajetí, anebo ostatky osob, které zahynuly v důsledku účasti v odboji nebo vojenské operaci v době války, ale také pietní místa (pamětní desky, pomníky nebo jiné památníky), která takovéto osoby připomínají.

Válečné hroby i pietní místa jsou evidovány v Centrální evidenci válečných hrobů, kterou vede Ministerstvo obrany ČR a je veřejně přístupná na webových stránkách http://www.valecnehroby.army.cz.

Zdroj: http://kr-vysocina.cz/pet-oceneni-za-peci-o-valecne-hroby/d-4067964/p1=1013

Čtěte dále:   Uzavírka - ul. Pražská, Na Kasárnách - Humpolec

Petr

2 thoughts on “Humpolec získal ocenění za péči o válečné hroby

  1. S tou Humpoleckou péčí o válečné hroby to nebude tak horké. Nad Šibeňákem je válečný hrob německých vojáků asi padlých při přestřelce na konci války u nemocnice nebo asi zemřelých v nemocnici. Místo není nijak označené, před několika lety tam dal někdo dřevěný válečný kříž, dal ho cudně trochu do houští. Čekal jsem jak tam dlouho vydrží a překvapen jsem nebyl. Už je dávno ulomený a leží na zemi!!
    Zálesák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Derby pod Orlíkem vítězně pro nováčka

Út Zář 1 , 2015
Hned týden od svého prvního utkání, nováček soutěže 4. třídy OP Pelhřimovska, humpolecký A.F.C. přivítal na domácí půdě v místním derby hráče rezervy Sokola Plačkov. Utkání se hrálo v pravdě tropické teplotě, což hráčům ubíralo množství sil. Čtěte dále:   Uzavírka - ul. Pražská, Na Kasárnách - Humpolec

You May Like

Témata