Sezona na Žabáku začíná se zpožděním, ale s lákadly

Koupaliště Žabák odstartovalo novou sezonu ve středu 27. června. Kvůli havárii na infrastruktuře začne koupání na jediném opravdovém koupaliště na Pelhřimovsku téměř o měsíc později, než původně správa oblíbeného humpoleckého rekreačního sportoviště plánovala.


Minulý týden se konečně povedlo havárii odstranit a areál vrátit do takové podoby, že je možné pozvat do něj návštěvníky. „Minulý týden jsme začali napouštět bazén vodou. S ohledem na víkendové ochlazení jsme stanovili zahájení sezony na středu 27. června, budeme mít rezervu všechno ještě zkontrolovat, po dvou dnech chceme přejít na plnohodnotný prázdninový provoz,“ uvedl k novému termínu zahájení sezony vedoucí humpoleckého městského sportovního areálu Jiří Hynek.

Ve středu a ve čtvrtek bude Žabák otevřen ve 13 hodin do 19 hodin, od pátku 29. června přejde areál na standardní prázdninový provoz s otevírací dobou od 10 do 19 hodin. „První den, tedy ve středu 27. června, budou mít děti do patnácti let vstup zdarma,“ vzkázal trpělivě čekajícím nejmladším návštěvníkům areálu Hynek.

Podle prvotního záměru měl být Žabák otevřen už ve čtvrtek 31. května, kdy už počasí s letními parametry jednoznačně zvalo k vodě. Pak ale správa koupaliště objevila prasklou trubku, kritické místo bylo potřeba odbagrovat a poškozenou trubku vyměnit.

Práce se nakonec protáhly na delší dobu. „Bylo to hodně náročné,“ ohlédl se za minulými týdny Hynek.

Hned na začátek prázdnin připravil areál humpoleckého koupaliště první letní doprovodný program.

V neděli 1. a v pondělí 2. července se stane navíc letním kinem, v neděli je na program film U mě dobrý, o den později Špunti na vodě. Začátek promítání je stanoven na 21.30 hodin, projekci bude předcházet speciální večerní koupání od 20 hodin. Letní kino na Žabáku celý program s dalšími pak zopakuje ještě jednou, a to přesně o týden později.

Humpolecké městské koupaliště Žabák bylo otevřeno v roce 2002 a letos se tak chystá už na svou sedmnáctou sezonu.
Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/sezona-na-zabaku-zacina-se-zpozdenim-ale-s-lakadly-20180625.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec, zažije divizní premiéru v Blansku

Čt Čvn 28 , 2018
Moravskoslezské soutěže znají svůj jízdní řád. Rozhodl o tom úterní podvečerní losovací aktiv. Bude to poslední ročník v této podobě, protože po jeho skončení bude následovat reorganizace.

You May Like

Témata