Irská firma zaměstná 50 lidí

1

Irská společnost Connaught Electronics bude v Jiřicích u Humpolce montovat elektronická zařízení pro automobily. Nový závod v průmyslové zóně má být dokončen v prosinci, výroba začne v lednu. První rok firma zaměstná asi 50 lidí, do pěti let vytvoří až 300 nových pracovních míst, řekl manažer společnosti Allen Moran.

Práce bude vhodná pro muže i ženy, přiblížil. Díky velké automatizaci podle něj není fyzicky náročná, a proto v irském závodě pracuje 90 procent žen. Kromě profesí vyžadujících dobré technické vzdělání obsadí asi dvě třetiny míst lidé, kteří budou vyškoleni přímo v závodě. Společnost vyrábí elektronická zařízení, která mají zajistit auta před krádeží, nebo zvýšit bezpečnost cestujících; včetně kamer nebo radarových čidel. Odběratele má v Evropě i Japonsku. Mezi zákazníky patří například automobilky BMW, Daimler Chrysler, Volvo, Jaguar nebo Toyota. Zatím vyrábí jen v Irsku. Firma roste, potřebovala nový závod, zdůvodnil investici Moran. Pro Česko se podle něj rozhodla kvůli vyspělé průmyslové tradici i díky vstřícnému jednání agentury CzechInvest a místní samosprávy.

Zdroj: MF-DNES

Čtěte dále:   Ulice Pražská a Na Kasárnách OTEVŘENA!

Axl

One thought on “Irská firma zaměstná 50 lidí

  1. Smekám před panem starostou Veroňkem , takovéhle investory by potřeboval i Humpolec , i když vzhledem k vzdálenosti Jiřic je to vlastně úplně jedno .
    Jen houšť !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nápisy na záchodcích

So Zář 11 , 2004
Velice zahímavá sbírká. Omlouvám se za některé, poněkud hutné výrazy, ale jak jsem koupil, tak prodávám. :)))) Čtěte dále:   Zálesí - podzim 2023

You May Like

Témata