Humpolec zlomil odpor Vimperka v posledních sedmi minutách

3

Velmi cenné vítězství vybojovali humpolečtí hokejisté v jihočeské přeboru.

Po pokoření Vimperka se v tabulce posunuli na sedmou příčku.

HUMPOLEC – VIMPERK 6:3

Jiskra představila hned dvě nové posily. Její dres oblékl Tomáš Hadrava, který před časem skončil v druholigovém Pelhřimově. Do obrany se po bok Hurdy postavil Jakub Kočí. I tento jihlavský hráč má druholigové zkušenosti. Hrával za Velké Meziříčí a Velkou Bíteš.

K vidění byl velice kvalitní a zajímavý zápas, který dlouho nedával tušit, kdo si odnese body. První se z gólového úspěchu radovali domácí, když brankářem Grulichem vyražený puk vrátil do sítě Cirhan. Hosté přidali na tempu a dočkali se obratu ve skóre. Slepenými góly se o to postarali Pošmourný a Janda. Jiskra přispěchala s odpovědí velmi rychle. Hosté se zapomněli v útočném pásmu a po přihrávce Poláka je za to potrestal Dvořák.

Také druhá třetina přinesla výsledkový smír, šance byly na obou stranách. Ve 26. minutě se vytáhl brankář Zour, který zlikvidoval tutovku vimperského Jandy. V polovině zápasu hráli domácí přesilovku a po přihrávce Cirhana se prosadil Hřeben. Gólově třetinu uzavřel hostující Janda, když si Humpolec vychutnával vedení doslova jen pár vteřin.

Třetí dvacetiminutovka konečně přinesla rozuzlení. Vimperk své šance neproměnil. Pošmourný při samostatném nájezdu jen vyprášil betony Zoura, změnu stavu nepřinesla ani přesilovka pěti proti třem. Domácí hráli aktivně a vyplatilo se jim počkat na chyby.

V 53. minutě vystihl Hadrava špatnou rozehrávku a po následném závaru doslova procedil puk skrz brankáře Grulicha zkušený Zmrhal. Vyrovnat mohl Kouba, jenže sám před Zourem přestřelil a domácí dostali v závěru výhodu přesilové hry. Po asistenci Hřebena se prosadil Cirhan. Osud hostů zpečetila poslení minuta. Power play Vimperka selhala, do střelou prázdné branky pojistil bodový zisk Jiskry Dvořák.

Čtěte dále:   Podívejte se na branky fotbalistů Žďáru při vítězství 3:0 nad Humpolcem

Branky: 7. a 59. Cirhan, 19. a 60. Dvořák, 30. Hřeben, 53. Zmrhal – 18.a 31. Janda, 17. Pošmourný. Vyloučení: 7:7. Přesilovky: 1:0. Třetiny: 2:2, 1:1, 3:0. Humpolec: Zour – Zmrhal, Doubek, Hurda, Kočí, Zaňák, Kasalý – Hřeben, Hadrava, Cirhan – Dolejš, Dvořák, Polák – Šáda, Holec, Barták (31. Zadražil).
Ostatní výsledky: Veselí nad Lužnicí – Hluboká nad Vltavou 4:1, Český Krumlov – Soběslav 3:2 po nájezdech, Radomyšl – Strakonice 1:0, Velká Radouň – Božetice 4:1, David service České Budějovice – Tábor B 6:5.¨

Ilustrační foto

Převzato z Pelhřimovského deníku

Axl

3 thoughts on “Humpolec zlomil odpor Vimperka v posledních sedmi minutách

1. Kluci zvládli i dvě utkání venku,když minulou středu vyhráli 5:4 v Táboře a v neděli 7:3 v Soběslavi a nyní jsou na 3.místě Jihočeské krajské ligy!
    Tuto neděli od 17,00 hostí loňského mistra z Božetic(Milevsko),tak je přijďte povzbudit!!