Humpolecké Rákosníčkovo hřiště vyroste ve Lnářské ulici

26

Ještě před Velikonočním pondělím se Humpolec dočká Rákosníčkova hřiště, které obyvatelé během února vybojovali ve veřejné hlasovací soutěži společnosti Lidl.

Zástupci města se spolu se zástupci Lidlu domluvili, že nové hřiště bude stát ve Lnářské ulici u panelových domů a restaurace Papa´s Garden. V sobotu 20. dubna bude slavnostně otevřeno i za účasti Michala Nesvadby známého mimo jiné z pořadu pro děti Kouzelná školka.

 

Jak moc Humpolečtí stáli o Rákosníčkovo hřiště, bylo patrné především ze sociálních sítí, ale také z letáků rozšířených daleko za hranicemi města. „Vlnu hromadného hlasování pro Rákosníčkovo hřiště v Humpolci vzedmuly především Jitka Vápeníková a Eva Vikuková – dvě humpolecké maminky, které neúnavně hledaly cesty, jak pro Humpolec získat co nejvíce hlasů. Přidali se k nim ovšem i další nadšenci, bez kterých by vytoužený cíl byl hodně vzdálený,“ uvedl starosta města Karel Kratochvíl, který oběma dámám za jejich iniciativu osobně poděkoval. Obdivuhodná aktivita humpoleckých obyvatel byla po zásluze odměněna. Město ve své kategorii s celkem 86 570 hlasy vyhrálo.

 

Předtím ale Humpolec sváděl napínavý boj hlavně s Prachaticemi, Kyjovem a Tachovem, jelikož v jeho kategorii mohla hřiště získat jen tři města. Na čtvrté, neoceněné pozici, nakonec skončil Tachov. Všechna čtyři města ale dosáhla na více než 80 tisíc hlasů, což byla naprosto jednoznačně rekordní čísla celé soutěže. Pro představu výsledky z letošního ročníku: v kategorii měst do 10.000 obyvatel vyhrála Napajedla se zhruba 27 tisíci hlasy, v kategorii od 25.000 do 100.000 obyvatel bral pomyslné zlato Havířov s asi 40,5 tisíci hlasy a v kategorii nad 100.000 obyvatel se jako první umístila Praha 11 s 10,5 tisíci hlasy.

 

Otevření Rákosníčkova hřiště v Humpolci je naplánované na sobotu 20. dubna. „Se společností Lidl jsme se domluvili, že bude stát na místě již nefunkčního hřiště ve Lnářské ulici. Obyvatele tamního panelového sídliště jsme informovali a s jejich zástupci jsme se dohodli na úklidu pozemku, který zajistily humpolecké Technické služby. Připravená k podpisu je i smlouva s Lidlem,“ doplnil Karel Kratochvíl.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Top deset investic Humpolce pro letošní rok. Rozpočet je ve znamení dopravy

 

Jak společnost Lidl uvádí na internetových stránkách svého projektu, Rákosníčkovo hřiště nabízí především dětem předškolního věku k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí ani kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Cílem je rozšířit možnosti, kde si děti mohou bezpečně hrát, a tím podpořit aktivní trávení jejich volného času.

 

Petr

26 thoughts on “Humpolecké Rákosníčkovo hřiště vyroste ve Lnářské ulici

 1. To je danajský dar od LIDLU….. na to vedení města vůbec nemělo přistupovat. Ve finále to bude finančně podobný průšvih jako lanové centrum…….

  1. To nejspíš ne. Ale smutný průběh lze očekávat.
   1. Slavnostní otevření na jaře, plno oficialit a asi 2-3 týdny plné hřiště.
   2. Opadne zájem, přijdou hicy a pak prázdniny. Hřiště se vyprázdní a osiří.
   3. Prázdné sedáky, houpátka a klouzačku obsadí bezďáci, smažky nebo omladina s lahvemi. Kamínky prohodí vajgly, semtam nějaké to exkremento.
   4. S podzimem hřiště neožije, protože maminy nebudou chodit tam, kde to vypadá hnusně.
   5. 2-3 roky, TS odveze omšelé, poničené a nebezpečné vybavení na skládku, zbyde plůtek a kamínky na zemi. A možná někde v rohu smutný zablácený Rákosníček.
   … end of the story. A nebo taky ne, protože se to může rozjet nanovo.

   Kdo by měl pocit, že věštím z křišťálové koule, tak ať se na místo skočí podívat teď. Protože jedno takové, nerákosníčkovo hřiště v tom místě právě dožívá.

    1. Cela tahle show kolem hriste je totalni uchylnost. Me uplne jima hruza nad tim, co se kolem toho deje, jak to mesto pouziva ke svemu zviditelneni, vylepseni PR atp.
     Ne, my jsme fakt uchylaci

     1. No tak uchyláci to jste fakt monstrózní. Člověk nevychází z údivu
      Doporučuju hospitalizaci v klecovém lůžku a natrvalo, protože tohle se fakt vyléčit nedá.

     2. Náklady pro městu budou: hřiště musí mít pravidelnou revizi a údržbu a případné opravy , vše jde za obcí. Kontrolní otázka : kolik hřišt uz máme v Humpolci a kolik jich ještě potřebujeme. Doufám, že další hysterie na facebooku už nebude.

     3. V Humpolci už je zapotřebí jen jedno hřiště a to pořádně velký. Pro choromyslný!!!

     4. hlavne ze HU byl celou dobu az 4 podle poctu hlasu a najednou sup, behem par dnu obrat a vitezstvi…..

     5. Proto je závěr hlasování neveřejejný, aby marketing LIDLu mohl určit kdo je vítěz dle toho, kde to vedení společnosti potřebuje nejvíce.
      Jinak je to obrovská reklama pro LIDL za peníze města – tedy nás občanů ! Na to by vedení města vůbec nemělo reflektovat. pokud to chce LIDL dělat, tak si má od města koupit nebo pronajmout pozemek, hřiště postavit a také platit jeho provoz, revize, opravy atd. !!! Toto je paskvil za veřejné peníze….

     6. Pro ono hřiště jsem nehlasoval. Myslím, že dětských hřišť je tu dost, jen děti trochu chybí…

     7. Přátelé, ale vždyť lékáren je tady dost! A vy tam vůbec nechodíte. Že se nestydíte! Tak tam skočte klidně bez receptu a oni vám už něco na uklidnění dají. A vemte si toho zobání hodně do zásoby, protože kvůli vaší zanedbaný léčbě se už ten chudák Humpolák nedá vůbec číst.

     8. Je zajímavé sledovat, jak příznivci modrých ptáků nepřipustí ani nejmenší pochybení vedení města a všechny kdo má jiný názor označují za duševně nemocné. Tento duch se v této straně táhne už od nástupu Jirky do funkce na radnici a přetrvává i pod Karlem…. Ale co chcete od strany, která vylučuje své členy jen proto, že jí veřejně řeknou pravdu do očí. Je vidět, že i humpolecká ODS se inspiruje v Praze….

     9. Místo pro hřiště je vybráno dobře.To nelze oddiskutovat. Je otázkou, zda LIDL bude provádět i opravu poškozených prvků. Pokud ano, nevidím problém. Pokud ne, bude to náklad nás všech, ale domnívám se, že to už městský rozpočet nepoloží.
      Takže to berte normálně a bez přepjatých emocí….

      A vyloučení Klause juniora řešte na nějaké jiné diskusi.

     10. Dík za trefný příspěvek. Líp se to nedá pojmenovat.
      Právě ta přepjatost je přímo patologická,
      Když čtu ty rozběsněné komentáře, nevěřím vlastním očím.
      Kolik zloby a nenávisti může způsobit nějaké dětské hřiště, které ještě ani neexistuje. Neuvěřitelné.

     11. Na všech městských hřištích je vyvěšen provozní řád, který říká, že hřiště bude udržováno a pravidelně kontrolováno (tj. min. 1 týdně).
      Toto se neděje !! Osobně jsem byla svědkem, že z konstrukcí na různých hřištích ve městě, po dlouhou dobu i přes upozornění vedení města, trčely hřebíky a šrouby, jedné dívence šroub trčící ze spodní části kolotoče udělal 5 cm dlouhou a hlubokou tržnou ránu na zádech a nevzhlednou jizvu bude mít po celý život (hřiště Smetanka před opravou) a na hřišti Na Stromovka trčely ze zábradlí hřebíky na výlezu ke skluzavce několik měsíců než byla provedena náprava.
      Kdo za údržbu zodpovídá ?
      Proč se občas dozvídáme v Radničníku, že vedení města zadalo údržbu toho či onoho hřiště Technickým službám …. vždyť to by mělo být automaticky, každý týden !

     12. O hřiště na Rybníčku se taky nikdo nestará, sem tam je tam vidět nějaký děda s koštětem,ale nic víc. Plot stržený a děravý. Nepořádek, řvoucí omladina do nočních hodin. Jo přiznám se, že jsem vehementně hlasoval pro to rákosníkovo hřiště, ale čekal jsem že bude umístěno s citem. Asi jsem si nepřečetl podmínky a nevěděl jsem že jsou povinné nějaké metry od prodejny. Osobně bych to hřiště dal do parku nad Řempo, je takový opuštěný a ukousnutý od hladového souseda co si posunul plot do parku aby se mu tam vešla ubytovna. Umístit park pod balkony paneláku se spoustou seniorů mi přijde dost necitlivé, mám hřiště pod okny a vím, že řev mládeže zní i po 1 hodině večer. Mám příbuzné v jiném městě a tam se hřiště na večer zamyká aby se lidé v okolí mohli vyspat. Takže lituji obyvatele sousedícího paneláku

 2. Úroveň příspěvků je vskutku bizardní. Každý normální člověk jistě nové hřiště pro děti přivítá, a že jej město bude i někdy opravovat je zcela normální. Co normální není je ničení veřejného zařízení, ale to se stěží úplně eliminuje.

 3. Ten kdo nechce hřiště pro děti by se měl jít léčit. Hřišť je v Humpolci málo , kdo je proti je člověk , který nemá děti.

  1. Doporučil bych panu starostovi a všem co se hrdinně staví za nové dětské hřiště,aby navštívili, třeba, podobné na sídlišti na Rybníčku.Je zbytečné cokoliv psát,to se musí vidět.Dále,ve středu jem byl s vnučkou na podobném hřišti mezi nemocnicí a benzinou.Ano, byly tam čtyři maminky s dětmi a celkem si všichni užívaly poklidu a různých prolízaček než se přihrnula horda žáků ze školy z Podhradu.Co tam se dělo bylo až k neuvěření.Do deseti minut maminky ze strachu o svá dítka opuštěla kvapem nejen hřiště ale celý parčík.A tak se ptám,pro koho se budují další dětská hřiště?

   1. Tak dětská hřiště se většinou budují pro děti.
    A pokud se někdo někde roztahuje a obtěžuje ostatní, měl by být
    napomenut. Lhostejnost a apatie obtěžovaných není rozhodně na místě.

    1. Za mých mladých let si to napomenutí představuji takto
     – slušně napomenu mládež a pokud budou držkovat a budou napomenutí ignorovat
     – došlo by k pravidlu za hubu přes hubu a jeden dva pohlavky by situaci uklidnily

     Dnes se toto neaplikuje, protože mají své práva a postup za hubu přes hubu se používá až když jdou do práce. Mládež utrpí šok a demokraticky opustí zaměstnání, po několika šocích a pár firmách, pochopí, že jejich práva klesla pouze na zákoník práce a musí tedy držet hubu a krok. Bohužel takto vzniká nedostatek pracovníků a musí tu suplovat borci z jiných zemí co už chápou, že bez práce nejsou koláče

  2. Mám tři děti a na hřištích ve městě jsme si přiměřeně užili – hřišť je dost, žádná další nejsou potřeba, stačilo by řádně udržovat ta, co tu máme….

   1. Přesně tak, maminy, co to způsobily tam své děcko vezmou asi 10 x, a pak to tam další desetiletí bude chátrat – jako to hřiště předchozí, které bylo situováno ve stejném místě.

 4. Prosím o upřesnění, kde přesně to hřiště bude. Lnářská je dlouhá ulice. Mluvíte o parčíku. Předpokládám, že je to ten parčík na rohu s ulicí Hálkova, nebo se mýlím?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dejte žábě šanci!

Pá Dub 5 , 2019
V těchto dnech se po setmění na většině silnic Vysočiny můžete setkat s putujícími obojživelníky Čtěte dále:   Staré a nemocné stromy z Humpolce zmizí

You May Like

Témata