Humpolecký park Stromovka ožije. Platforma láká na koncerty, divadlo i jídlo

4

Už za tři týdny odstartuje další ročník regionálního multižánrového festivalu Letní Platforma Humpolec, který se už tradičně koná v tamním parku Stromovka a zpestřuje celé léto. Návštěvníci se mohou těšit na dny plné kultury a dobrého jídla, ale i několik novinek.

Už za tři týdny odstartuje další ročník regionálního multižánrového festivalu Letní Platforma Humpolec.
Už za tři týdny odstartuje další ročník regionálního multižánrového festivalu Letní Platforma Humpolec.

Nejzásadnější letošní změnou je utlumený páteční program. Oproti loňsku bude tišší – koncerty, na které byli lidé zvyklí, totiž nebudou. „Dostali jsme podmínku, že koncerty mohou být pouze jeden den v týdnu a v pátek by navíc musely skončit do půl desáté, kdy v zahradě humpoleckého muzea začíná letní kino. To ale není úplně možné, tak jsme si řekli, že to vymyslíme jinak,“ svěřuje se za organizátory Petr Machek.

O to nabitější tak budou čtvrtky. „Nechtěli jsme návštěvníky ochudit o kapely, tak jsme se rozhodli pro takový hudební blok. Snažili jsme se, aby vždy byly žánrově blízké, takže jeden čtvrtek bude patřit například folku, jiný jazzu a podobně,“ nastiňuje Machek.

První hudební vystoupení bude začínat v osmnáct hodin a bude trvat hodinu. Na druhý, hlavní koncert večera se pak fanoušci mohou těšit od dvaceti hodin.

Ještě před hudebními vystoupeními plánují akce pro děti. „To budou různé tematicky zaměřené workshopy. Máme připravenou například taneční, bubenickou, tvůrčí nebo třeba výtvarnou dílnu,“ jmenuje Machek.

To vše pak prováže dobré jídlo. „Nově připravujeme pravidelné grilování. Těšit se můžete na výborného kuchaře, který působil hned v několika pražských restauracích, včetně těch vyhlášených pod značkou Ambiente. Pokaždé představí jinou světovou kuchyni a udělá tak čtvrtek ještě bohatější,“ libuje si organizátor.

Na chuťové pohárky návštěvníků se zaměří i o víkendech. Tady zůstávají tradiční sobotní dopolední brunche. I tentokrát je doplní divadélko pro děti.

Vstupné dobrovolné
Nově se na divadlo ale mohou těšit i dospělí, a to během středečních večerů. „To nám v našem programu chybělo, tak jsme si řekli, že je čas to změnit. Jedním z hostů bude například pražské divadlo Vosto5,“ prozrazuje Machek.

U divadelních vystoupení nastane ještě jedna změna. „Všechny ostatní akce jsou zdarma, respektive vstupné na ně je dobrovolné, u divadla jsme se ale rozhodli pro prodej vstupenek. Důvodem je větší finanční náročnost, ale i to, že chceme upřednostnit ty, kteří o představení opravdu stojí,“ vysvětluje organizátor.

Nebudou to ale jen hraná divadla, co středeční večery zpestří. Střídat se budou s filmovými festivaly. „Budeme představovat třeba zlínský filmový festival, festival Jeden Svět, My Street Films… Přijedou i jejich organizátoři a bude prostor také pro diskuzi s tvůrci. Chceme tady udělat takovou zmenšeninu zmíněných festivalů, protože řada lidí je zná, ale nikdy na nich nebyli,“ přibližuje Machek.

Neposlední úprava programu pak potěší především starší generaci. „Pro letošek jsme se rozhodli nedělní odpoledne v parku oživit mnohem častěji. Návštěvníci se tak mohou jednou za čtrnáct dní těšit na dechovky z okolí,“ láká Machek.

Jak dodal, doufají, že na festival přilákají lidi nejen z Humpolce. „Vysledovali jsme, že třeba ve čtvrtek večer z Humpolce do Pelhřimova jezdí linkový autobus, který perfektně koresponduje s naším programem. Odpoledne by diváky přivezl do Humpolce a večer ve čtvrt na jedenáct odvezl zpět. S trochou nadsázky říkáme, že je to takový náš svoz,“ uzavírá s úsměvem Machek.

Převzato z: https://pelhrimovsky.denik.cz/kultura_region/humpolecky-park-stromovka-ozije-platforma-laka-na-koncerty-divadlo-i-jidlo-20210.html

Letní Platforma Humpolec

* Středy: sportovní odpoledne, divadlo pro dospělé, filmové festivaly a jiné nehudební večery
* Čtvrtky: dílny pro děti, koncerty a grilování
* Pátky: jóga a cvičení
* Soboty: dopolední brunch a divadélko pro děti
* Neděle: dechovka
Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/kultura_region/humpolecky-park-stromovka-ozije-platforma-laka-na-koncerty-divadlo-i-jidlo-20210.html

Axl

4 thoughts on “Humpolecký park Stromovka ožije. Platforma láká na koncerty, divadlo i jídlo

  1. Parádička. Chudák Machkovi, že je vedení města tak omezuje. No jo no. Konkurují Měkisu a to se tady nesmí. Snad město udělá aspoň něco s tím nepořádkem od opilců a bezdomovců

    1. V čem jsou pořadatelé Platformy omezováni? To by veřejnost opravdu zajímalo. Zakazuje snad někdo lidem účast na jejich akcích? Nezakazuje. Kdo tam chce, jde tam. Tak tady pořád neplkejte o nějakém omezování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Peníze EU pomáhají žákům rozvíjet geometrické dovednosti

St Kvě 26 , 2021
Pro naše mateřské a základní školy z území Humpolecka jsme pořídili v rámci projektu „MAP II pro Humpolecko“, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0011087, stavebnice MAGFORMERS

You May Like

Témata