Humpolecká radnice věří, že nová podoba parku Stromovka vyžene bezdomovce

56

Největší investiční akce tohoto roku v Humpolci se blíží do poloviny. Je jí revitalizace parku Stromovka a související úpravy sousední ulice Jana Zábrany. Podle humpoleckého starosty Jiřího Kučery už nová podoba parku Stromovka nebude lákat bezdomovce

Vzhled parku by se měl výrazně
proměnit, zatím však lze jeho budoucí podobu lze jenom tušit.

Zobrazit fotogalerii

V parku jsou položeny základy nových
cest a inženýrských sítí, vznikají jeho další stavby. „Stavba jde podle plánu,
termín dokončení a předání parku včetně zeleně do konce listopadu by měl
klapnout. Ulice Jana Zábrany bude předána o měsíc dřív,“ řekl starosta Humpolce
Jiří Kučera.

Ve Stromovce vznikne i zázemí s
kavárnou a dětské hřiště. „Park děláme tak, aby se co nejvíce otevřel
veřejnosti. Bude trochu jiný než předtím. Děti se nebudou zavírat na hřiště
před psy, ale naopak psi se budou zavírat, aby neohrožovali děti. Město začne
chystat výběrové řízení na provozovatele kavárničky se zázemím, která bude v
parku, ale to už asi možná bude úkol na nové zastupitelstvo,“ naznačil Kučera.

Revitalizace
parku vyjde na 50 milionů korun

Park Stromovka je v Humpolci
kontroverzním místem. Patří k nejvýznamnějším zeleným plochám v centru města a
koná se zde řada kulturních akcí pod širým nebem. Ovšem
současně si jej oblíbili i bezdomovci.

Podle Kučery park v nové podobě už
bezdomovce lákat nebude. „Oni hledají spíše zákoutí, kde na ně nebude vidět, a
proto jim to ve Stromovce vyhovovalo. Věřím, že už se do parku nebudou vracet,
hezké prostředí je nepřitahuje,“ míní Kučera.

Lidé na znovuotevření parku napjatě
čekají, chodí obhlížet, jak práce postupují, diskutují o tom na sociálních
sítích. „Kdy asi bude hotový park Stromovka?“ ptala se například Lenka
Rennerová.

Místní lidé bezdomovce v minulosti
často řešili, protože v desetitisícovém městě jich pobývalo i několik desítek.
Když jejich hlouček nebyl ve Stromovce, přesunuli se nedaleko odtud za poštu.

„Vidím to jako neřešitelné – jedině
snad postavit hřiště pro
houmlesáky, protože oni do žádné chalupy nepůjdou,“ nebral si před časem na
facebookovém fóru o Stromovce servítky diskutující Franta Holub.

Je jisté, že nyní ve Stromovce
bezdomovcinejsou – je totiž obehnána plotem a uvnitř se pohybují stavební
stroje a dělníci.

Vedení města pokládalo park
Stromovku za vyžilý, na jeho úpravy vznikaly různé studie.

„Hledali jsme místo ve městě, na
které bychom vyhlásili architektonickou soutěž. Na revitalizaci Stromovky se
přihlásilo dvacet ateliérů, odborná komise zvolila vítěze, zastupitelstvo ho
potvrdilo. Letos jsme na to už měli peníze v rozpočtu, takže jsme vybrali zhotovitele.
Je to ukázková realizace veřejného prostoru. Na ten park se budou moci jezdit
dívat z jiných měst,“ věří sebevědomě Kučera.

Revitalizace parku bude spolu s
úpravami okolních silnic a chodníků stát 50 milionů korun.

Zdroj a více na : https://jihlava.idnes.cz/vysocina-humpolec-park-stromovka-revitalizace-frs-/jihlava-zpravy.aspx?c=A180716_414776_jihlava-zpravy_epsal

 

Petr

56 thoughts on “Humpolecká radnice věří, že nová podoba parku Stromovka vyžene bezdomovce

 1. Jo napjatě jdu ráno do práce, ani noha, jdu z práce 2 lidi u mototechny, jinak nic. Odpoledne už je klid. Takže to napjatě sleduji. Teorie o neviditelnosti bezdomovců je divná, protože i předtím tam byli denně a každý je viděl, slyšel i cítil. Nevidí je jen policisté a asi pan starosta co tam nechodí. Dle mého je tam láká okolní počet obchodů kde mohou krást či kupovat alkohol. Jinak té změně fandím a čekám za těch 50 míčů kvalitní práci a promyšlenou práci aby se nepakovaly akce typu rybníček… poliklinika, kde se to muselo upravovat aby mohl jet kamion s pivem, sorry hasiči .. Na rybníčku to ani neřeší, schválně kolik lidí si všimlo, že nejde otevřít popelnice, protože je tam zeď co podpírá víko.. vyjeté koleje v chodníku.

  Parku zdar

   1. Běžný občan má přehled o aktuálních cenách stavebních prací??? Dovolím si silně pochybovat.

    frrrr

     1. Bylo vůbec nutné park tak radikálně měnit?To je otázka..Myslím si, že vedení města hledalo za každou cenu kde investovat. Chápu ,že obnova sítí je třeba, ale stavba kavárničky, no nevím. A co parkoviště před bývalým Kuchařovem? Zanikne?

      Doufejme,že nedojde už k iniciativě prodeje parkoviště u nádraží, na posledním zářijovém zastupitelstvu. Veškeré aktivity s toto lokalitou je třeba nechat na novém složení zastupitelstva.. Snad to pochopí zejména stávající zastupitelé za ODS..

  1. Ano Stromovka chtěla omladit a upravit. Ale 53 milionů je totální předvolební nesmysl ! Město má problém se strategickou surovinou – pitnou vodou, nemůže se rozvíjet, protože nemá dořešenu kanalizaci a čističku, ale o tom vedení nemluví a naopak, pokud o tom někdo začne, tak vše popírá a neguje. Za pár let teprve občané pochopí, co vláda ODS spáchala za zvěrstva na občanech našeho města. Ale bohužel už bude pozdě. Budeme pít hnusnou a drahou vodu ze řeky a autobusy nového dopravce nebudou mít kde zastavovat a parkovat, ale to dnes nikdo neřeší……….

   1. Vy už se běžte léčit. Zvěrstva páchali na občanech úplně jiní a není to až tak dávno. No asi to bude tím, že pijete vodu “ ze řeky “ už teď……….

    1. katastrofa …jen jde o prachy o nic vic a lidi muzou kecat jak chteji a stejnam nic nezmuzou …boze 50 mil za park to je smesne a urazejici kam ty prachy sli a jdou to je jako silnice na cejov 350m silnice a ono to stoji skoro 30mil … takze tady se nejni cemu divit …nekdo si tu maze pekne kapsy a byt tam ja tak delam to same ..prachy prachy prachy .. jen se sypte za blbe projekty ktere nemaji smysl a jsou predrazene…

     1. bezdomovce by meli pochytat a konecne vycistit toto mesto od teto spodiny nemluve o Rumunech Madarech a dalsi spodiny co se tu usadila …nikdy se tu tolik nekradlo jak od te doby co se tu naschromazdila tahle pakaz co dela v onech firmach kolem Humpolce … psat to neumi a ani se najist a tuhle spodinu tu mame v kvantech … a co na to mesto … mlzi a rika jak je vse v poradku a ze se nic nedeje…a co tech 6 vykradenych baraku behem jednoho mesice …kde byli videny tzv cerni lide v aute … to take nikdo neresi a vse je v poradku podle mesta ….

     2. Jediná spodina, kterou zde vidím, jste Vy se svým vyjadřováním.

      frrrr

     3. Frrr mas recht. Ale jak bolsevika nesnasim, tak mi tech 50 micu prijde dost. Hlavne tedy ve srovnani s vystavbou slusneho rodinneho domu za treba 5 mega.
      Ale treba se milim. A nebo mylim …..

     4. Mnoooo frrrr, jisteze se to da napsat jinak, bez nadavek a urazek, bohuzel s obsahem vsak musim bez vyhrad souhlasit a pokud nejste masochista, kteremu dela dobre postupna likvidace Vaseho mesta, pak i Vy.

     5. Pokud se někomu nelíbí jak vedení na radnici naše malebné městečko spravuje, tak má letos mimořádnou příležitost věc změnit. Ne hloupým plkáním tady na Humpoláku, ale vlastní kandidaturou v komunálních volbách. Tak nespokojení hoši a děučata, šup a honem na kandidátky. Že starosta leccost podělal je pravdou, ale lidé jej tam znovu a opětovně volili, sám od sebe se tam nedostal. Tak to respektujte, ostatně příště už tam nebude. Za komačnů město pustlo a bylo cíleně ničeno, nyní se rozvíjí a to je přeci dobře. Každý má sice na tento rozvoj trochu jiný názor, ale jen nadávat je hloupost. Přeji hezký den v hezkém Humpolci.
      senior

     6. Tvrdit, že za komunistů bylo město cíleně ničeno považuji za výrok nějakého zřejmě zapšklého pravicového příznivce, ale jinak souhlasím se zbytkem příspěvku. Letos ta možnost změny je a do 31.7. lze zkusit kandidaturu nebo vytvořit vlastní kand.listinu. A stávajícího starostu lidé volili druhým největším počtem preferenčních hlasů, to svědčí o tehdejší podpoře mezi voliči v Humpolci….
      A možnost výběru bude, letos zřejmě 7 uskupení kandidovat bude..

     7. Hlavně prosím nevolte strany, ale dejte si tu práci a vyberte a označte přesně 21 kandidátů, kterým věříte a které tam chcete vidět. Jsme malé město a nepotřebujeme tady dělat stranickou politiku, jako tomu bylo poslední dvě volební období……protože pak se podle stávajícího systému tam ocitne kandidát se 400 hlasy a jiný který má třeba 1000 hlasů se tam díky nesmyslnému přepočtu nedostane…..

     8. Jak mám někoho označit a věřit mu, když ho neznám vůbec, nebo jen podle vidění ??? Většina lidí vůbec neví, co jsou kandidáti ve skutečnosti zač. Někoho volit je vždycky loterie.

     9. To je otázka, ale hlavně se vyvarovat té chyby, že to bude učitel, kterého sice každý zná, ale je odtržený od reality. Třeba budou kandidáti pořádat nějaké diskuse a tam se asi ukáže jaký je to člověk s přehledem o dění ve městě a okolí, ale i tom jak některé věci řeší v jiných městech.

     10. Volby strany je zákonnou možností volby, nevidím jediný důvod, proč by lidé nemohli volit touto možností ze třech možných, kterou lze volební lístek upravit. Vámi zmíněná možnost, tedy volbou napříč spektrem má také nevýhody.. Tou hlavní je, že vámi označený se do zastupitelstva nemusí dostat, protože skočit třeba z 12 místa je už třeba dosti preferenčních hlasů…

     11. Pokud by většina lidí volila jak je popsáno výše, tak potom to reálné je téměř z jakéhokoli místa, protože ti před ním nedostanou automatické hlasy, jako když zaškrtnete celou stranu. Takže by vůbec nebylo od věci, kdyby toto občané začali preferovat a zvolili si kandidáty které chtějí a ne ty, co je strany nandali dopředu !

     12. To co píšete je úplná pitomost. Strany dávají na přední místa právě ty, kteří chtějí na radnici či v zastupitelstvu pracovat. Na chvostu jsou lidé buďto na doplnění či ti, kteří mají pro stranickou kandidátku přinést hlasy. Pokud by to mělo být tak, jak mnozí neználci neustále opakují tj. přednostně volit jména napříč stranami, tak by nemuselo být u jednotlivých kandidátek uvedeno pořadí, ale lidé by tam byly např. podle abecedního seznamu. To však zákonodárce vůbec nechtěl, proto také nutnost určitého kvóra preferenčních hlasů. Ale to mnohým není nikdo schopen vysvětlit, pořád melou dokola nevolit strany, ale jednotlivé kandidáty. Jsou tím úplně postižení, nedejte na ně !

     13. Mnozí voliči neví,že křížek v komunálních je něco jiného než kroužek v parlamentních..Takže myslí, že křížkem napříč volí toho konkrétního, to však v konečném součtu nestačí…

     14. Jasne ze volit strany. Ty jsou pro volice daleko citelnejsi nez
      pro mnohe nejaky noname kandidat.

     15. To je málo ! ANO, ČSSD, STAN, KDU-ČSL, TOP 09, KSČM, HUGO, ODS, Piráti, Zelení, Monarchisté a možná ještě jeden subjekt.

     16. Ještě prý vzniká strana „Pro Humpolec“. Dává to dohromady jeden z bývalých zastupitelů s ještě dalšími lidmi. Takže to bude asi fakt zajímavé…..

     17. Ano podle starosty Kučery už na Stromovce nebudou bezdomovci. Asi má pravdu , protože se i s Rumunama a dalšími nastěhovali do parku Lnářská ! A tady si pane starosto občané i v tomto horku nemohou v noci otevřít okno, protože až dlouho do noci tu řvou a dělají bordel !!!! Takže vedení města to opravdu „vyřešilo“……….

     18. No co si budem nalhávat. V okolí tý večerky ( Lnářská) to vypadá hrozně. Celej den tam chlastaj, válej se po chodníku. Kam si choděj ulevovat? ……….. Po Stromovce to bude další investice kam už ta havet nepáchne?

     19. Prý bude v Humpolci 8-9 stran a hnutí kandidovat. Určitě lidé vyberou nové koně i na radnici..Jen se obávám, že s bezdomovci si těžko poradí za současných zákonů a podmínek..

     20. Doufám, že ta provařená humpolecká ODS i ČSSD půjdou konečně od válu……

     21. Ty provařené ČSSD a ODS lidé zvolili poměrně velkou většinou.To je potřeba mít na paměti

 2. Tak máme na výběr z mnoha subjektů. Je to vlastně sázka do loterie kdo povede město budoucí čtyři roky. Snad to budou lidé, kteří budou chtít více komunikovat s občany a naslouchat jejím názorům. Kučera a spol. to dělali jen sporadicky.Pro mne je podstatné aby se řešila bezpečnost a doprava ve městě a také výstavba penzionu pro seniory.

   1. No asi tak, že noví zastupitelé už nikdy nevyhodí tak nesmyslně peníze, jako tady těch 62 mega na Stromovce !!!!!!!

    1. Tak to zřejmě přesně víte, jaké bude složení nového zastupitelstva. Tak nám to prozraďte, ušetříme rovnou i za ty volby…

     1. Kandidovat bude 9 stran a hnutí, takže můžeme čekat hodně barevné zastupitelstvo a taky třeba půl roku dohadů jak utvořit nové vedení města. Abychom na současné rozložení ještě nevzpomínali..A to píšu jako drtivý odpůrce ODS..

     2. co dodat jenom kazdej chce ke korytu a hrabat a prihravat si pozemky a dalsi veci je jedno kdo tam bude vsichni jsou stejny……

     3. Kdy už bude odtajněno, které strany a hnutí kandidují. Ta registrace trvá nějak dlouho, co se tam tak nekonečně zkoumá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

koncert Jaroslav Samson Lenk &Pozdní sběr

Út Čvc 17 , 2018
Pátek 20.07.2018 19:00, Lipnice nad Sázavou + další akce

Témata