Koaliční dohoda

94

Dne 16.10.2014 byla uzavřena koaliční dohoda mezi ČSSD, ODS, KDU-ČSL a TOP 09 za účasti zvolených zatupitelů za tyto strany.

Účastníci potvrdili dohodu, že ve vedení města Humpolec bude post starosty města zastávat Jiří Kučera (ODS), 1. místostarosty Květoslav Namyslo (ČSSD) a 2. místostarosty Lenka Bartáková (ČSSD).
Ustavující schůze zastupitelstva je naplánována na 5. listopadu.
Čtěte dále:   Humpolecký podzimní jarmark

94 thoughts on “Koaliční dohoda

 1. Pokud je to pravda, tak jsem zvědavý a docela se těším na nastávající řev, který tento handl (oba místostarostové z ČSSD) vyvolá. Ale taková už politika je… Ještě bude zajímavé složení rady města a personální obsazení předsedů výborů zastupitelstva.

  1. Proč by měl být řev? Voliči ve volbách vyslali jasný signál, že s dosavadním vedením města byli spokojeni, to je neoddiskutovatelné. Počty získaných mandátů bezpečně zajišťují, že další čtyři roky se na všem stávajícím nic měnit nebude. A ani není třeba, domnívám se, že vedení města jasně dokázalo, že vše bere za správný konec a drtivá většina rozhodnutí je fundovaná. Snad jen o rozhledně na zřícenině by se dalo diskutovat, ale i tak nakonec dospějete k názoru, že tato stavba bude přínosem.

   1. Ano, ano. O tom, kdo rozdělil město na dva „nesmiřitelné tábory“ by se dalo polemizovat. Jestli by se tak tyto tábory a dění ve městě vůbec nazvat daly. Já myslím, že nikoli. To jen paní Štěrbové jako, potencionální starostky, se opravdu nikdo nelekl. Domnívám se, že rozhodli voliči a nikoli nákladná bomabastická kampaň a především vymezování se proti všem v současnému zastupitelstvu a vedení, které dokázalo pro město mnohé. Myslím, že především selhal na celé čáře její volební štáb. Pokud to byly profesionálové, soudě podle počtu vypracovnaných plakátů, nálepek, placek, polopravdivých tvrzení a článků apod. tak jsou to packalové. Vehnali ANO 2011 do izolace a obrali je postupně o veškerý koaliční potenciál. Pokud to byli místní amatéři, kteří vše platili a řídili, jsou nyní jen směšní! A na závěr něco ze známé písně V+W „Čtěte bibli, tam to všechno je“ a tomu, kdo tuto literaturu nectí si stačí přečíst pohádku. Například o Zlaté rybce „Kdo stále víc a více by chtěl, většinou nemívá nic!“

    1. Ano, ano? Spíše NE, NE, NE! Předesílám, že nevěřím na spasitele typu A. Babiša a toho co se na něj a podobná aktivistická hnutí postupně navěšuje (viz před 4 lety VV a svým způsobem i TOP 09 a ještě dříve nepolitická politika a pravda a láska). Spíše naopak mě děsí to, jak lidi tleskají a nevědí čemu tleskají. Ale zpět ktématu – to co jste napsal je neskutečný blábol. Souhlasím, že paní Štěrbové se nikdo nelekl, ale vesměs všichni se přímo k smrti vyděsili. Neoddiskutovatelným argumentem pro to je právě ta nová široká koalice.
     Jak jste přišel na nákladnou a hlavně bombastickou kampaň? Řekl bych, že po 25 letech od plyšáku nám tady někdo vůbec poprvé ukázal jak by měla nebo mohla vypadat taková předvolební kampaň. Jak byla nebo nebyla nákladná není důležité. Její financování by však mělo být prokazatelné, aby volič věděl koho to vlastně volí.
     Samozřejmě, že rozhodli voliči! Myslím, že kampaň u nás doma ještě nemá volební právo, i když co není …
     Každé vedení města dokáže pro město mnohé, proto tam také je. Na to právě dohlíží systém, myslím, že se tomu říká zastupitelská demokracie.
     Kampaň a volební štáb, jak tomu říkáte a pokud nějaký vůbec byl, na celé čáře neselhal, ale naopak byl maximálně úspěšný. 5 mandátu na 1. pokus – to je přece úspěch. Někdo z volebního štábu Vám něco provedl, že se vůči němu tak vymezujete?
     Volby jsou přece soutěž, veřejná soutěž o přízeň voličů. Dá se tedy logicky očekávat, že navzájem známí konkurenti se v rámci této soutěže budou vůči sobě navzájem mimo jiné třeba i vymezovat. Proč ne?
     Předmětná kampaň byla nápaditá, někdy i vtipná a slušná. Kde máte ta polopravdivá tvrzení a články ve velkém počtu, jak naznačujete? (mimochodem kde jsou ty pytle zlata a stovky milionů z kauzy Nagyová, vedlejšího produktu velkého tažení proti protistátnímu spiknutí? Si z nás naprosto bez skurpulí dělají legraci nebo spíš nás mají za blby).
     Volby „z vůle lidu“ dopadly jak dopadly a důvodem izolace jednoho z jejich vítězů je dle mého názoru spíše než cokoliv jiného obava zavedených stran ze změny. A odkazy na uvedenou literaturu jsou už úplně mimo mísu. Směšný jste zejména Vy.

     1. Ano, ano. Se zájmem jsem si přečetl váš pokus o jakýsi pedagogicko-sociologicko-politologický rozbor mého příspěvku. Musím konstatovat, že se vám podařila vytvořit opravdu skvostná snůška blábolů. Je mi líto, ale téměř s ničím z toho co jste napsal nemohu souhlasit. Bude to pravděpodobně tím, že se asi oba pohybujeme mezi odlišnými skupinami přátel a kamarádů. Nechte si své názory a já si nechám své. Jsou natolik rozdílné, že se těžce někdy setkáme ve shodě. Mé odkazy na literaturu jsou podle vás možná mimo mísu, ale vaše texty jsou už v ní. Jinak, vše dobré!

     2. OK. Nic jiného jsem v reakci od Vás ani nečekal. Pouhé konstatování „nemohu souhlasit“ a ani jeden věcný argument. myslím, že to nebude jen v okruhu přátel a kamarádů (dnes je in říkat kmotrů). Děkuji za přání všeho dobrého a také Vám nepřeji nic špatného.

   2. A proč ne? Ano, voliči ve volbách vyslali jasný signál, že s dosavadním vedením města jsou spokojeni, ale také vyslali signál, že by chtěli změnu. To myslím je také neoddiskutovatelné. Složení koalice tomu však neodpovídá. Ale taková už politika prostě je. Nikdo tady přece nezpochybňuje doposud vykonanou práci, o to přeci nejde.

 2. Podle meho je to v poradku – obcane ve volbach potvrdili stavajici vedeni mesta.

  Pokud by to melo byt 100% dobre, tak ANO dostane financni a kontrolni vybor.

  Pokud se stavajici koalice uzavre a nepusti nikoho z „opozice“ do kontrolnich vyboru, pravdepodobne to seredne odskace v pristich volbach.

  A pokud se pani Sterbova opravdu hodla venovat mestu a jen nehleda teple mistecko, prijme funci v nekterem z kontrolnich vyboru a o post starostky se bude uchazet v pristich volbach. A ma obrovskou sanci ho ziskat.

  Nechme se prekvapit 🙂

  1. Ano nechme se překvapit, ale to jak je to upečeno (pokud je to pravda) naznačuje, že je to upečeno proti ANO. A příští volby – občané budou mít 4 roky na to aby prozřeli … ledaže, by bylo líp.

 3. Tak to utrpěl Kučera za pomoci ČSSD Pyrrhovo vítězství. Tímto krokem, který do poslední chvíle popíral rozdělil město na dva nesmiřitelné tábory. Ten jeho bude v trvalé defenzivě.

  1. tak Kučera to spíše vyhrál na plné čáře…aneb v humpoleckých volbách se ukázalo, že je lepší mít nápad za milión než nemít nápad a mít milión.

    1. To máte jedno.
     “ ANO, bude líp. Prostě to zařídíme.“
     Držte se těchto dvou hesel a budete nejšťastnějším člověkem na světě. Kobliha k snídani ……. mňam.

    2. TO máte a nemáte jedno! Rozumím tomu, že když někdo něco napíše tak asi proto, že chce něco (názor, myšlenku, …) někomu sdělit. Jinak je to zbytečné prázdné tlachání, tedy o ničem. Hnutí ANO, a to skutečně máte jedno, jsem nevolil a někde v jiném vlákně této diskuze je napsáno: „voliči budou mít 4 roky na to, aby prozřeli, ledaže by bylo líp“.
     Nechápu tedy nač ten zbytečný sarkasmus?

   1. hm, taky jsem si žádného nápadu nevšiml. Jediný kdo před volbami prezentoval nějaké „nápady“ byla bohužel pouze pí Štěrbová. Nebo jsem něco přehlédl?

  2. Nemyslim ze je to Pyrrhovo vitezstvi. Vyhlasenim, ze uz na starostu kandidovat nechce a zaroven tim, ze na kandidatce zustal vyslal jasny signal – volici, pokud mne chcete, tak volte.
   Faktickym vitezem voleb je on, protoze, ackoliv pani Sterbova ma v souctu nejvic hlasu, pan Kucera musel vyrazne preskocit prumer te sve kandidatky, aby se dostal nahoru. Tedy dostal mnohem vic „primych“ hlasu, nez pani Sterbova.

   1. Předpokládám,že rada bude ve složení 2x ODS,2x ČSSD,2x KDU a 1x TOP 09. Předsedové kontrolního a finančního výboru z ANO. Takto by to mělo být po té koaliční dohodě snad správné ? Pak by tyto výbory měly šlapat panu starostovi pěkně na paty. To by respektovalo alespoň trochu výsledky voleb !

     1. A proč ne. Finanční výbor pouze doporučuje, pokud má být hlas opozice slyšet, je doporučení opozice skrze finanční výbor v pořádku.
      Naco bude finanční výbor obsazený lidmi ze stejné strany jako rada, která danou věc schvaluje? Potřebuje rada krytí a najmenuje si do finančního výboru své lidi?

      Pokud by někdo uvažoval takhlě, něco je špatně už v základu.

     2. Výbory budou jistě ještě řešeny, nebojte se,že opozice přijde zkrátka

    1. TOP 09? Proč? To je úplně k ničemu. Co TOPka za uběhlé 4 roky předvedla? Nehledě na to, že se to už brzo rozpadne úplně.

   2. úžasná konspirace. To jste pro pana starostu musel vymyslet Vy, Starosta by toho při vší úctě sám nebyl schopen!

 4. Tedy gratulace modří ptáci a jejich poručníci. Až se bude ODSka zase chlubit na svých předvolebních letáčcích tím, co se vybudovalo za městské peníze (chodníky, silnice, revitalizace sídliště, parky), tak budu s napětím čekat, zda-li se některá z koaličních stran „ozve“ a nebo nechá ptáka, ať se znovu chlubí cizím peřím – jako to bylo letos??

  1. Zajímavé je, že zde nikdo neřeší to neskutečné svinstvo, které starosta udělal p. Kukrechtové ! Použil ji jako naivní slepičku, která mu dělala návnadu ve volbách. Kdyby to nevyšlo, tak by měla máslo na hlavě ona a teď naopak starosta líže smetanu a paní Kukrechtová je za vola. Já být jí, tak rezignuji a odcházím. Nevím jak může mít žaludek na další spolupráci s lidmi, kteří ji takto znemožnili. P.

   1. Jak ponechte na členech ODS ? To snad Kučera a Kukrechtová slibovali občanům Humpolce a ne členům ODS,že starostkou bude ona a on již nikdy ! Členům ODS mohu jen vzkázat, že jsou to pěkní křiváci když uvažují tímto způsobem!!

    1. Osobně bych viděl raději zcela nového starostu, ovšem pokud se někdo dokázal z 14 místa dostat hlasy občanů až na celkově druhé místo v počtu hlasů, tak je to výkon obdivuhodný a i když ODS nesnáším, zamýšlím se třeba nad tím, proč můj favorit tohle nedokázal.

     Pokud by tolik hlasů měla lídryně ANO, jistě by zase situace byla jiná a možná měli vyšší zisk mandátů, mandáty rozhodují nejvíc.

  2. A za jaké peníze by se podle Vás mělo budovat? Jinak dobrý nápad jako bod do volebního programu:

   – vybudujeme na vlastní náklady (rozuměj ne z městských peněz) cestu do Ráje nebo někam jinam
   ….

   zaručený úspěch ve volbách

 5. Anonisté prostě nedostali tolik hlasů, aby měli alespoň 6 mandátů,tudíž asi ostrouhají.Osobně bych raději viděl kteroukoliv stranu jako jasného vítěze, ale lidé rozhodli takto. Ti co seděli doma na zadku a volit nešli mají právo mlčet a nekritizovat výsledek voleb.

 6. Prej, Kukrechtová kandidátka na starostku!!!
  CHA, CHA, CHA

  Koalice dobře, domluvit jde jak je vidět vše, ale když se něco voličům říká, tak by se alespoň v takto zásadním slibu nemělo nic měnit…

   1. Pokud někdo tvrdí a dušuje se, že už starostovat nebude, tak u toho má zůstat a ne tohleto, samé LŽI LŽI LŽI, jak můžete někomu takovému dát hlas? nepochopitelné..

    1. Existuje něco jako preferenční hlasy, povolební vyjednávání a požadavky koaličních partnerů…….

     1. Kdyby ANO mělo 7-8 mandátů, tak v Humpolci je jasno, pokud měli pouze 5, kompromisy jsou nutné, to snad vidí i zaslepenec

 7. SVINSTVO!!!! 2 místostarostové pro ČSSD a starosta pro ODS (až 3. v počtech hlasů), co pravice X levice? na to se tady zřejmě nehraje 🙁 neříkám, že by ANO mělo mít starostku atd., ale zástupce v Radě by být mohl, když téměř čtvrtina Humpolce chtěli paní Štěrbovou na postu starostky.

  1. ANO se vratila ta cast volebni kampane, kde se vymezili vuci vsemu a vsem.
   Hrali vabank a nedali to. Tak uz to byva.

   Rozlozeni sil na radnici je zcela v souladu s vysledky voleb, muzete tomu rikat jak chcete. Treba svinstvo.

  2. podle Vaší logiky lze taky říct, že ji 3/4 lidí nechtělo. Takže asi dobře, že není, ne? To, co předvedlo humpolecké ANO před volbami, by mohlo vstoupit do dějin politologie jako exemplární případ, jak lze prohrát i téměř neprohratelný politický souboj…Do příštích voleb, pokud politická divize Agrofertu bude ještě existovat, doporučuji ubrat tlaku na pilu a nechat tu předvolební náladu tak nějak plynout vlastním tempem.

   1. Udělali normální kampaň, akorát v kontrastu s nicneděláním ostatních stran se jevila jako přehnaná až bombastická. Určitě nějaké hlasy hnutí ANO ubrala. Tím se však ukázala hloupost humpoleckých občanů, když se rozhodují jen pouze počtu plakátů, které po městě visí. Neměly by rozhodovat tyto věci, ale pohled na kandidáty. Bohužel hloupí občané zvolili hloupého starostu a hloupé zastupitele, pouze 25% se nenechala ovlivnit kampaní ANTIŠtěrbová.

     1. Naopak, humpolečtí občané vůbec nejsou hloupí. Ukázalo se, že neuvěřili těm nepodloženým tvrzením, že na radnici jsou lháři a zloději. Počet plakátů a agresivní kampaň s tím nesouvisí, sousede!

    1. Nezbývá než vyměnit občany tj. voliče! Nebo to zkusit někde jinde, kde jsou chytřejší. Ale vy budete muset jít do komise, která jejich inteligenci bude posuzovat. Chytráku!

    2. Souhlasím, že kampaň ANO byla normální a ve srovnání s „nekampaněmi“ ostatních uskupení se mohla zdát jako bombastická. Občané nejsou hloupí a věřím, že se nerozhodují podle počtu visících plakátů. Smyslem kampaně je oslovit a přesvědčit a to se pí Štěrbové povedlo. Měla to celkem jednoduché, protože občané neměli s čím srovnávat. Docela jsem se bavil i tím, jak „staří“ matadoři byli vyděšení z toho co se to najednou děje. Moudří se z toho poučí a ti méně moudří prostě budou mít smůlu. Díky tomu to za 4 roky to možná bude i zajímavější.

     1. Co se tu řeší??? Hypoteticky kdyby vyhráli komunisté a zbytek stran se spojil proti tak bude vše v ažúru a nikdo ani nemukne.
      To by se pěly ódy ,tohle je podobné, prostě ANO vypadlo ze hry, stejně jako se tomu stane v jiných městech, někde vypadne ODS, jinde soc.dem.

      Paní Š. by měla zpytovat svědomí a ptát se, jak to, že nepřesvědčila více voličů a tím pádem mohla mít 7 mandátů, třeba, tím by esa držela ona. Třeba u lidí rozhodovalo i to, že paní Š prostě trochu prováděla politickou turistiku v minulosti a i tento fakt mohl zapříčinit nízké vítězství a shodný počet mandátů vůči konkurenci ostatních partají
      Takhle ve skutečnosti nevyhrál nikdo.

     2. Co to plácáš s politickou turistikou. Tady šlo o program a o možnost změny. Copak někoho zajímá co bylo před dvaceti lety. Hlavně, že 90 % občanů se nikdy v ničem neangažovalo a tím jsou čistí, bílí, neposkvrnění, že. Takovéto bláboly mě dokáží nadzvednout.

     3. zpytovat a ptát se proč pi Štěrbová dostala tolik hlasů a získala 5 mandátu by se měli ptát spíš ti ostaní. Myslím, že koblihy nerozdávala.

     4. neřeší se tu nic, je vyřešeno = „duhová“ koalice proti ANO. Volby dopadly plichtou, ze které mohlo vzejít cokoliv. Důvody tohoto řešení si můžeme asi jenom domýšlet.

     5. já bych neřekl, že si vybral jinak. 5 mandátů je 5 mandátů. Kdo nakonec vybíral? Proč se ročilujete? Asi Vám chybí věcné argumenty.

   2. hlavně že vy jste ten chytrý občan, který kampaň Ano pochopil.To vás může hřát. Bohužel ten „plebs“ taky přemýšlí a vybral si jinak:-) …Jména hloupých na všech …:-)

    1. Ach jo! Podívejte se někam na význam pojmu „kampaň“ Třeba wikipedia praví: „Politická kampaň (volební kampaň) je organizované úsilí politických stran, nebo kandidátů na zastupitelská místa, přesvědčit potenciální voliče, aby podporovali předložený program politické strany ve volbách“ a dále „Politické kampaně představují v demokratické společnosti důležitou roli při seznamování voličů s politickým programem a při hledání podpory u obyvatelstva“. Domníváte se, že zveřejnění bodového volebního programu a vyvěšení plakátů s foty kandidátu je dostatečná kampaň v tomto případě politická kampaň? Já ne. Kampaně všech kromě Šterbové byly založeny na čem? Na tom, že na kandidátku naperu známé ksichty? Asi. Nic jiného jsem nezaznamenal. Budme upřímní jedinou kampaň v pravém slova smyslu mělo ANO. „Jména hloupých na všech …“ měli myslím všichni. Tak oco Vám jde?

     1. Výsledky voleb byly zhodnoceny na základě úspěchu dosažených předcházejících období. A to podle mne stačí. Ostatní jsou jenom plky! Prostě, i podle vás jediná dobrá kampaň, nebyla pro voliče shledána zajímavá, a byla tudíž k prdu! Toť vše.

 8. Dobrý večer, musím se také připojit do diskuze.
  To co udělal Jiří Kučera mi přijde vážně ostudné. Prohlašovat rok, že již nebude obhajovat místo starosty a pak se jím stát mi nepřijde fér. Vím ze svého okolí, že mnoho lidí ho volilo, protože si mysleli, že v zastupitelstvu by se svými zkušenostmi být měl, ovšem pokud by dopředu věděli, že zvažuje kandidaturu na starostu určitě by svůj hlas zvážili. Je to tedy podvod i pro jeho voliče.
  Pokud někdo poruší i takhle daný slib, jak mu potom má člověk jako starostovi důvěřovat.
  Předem upozorňuji, že jsem nevolila hnutí ANO, abych předešla řečem o tom, že mi stačí kobliha k snídani a podobným nesmyslům. Navíc komunální volby jsou více o lidech než o stranách.
  Jsem vážně zklamaná z toho jak to vše dopadlo a upřímně doufám, že se to Jiřímu Kučerovi vrátí.

   1. Pane bože, proč ostudné? Zkuste si představit, že budete něco pár let dělat, no a jednoho dne se rozhodnete, že už to stačí, že skončíte. Pak se ale ukáže, že spousta lidí si myslí, že byste skončit neměl, že byste měl pokračovat. Nezměnil byste v této situaci názor? Nikdy jste nezměnil názor? Ruku na srdce!

  1. Pokud je veta o koblihach mirena na me, vezte, ze za takto zformulovany komentar bych Vas ani na okamzik nepovazoval za koblihozrouta. Tak si zarazuji jine.

   Osobne: neprekvapilo me, ze pan Kucera bude starostou. Cela ta kampan ODS to totiz naznacovala. Pokud by skutecne chtel skoncit, nekandiduje vubec. Na kandidatce byl dostatecne hluboko na to, aby jeho zvoleni nebylo nahodne. Naprosto otevrene a ciste si nechal potvrdit svuj mandat. Naopak, za alibismus bych povazoval, pokud by vyhlasil, ze je ctrnacty, ale pokud si me lide vykrizkuji, budu dal starostovat. Nevim jak Vy, ale ja zadny slib neslysel. Vyjasreni pana Kucery bylo ze nechce, nikoliv ze nebude.
   Pani Kukrechtova na prvni pozici – jasny tah, reakce na ostatni kandidujici.
   Proste ODSka tuhle kampan zvladla, narozdil od ANO.

   Mimochodem, kdo si nepamatuje svou minulost, musi si ji prozit znovu. Plati i v malem a v Humpolci – vzpomente na okolnosti pred a poslednich volbach, po kterych starostu delal pan Koten z ODS – nevidite podobnost?

   1. Probůh proč toho lháře obhajujete ? Vytváříte jen nesmyslné konstrukce proč se znovu procpal na starostu. Na rovinu lhal, když trvdil, že starostou už nikdy a pak se tam cpe a ještě vyhrožuje že když ne tak ODS zařídí nové volby. Slušný člověk si nad takovým chováním musí jen odplivnout. Taková je pravda !!

    1. Nazvat nekoho verejne lharem je silna kava. Ve slusne spolecnosti se za to dava pres drzku. Souboje jsou bohuzel zakazane, uz vickrat me napadlo, ze by nebylo spatne tu tradici obnovit.

     Nepochybuji ze mate v ruce dukaz a postnete sem jeden jediny odkaz, kde pan Kucera prohlasuje ze nebude delat starostu. Zkuste se pritom zamerit na vyznam slov nechce a nebude.
     Abych Vam to zjednodusil, ja napriklad nekolikrat do roka nechci platit dane.

     Aby bylo jasno: ODS ani pana Kuceru nevolim.

   2. 66 let (snad se nemýlím) a tři volební období je dost.Chladný kalkul, který se zde naznačuje (budu na 14. místě na kandidátce a budu tvrdit, že to nechci dělat, ale protože mě lidi chtějí …) je taky slušně řečeno přitažené za vlasy. Ledaže by to ovšem bylo z konspirativní tvůrčí dílny pana frantiska (viz někde nějaký komentář pana frantiska na tomto foru). Myslím si, že p. Kučera skutečně již nechtěl být starostou. Pokud by to tak nebylo, proč by dělal takové harakiri, to nemá logiku. Běžná praxe je, že strany v zoufalé honbě za hlasy voličů na kandidátky dávají lidi, kteří „nesou“ hlasy – učitele, doktory, podnikatele a pod. (viz typicky třeba Mudr. Janeček). Nemravné pak je, pokud tyto slepičky snášející hlasy odstupují a místo nich nastupují bezvýrazní náhradníci – možná si vzpomenete na MUDr. Roda v 90. letech a teď to typuji na TOP09).
    Všeobecná panika vyvolaná výsledkem voleb a z toho plynoucí potřeba silné osobnosti, která bude schopná koalici proti ANO s ANO v opozici zvládnout toto rozhodnutí p.Kučery změnilo. JE to od něj osobní oběť a je to od něj hezké. Nikdo jiný z v úvahu připadajících kandidátů na starostu včetně pí učitelky by to asi neustál. Ušlechtilé konstrukce o morální čistotě mi v politice a to ani v té komunální moc nesedí. Tak nějak si myslím, že by to mohlo být.

   3. nevíte proč mám neodbytný pocit, že někteří diskutující považují sestavení kandidátky za volební kampaň?

   4. a ještě jedna podstatná poznámka na závěr. Každá partaj hájí zájmy určité skupiny.Koho by se asi nejvíce dotkla případná změna ve vedení města?

 9. Je videt, ze nekteri volici pi.Sterbove evidentne nezvladli porazku. Mozna jsou mezi ublizenci i sponzori a breci tady kvuli ztracenym investicim, ton a uroven prispevku by tomu odpovidala. Naprosto se v techto vyronech inteligence ztraci nejdulezitejsi fakt, aktualni stav mesta jako takoveho. Nikde jsem nezaznamenal financni afery vedeni, rozpocet je vyrovnany a investice odpovidaji prijmum. Jejich struktura je otazkou priorit celeho zastupitelstva a ne jenom jedne osoby, jak se tady snazi primitivne naznacovat nekteri pomatenci. Ostatne jsem ani nikdy v minulosti nezaznamenal takove nesnasenlive reakce jako letos, kdy se nam zde zjevila slibujici a ostatni osocujici kandidatka. Jedine co dokazala je kritizovat co se neudelalo, coz ji evidentne zacalo zahadne vadit az letos pred volbami. Navic si byla svoji funkci tak jista, ze vystupovala jiz jako starostka pred tim, nez vubec nejake volby probehly. A sliby bez naznaku zpusobu jejich plneni vam muze naslibovat kazdy kolik chce a jak to s nimi potom vypada vidime ve vrcholove politice po kazdych volbach.

  1. Někteří pomatenci nezvládli a něketří jiní i přes svoji pronikavou inteligenci ani nepochopili. Možná, že ani za týden to nikoho nebude zajímat.

 10. …tak nevím. Jediný kdo se prezentoval chutí být starostou byla paní Štěrbová. Ostatní mlčeli, nebo se toho zřekli úplně. Jak může dělat starostu, někdo kdo nechce ? ….proč vlastně lháti, když ti stejně nikdo nevěří…

 11. Pěkně hustá konverzačka, to už tady dlouho nebylo ! Už se těším na první zasedání nového zastupitelstva, jak si vjedou do kožichu.

 12. Kandidátka ODS byla cíleně postavená, tak aby jména, která jsou extrémně známá byla na dolních místech (viz Kučera a Bernard) a tím přinášeli hlasy pro mandátové dělení. Na horních místech nebyly tak silné osobnosti. Co se týče kampaně – jak už zde někdo zmínil, jediná předvolební kampaň byla v podání ANO. Chápu, že někdo nemá na paní Štěrbovou žaludek a někdo zase nemá žaludek na pana Kučeru. Každý jsme nějaký, a byla by nuda kdyby měli všichni stejný názor. Můj subjektivní názor a i potvrzený z pozadí stran je, že současná staronová koalice byla domluvena již dávno před volbami. Zbylé strany kromě ANO měly až podezřele stejně odmítavé názory na „nováčky“ z hnutí ANO a paní Štěrbové. To ale skutečně ví pouze zástupci těchto stran. Myslím, že 5 mandátů pro opoziční ANO musí být úspěch. Neobhajovalo ani jedno křeslo, ikdyž mnoho kandidátů již v minulosti kandidovalo za SNK-ED. Lidé z ANO můžou předvést, co umí a hlavně by měli s chladnou hlavou přijmout „porážku“. Mají 4 roky na to, aby přesvědčili více lidí a v příštích volbách se pokusit získat více křesel. Výsledky voleb jsou lehce nešťastné (značí to také lehkou zmatenost občanů před volbami: „Koho mám teda volit?“, protože současné předpokládané složení rady a představitelů města se vcelku nezmění. Za 4 roky tak bude muset nastat obměna větší části zastupitelů z důvodu věku a tehdy může nastat trochu problém. Postupné obměnění již v těchto volbách by bylo pro Humpolec šťastnější. Jedno co mě ale hodně mrzí je volební účast. Po dlouhých letech byla předvolební situace dosti vyhrocená a myslím, že téměř všechny občany musela zasáhnout. 42% je opravdu málo na poměrně malé město Humpolec. Je to asi tak všechno, co bych chtěl říct. Uvidíme, jak se vše vyvrbí. Důležité je, aby jsme přijmuli situaci takovou, jaká je a přáli si, aby i zastupitelé dokázali po tak ostré kampani zchladit své hlavy a pracovat pro dobro města. Přeju jim hodně štěstí a trpělivosti.

  student Hrdličkova gymnázia v Humpolci

   1. Bohužel byla a tak jak bylo dopředu dohodnuto, tak se také odehrálo to, že již čtvrt hodiny po vyhlášení výsledků voleb se pan Kučera sešel s tajemnicí, která v současné době mává s místní ČSSD. A ihned se dohodli, že na úřad nikoho nového nepustí a pan starosta se ještě jednou „obětuje“…. a na to si podali ruce.
    Jinak p. Kukrechtová drží ústa, protože jí slíbili ředitelku ZŠ Hálkova,
    Sice na to bude oficiálně konkurz, ale to není problém, protože rada může výsledek svévolně změnit. To už Humpolec též nedávno zažil…..
    Jo,jo, politika je skutečně svinstvo. A moc člověka opíjí a v současné době je v Humpolci několik opilých politiků, kteří už opravdu ztratili soudnost………

    1. Mohu se zeptat z jakých zdrojů víte o dohodě ohledně předem vyhrané budoucí ředitelky ZŠ Hálkova a jak víte o velmi rychlé dohodě ODS a ČSSD?

     1. To ,že byla dohoda mezi ČSSD a ODS před volbama může napsat jen hlupák a posera, který ani volit nešel nebo člověk, co nechápe, že situace, která se po volbách objevila v našem městě, je podobná i jiným městům, kde často vítěz odešel do opozice.

     2. Koalice ANO,ČSSD a KDU by byla pro město větším přínosem. Bohužel osobní animozity a naprosto rozdílné zájmy představitelů politických stran rozhodly bez ohledu na prospěch města jinak. Občané to tak jako tak přežijí a věřím, že zastupitelé za ANO budou skutečnou opozicí.

     3. To je pořád štráchů, v Pelhřimově se dohodnout nemohou, tady se údajně dohodli.
      Já tedy do zákulisí nevidím, ale neuškodil Štěrbové i fakt, že stála jen o post starostky? Nic jiného by nevzala, údajně

     4. Vážení diskutéři. Z některých vašich příspěvků mi je značně nevolno a myslím si, že byste se měli léčit, protože trpíte totální paranoiou. To je bohužel úděl takových anonymních diskusí, že se tam zrealizuje kdejaká zoufalá existence. Tady těch zoufalců
      přibývá závratnou rychlostí. Kde se ve vás bere ta zloba a nenávist? To už se vůbec neumíte ovládat? Svinstvo tady předvádíte akorát vy. Hanba !!!!!!!
      Tohle už dávno nepřipomíná diskusi mezi civilizovanými lidmi a obávám se, že už je to daleko za hranicí toho, čemu se říká bulvár. Nadáváte na politiky, ale neškodilo by vám, abyste občas mrkli do zrcadla na sebe. Hořce byste zaplakali. Ovšem pouze pokud máte alespoň elementární schopnost sebereflexe, ale o tom velmi pochybuji. Hrůza a děs. Vy jste fakt výkvět.

     5. Některé názory jsou kontroverzní,to uznávám, ale hranici to nepřekročilo

     6. Tak mne napadá jedině text písničky Tomáše Kluse – Za co pane bože za co – zas čtyři roky v prdeli……. V písních je hodně pravdy.

     7. Akorát aby to přežilo autobusové nádraží, aby autobusy všech dopravců mohly odjíždět z autobusového nádraží a nezatěžovali již tak přetížené centrum se zúženými ulicemi průjezdem, zplodinami, prachem a hlukem. Občané nemuseli běhat po městě a hledat odkud který spoj odjíždí. Jediné o co minule vedení města pod vedením ODS usilovalo, bylo urychlená změna územního plánu, aby se majitel Ikomu na prodeji stávajícího autobusáku napakoval a vůbec je nezajímá mimo jiné ani názor „Finančního výboru města Humpolce“ Viz článek v pelhřimovském deníku a diskuse k němu “ http://pelhrimovsky.denik.cz/diskuse/na-autobus-se-bude-cekat-jinde-stavajici-nadrazi-je-na-prodej.html
      Vedení našeho města by si mělo uvědomit, že autobusové nádraží nevyužívají jenom voliči p. starosty a vedení města, ale i občané okolních měst a obcí, kteří je volit nemohou a mi zase využíváme autobusových nádraží v jiných městech.
      Mimo jiné je i Humpolec významnou křižovatkou místních i dálkových spojů nejen pro vysočinu ale i celou ČR. Je ostudou Humpolce, že tyto spoje zastavují u pošty nebo u mléčných lahůdek, kde není ani čekárna a toalety.
      Další problém je zrušení několika desítek parkovacích míst pro osobní auta před icomem a autobusákem, které je většinou plně obsazené a tyto vozidla doslova zahltí centrum města, kde je již dnes problém zaparkovat……….

     8. Budou moci parkovat u tenisové haly. A kdyby to nestačilo, postaví se další tenisová hala, peněz na to bude vždycky dost. Vždyť přeci, co humpolák, to tenista.

     9. V současné době je jedno řešení. Parkování zpoplatnit a u obytných domů udělat modré zóny.

     10. Parkování se v Humpolci nikdy nezpoplatní, to by totiž úředníci z MÚ nemohli parkovat tam kde parkují. 90% parkujících aut na náměstí je jejich. Tyhle pokusy už tady byly a vždy se smetly ze stolu.

     11. Jasně. Každý kdo zavítá do Humpolce, závidí nám , mimo vše jiné, bezplatné parkování v centru a našim vlastním milým občanům to vadí. Ale jen si ušijte na sebe bič. A proto mě napadá: počestní občané Kocourkovští z Humpolce, je čas vyrazit do ulic a udělat revoluci za Humpolec nevlídný, ošuntělý, komplikovaný, zadlužený, nezaměstnaný a ve všech statistikách na posledních místech se dmoucí.

     12. Všude je to do hodiny zdarma a to stačí. Aby si z centra někdo dělal trvalé parkoviště pro zaměstnance zadarmo to je opravdu Kocourkov. Hnus.

     13. Tím spíš to postrádá smysl, jestliže by byla 1. hodina zdarma.
      A trestat zaměstnance MěÚ za to, že tam pracují? Vůbec nechápu proč. Dále pak 1. hodina zdarma není už téměř nikde, dále pak pořízení, správa a údržba parkovacích automatů stojí obrovské peníze.

     14. A vy vidíte jako trest, že se za služby – v tomto případě parkování platí ? Já tedy ne. Zřejmě hooooodně trpíte při každém placení 🙂 . A těch pár automatů by si na sebe jistě vydělalo.

     15. Zastupitelé za KDU budou požadovat placené parkování ve středu města, stejně tak zástupci ANO, takže úředníci konečně přestanou zabírat místa pro ty kteří si chtějí něco vyřídit a ne blokovat parkování.

     16. Bez těch osobních invektiv by to asi nebylo ono, co?
      Hlavně když Vás to tak báječně sebepobavilo. Určitě budete mít hned lepší náladu a nebudete tady vypouštět jedy.

     17. a kde budou zástupci kdu parkovat, až pojedou v neděli do kostela? A jak to snesou farníci?

 13. Hlavy vychladly,vášně utichly,pan Kučera to táhne dál.Za čtyři roky bude Humpolec jak z cukru.Samá nej.Ostatně to starosta na ustavujícím zasedání občanům slíbil.Tak nač si zoufat.Halelujá !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tisíce pracovních příležitostí na veletrhu práce Profesia days

Pá Říj 17 , 2014
Čtvrtý veletrh práce Profesia days poběhne již 22. – 23. 10. 2014 na výstavišti PVA EXPO Praha Letňany. Veletrh bude hostit 104 vystavovatelů nejen z České republiky, ale přijede rekordní počet zástupců z celé Evropy od Švédska po Chorvatsko a od Irska po Litvu. Čtěte dále:   Humpolec se chrání […]

You May Like

Témata