Jak to pokračuje s humpoleckým stadiónem IV.

44

Dar ve výši miliónu korun má dostat město Humpolec na obnovu zimního stadionu.

Milión korun pro Humpolec – to je částka, na které se v úterý 21. února 2006 shodla krajská rada. Podle vyjádření hejtmana kraje Miloše Vystrčila by tento dar mělo bez problémů schválit i krajské zastupitelstvo, které zasedne 28. března 2006. Výše finančního daru byla předem konzultována se všemi předsedy politických klubů včetně opozičních a zaznělo stanovisko, že s touto podporou bude zastupitelstvo kraje jednotně souhlasit.

Na co nejrychlejší obnově stadiónu se uplynulý čtvrtek shodli humpolečtí zastupitelé. V rámci jejich mimořádného zasedání sice zazněl i názor v celé záležitosti se raději neangažovat, zůstal však ojedinělý. Převážila snaha sportovcům pomoci. Z jednání vyplynul prvořadý úkol, a to převod nového zimního stadiónu včetně několika dalších sportovišť ze správy Tělovýchovné jednoty Jiskra do rukou města. Zastupitelé argumentovali ve prospěch této zásadní změny některými nesoulady v provozování areálu, stejně jako širšími možnostmi v případě převedení sportovišť do městské správy. Dle mínění zastupitelstva by tělovýchovné jednotě ubyly starosti a mohla by se starat výhradně o sportovní stránku věci. Podmínky pro sportování by přitom zůstaly přinejmenším stejně dobré. Kromě zimního stadiónu by se jednalo o další dvě sportovní haly a provoz místního koupaliště. Vyřešení majetkoprávních vztahů je tak považováno za jeden ze základních kroků k výstavbě bruslařské haly. Tělovýchovná jednota Jiskra se chystá za tímto účelem svolat valnou hromadu.


Oddíl hokeje TJ Jiskra Humpolec v sobotu oficiálně vyhlásil sbírku, kterou povolil kraj Vysočina po dobu trvání jednoho roku. Podle jednatele místního hokejového klubu Františka Šeráka řada místních podnikatelů slíbila přispět, ale zatím vyčkávají, zda majetek TJ Jiskra Humpolec přejde pod město.


Likvidace trosek zříceného stadiónu by měla začít příští týden. Nejdříve se bude muset odstranit asi 550 metrů kubických sněhu. Trosky konstrukce se potom budou likvidovat pod dohledem policejního vyšetřovatele. Město může vybírat z nabídek hned několika společností, které o odvoz sutin projevily zájem. Firmám již byly rozeslány podrobné informace a jakmile dorazí jejich konkrétní odpovědi a bude získáno svolení Jiskry k podpisu smlouvy, v souladu s metodikou rozvalina v krátké době zmizí do propadliště dějin.


 

myska

44 thoughts on “Jak to pokračuje s humpoleckým stadiónem IV.

 1. Ach jo. Nechápu, proč se pro sbírku nezaložil transparentní účet, jaký má třeba Humpolák, kde je možné aby se každý přes Internet mohl podívat, kolik je na účtu peněz a jaké tam probíhají transakce. Tak by mohl každý vidět, kolik se na účtu sešlo peněz, jaký je jeho současný stav, odkud peníze přišli a kam zase odešli. Bylo by to přehledné, transparentní a každý by se mohl přesvědčit kam jeho peníze jdou.

  Né že bych snad chtěl nějak zpochybňovat sbírku a že by se peníze měli někam ztratit, já sbírce důvěřuji a brzy již něco pošlu. Ale zpousta lidí si takhle řekne, jóóó Bůh ví kam ty peníze půjdou, nebo komu něco zůstane za prsty. Nebo, oni říkají, že Kotyza dal sto táců, ale Bůh ví jestli je to vůbec pravda. A raději nepřispějí. S transparentním účtem by to bylo všechno průhledné a nikdo by nemohl nic zpochybňovat.

  Škoda!

  1. Tak hokejisté vyhráli kraj a zřekli se kvalifikace o 2.ligu!Tenhle tým nemá a mít nebude žádnou bodou¨cnost!Tohle už si Hynku podělal!Seš normální?

   1. Nejste normální!Kvůli posranýmu zimáku který se postaví děláte ze sebe chudáky a teď nás každý pomlouvá že se bojíme!

  2. Plně souhlasím a navíc, lidi zajímejte se jak a kdo vrátí městu těch 12 milionů. Vždyť ty byly nás všech a Jiskra potažmo pan Vališ je prošustrovali a Vám to nevadí ? Teď všichni dělají jako že nic, ale to přeci není možné, vyhodit 12 milionů komínem a pak ještě chtít vybírat další peníze a nikdo za nic nemůže ? !!! Ptejme se nejprve kdo za to může a jak je míní vrátit a jak za tuto situaci budou zodpovědné osoby potrestány !!!

   1. Načasování sbírky není vhodné/vhodné je možná pouze pro využití emocí…/ Dokud nebude vše vyšetřeno a označena konkretní míra zavinění nepředpokládám, že rozumně uvažující podnikatelé dají nějakou vyšší částku.
    Už jenom postup likvidace havárie nepovažuji za nejšťastnější.
    Dopředu se prezentuje, že firma která stavěla zimák provede likvidaci a za režii postaví nový….. atd.Nevím co jsou fámy a co je skutečnost,ale vše kde jsou veřejné peníze má mít své náležitosti.V tomto případě nás zase čas tolik netlačí a je potřeba postupovat s výhledem dalších kroků.
    Ztím majetek Jiskry města není,vedení Jiskry se možná nezmění,souhlas s převodem majetku na město nepodporují všichni…..Víme v jakých hektických podmínkách se prováděl výběr zhotovitele zimáku,dko ho prováděl,jakým způsobem, kdo vybral oněch 5 firem které byly osloveny, jak byl zabezpečen dohled těch, kdo na to dali peníze aby vše proběhlo jak má…… to je moc nezodpovězených otázek. Chyby se dělají, ale je špatné když se opakují.
    Mám vážné obavy, že se vše dělá proto aby pomník firmy která zimák stavěla rychle zmizel a neohrožoval další zakázky. Ve chvíli kdy zmizí nevím, zda jednání bude tak vstřícné.

    1. Dle informací ze včerejší schůze Jiskry pan Vališ ji KING, za nic nemůže , město mu prý chce sebrat majetek, eventuelní nové vedení Jiskry prý nemůže fungovat bez něho atd, atd.
     Vemte proto všichni rozum do hrsti a prozatím nic nedarujte a vy podnikatelé prosím nedávejte této Jiskře prozatím žádné peníze ani pomoc. Hrdé vedení Jiskry si vše jistě dobře vyřeší a nepotřebuje k tomu ani město, ani podnikatele, ani občany. Vy kdož jste měli reklamy na zimáku prosím požadujte zpět své peníze, protože Jiskra nedodržela vaše smlouvy, vy zastupitelé prosím okamžitě požadujte taktéž zpět 12 milionů, neboť budova není a neslouží občanům jak je v příslušných dokumentech a finanční úřadu, požaduj prosím zpět státní dotaci 5 milionů, neboť není naplňována řádně smlouva. Hrdý Vališ a spol. má jistě řešení, jak si bez vás všech poradí a jak to všechno bude prosperovat !!!
     Vždyť teď jsem si uvědomil, že vlastně tady již bylo psáno, že na chytré rady má živnostenský list a je taktéž úspěšný podnikatel bez jehož rad se asi málokdo obejde.
     Je mi líto všech místních sportovců a členů Jiskry. Ale pochopte, že Vališ a spol. musí padnot do bahna na hubu, než se něco zásadního změní a než bude moci sport v Humpolci fungovat ku prospěchu sportovců a občanů města.Nechte prosím všichni vedení Jiskry konat a hlavně mu nepomáhejte, protože ono nejlépe ví co má dělat a pak vaše dobře míněná rada nebo pomoc by v případě neúspěchu mohla být na vině. Ach jo ………..

     1. K tomu není co dodat, bez emocí popsaný současný stav a nezbývá než doufat, že se ještě v Jiskře najdou lidé, kteří uvažujou hlavou.

  3. Až uděláš pro sport alepoň tisícinu toho co Jirka Hynek,tak potom někoho urážej ty hokejovej analfabete…

   1. Jseš trochu mimo. To vše vůbec není mířeno na Jirku Hynka.
    Koneckonců si myslím, že on osobně by s tím příspěvkem souhlasil. Ale jsou tam jiní škodiči – hlavně v Jiskře jako takové. Hokejový oddíl je celkem OK.

  4. Vážený rom_axle, možná by byl transparentní účet lepší, bylo by to tak jak říkáš, ale uvažoval jsi o tom, že peníze někdo pošle jen tak a nechce, aby někdo věděl, že je poslal. Někdo by si třeba řekl : Pošlu 100 Kč. Podívá se na transparentní účet a tam bude nejmenší částka 500 Kč. Co si řekne? Všichni posílají min.500. To já nemůžu a aby se mi někdo smál, že jsem poslal málo, nepošlu radši nic. Nebo to může být naopak. My si vážíme každé koruny, která přijde na účet. Možná zveřejníme extra dárce, ale pouze po jejich souhlasu. A že pan Kotyza poslal 100 tisíc je pravda. Nyní je zůstatek na účtě 165.000 Kč (pátek 24.2.2006). A jestli si někdo myslí, že taková sbírka je lukrativní kšeft, ať si něco takového zkusí. Výpisy budou na MÚ a klidně se do nich bude moci kdokoli podívat. Mě osobně to zatím stálo čas a věřte, že i peníze. Možná se to nenosí, ale dělám to proto, aby kluci, kterým jsme dali stovky hodin času, mohli pokračovat ve sportu, který mají rádi a abychom udrželi tu skvělou partu dětí a rodičů, kteří hokejem žijí. Ale to asi lidi, kteří nikdy nic nedělali jen z lásky k něčemu, nemůžou pochopit a vidí v tom jenom naší namaštěnou kapsu. Zkuste trávit 15 hodin týdně tréninkem dětí, kdy odměnou je jen dobrý pocit a radost kluků, když vyhrajou zápas. A ještě ke sbírce : myslíš, že by bylo lepší psát a nadávat a čekat až se vše vyšetří ? My potřebujeme bruslit na podzim, aby ta práce, která se za pět šest let udělala, nespadla s halou. My jsme něco udělali a jsem za to rád. Někdo jen sedí u počítače a anonymně si vylejvá srdíčko nebo něco jinýho. A na závěr jsem zastáncem převodu majetku TJ na město a chci, aby zimák byl v majetku města. Jsem přesvědčen, že to dobře dopadne. Věřte tomu i vy všichni a přispějte nám na nový zimák. Budete ho přeci využívat také. Kdo rychle dává, dvakrát dává. Všechny humpoláky zdraví Jirka Hynek

   1. Jirko ne jen já ale i ostatní si myslí že by mělo město vlastnit ne jenom halu ale celj hokejovej klub!Ty myslíš že ne?

 2. To je zase nějaký chytrák, který všechno ví. Ale podepsat se zase neumí. Už by konečně měl někdo podat také trestní oznámení na neznámého pachatele za tyhle všechny
  urážky a pomluvy. Pepa.

  1. Pepo však ty ses taky nepředstavil a jiní celým jménem tak táhni a nevšímej si toho ne?Nejseš ty jeden z těch chytráků!Hokejový klub má být města a ne Jiskry!CArlos

  2. Milý Pepo, zatím se bohužel podepsat nemůžu, na to není naše veřejnost připravena, ale máš-li argumenty, které potvrdí, že se jedná o urážky a pomluvy, tak je zveřejni a vyvrať moje názory a já se prostřednictvím provozovatelů „Humpoláka“ odhalím a můžeš na mne podat trestní oznámení, to Ti slibuji.
   P.S. ale napřed se prosím podepiš celým a hlavně svým pravým jménem

  3. Hele Peepoo, ja se take klidne hlasim k predchozim prispevkum a jestli mas zajem, klidne poskytnu i adresu, takze muzes zmenit neznameho pachatele na konkretni osobu(y). Na tebou podane trestni oznameni se docela tesim, muzes tady jen tak pro pobaveni ostatnich naznacit, co ma byt vlastne predmetem zaloby? Jinak jestli mas OP, podivej se i do druhe kolonky PRIJMENI, to je ten udaj, ktery tady vyzadujes po ostatnich a prezdivku z hospody si nech pro tvoje kamarady. Lukas Benda

 3. Ja chapu, ze se vsichni kolem hokeje snazi, aby zde pristi sezonu opet zimak stal, ale to je tak bezpodminecne nutne, aby byl zastreseny? Jestlize na to nejsou zatim penize, proc v klidu nepockat na vysledky vysetrovani a neprovozovat jednu sezonu na nekrytem stadionu? Fungovalo to tak pred tim, chapu, ze je s tim vic starosti, ale jestli jde vsem jenom o hokej, tak to zase tak velky problem neni. To by deti prestali na hokej chodit, nebo proc?

  1. Jási myslím, že je tu rychlé řešení. fotbalisté mají dostat 15 milionů na druhý trávník,byť tu jeden kvalitní mají a úrovni jejich hry si myslím dostačuje. Takže vemte těch 15 milionů a postavte zimák, a až se to vyšetří, a někdo to zaplatí, tak seto fotbalistům vrátí.

   1. Fotbalisti získali dotaci 15 milionů na umělou trávu. Ty peníze mají přesný směr. Nelze je nikam jinam použít. Pokud mohu mluvit za hokejový oddíl, nepřejeme si, aby na byly tyto nebo jiné peníze použity na zimák na úkor fotbalu. To by byla velká chyba a postavila by dva sporty proti sobě. Fotbal a hokej funguje vedle sebe. Možná si konkurujeme, ale jen po sportovní rovině. Chceme, aby to tak zůstalo. Jirka H.

   2. Fotbalisté sice 1 trávník(přírodní)mají,ale mohu vás ujistit, že ÚROVNI JEJICH HRY a hlavně tr.možnostem v žádném případě nedostačuje !!! Jsem fotbalista,ale také zárovenˇ občan města Humpolce a určitě budu mít radost jak z nové hokejové haly,tak z umělopovrchového fotbalového hřiště 4.generace.Řešením by také mohlo být,že by se hokejisté vrátili třeba na Cihelnu či do Lomu, fotbalisté by hráli na louce pod Orlíkem, koupat se v Dusiláku a další sportovci (občani m.Humpolce) by se mohli třeba REJPAT v……..nose!
    !! Jirko Hynku drž se !!! L.V.

  2. Hokej by mohl jistě fungovat i na otevřeném stadionu, ale pak je potřeba postavit světla, které by v případě opětovného zastřešení byly nepotřebné a byly by to vyhozené peníze. A ne malé. Uvidíme třeba v dubnu. Bude odklizená stará hala a vše bude jasnější.Jirka H.

   1. Jirko chci se zeptat!Kdyz budete chtět dělat i místo na sezení tak se bude muset udelat o neco prostornější stadion než byl doteď mám pravdu?Ale jak ho chcete rozšířit když tam máte bazén skate park a hned za vaší prdelí 10metrů jsou základy na baráky?

    1. Nám by stačilo to, co bylo. I bez míst k sezení. VelMez, Bíteš, Světlá, Ledeč – nikde nejsou místa k sezení. To se dá vždycky dodělat. Nebuďme neskromní. A rád bych věděl s kým komunikuji. Podepiš se.Nebo se za svý názory stydíš?Jirka Hynek

   2. Hmm, ty budes asi velka hvezda humpoleckeho hokeje, tak to pro tebe nebude problem najit angazma na stadionu se strechou, ale tobe asi o hokej zrovna nejde, co?

    1. Nerozumím. O jakém angažmá mluvíš? Seš asi truchu mimo mísu, ne? A podepiš se, anonyme.Jirka H.

     1. Jirko jsem Karel Chlupáček!Ptal jsem se jen na ten stadion na to sezení!Ty ostatní ode mě nejsou!Chodím do kotle ten stou modrou kšiltovkou!

     2. Jirko já neříká že se to musí postavit hne se stadionem to sezení,ale nemyslíš si že by to bylo lepší než pak něco dodělávat?Jen si představ novej stadion třeba 1 sezonu a pak by se už do toho ani nechtělo!6enský by chodily aspoň by si někde sedli!Já neříkám tribunu jak blázen ale 1 pásmo třeba jako bylo za střídačkama pamatuješ?Tam by to šlo!Ale jestli chcete udělat takovou malou halu jako byla kam by jste to chtěly teda pak dát?Dyť ani v tý co byla by nebylo místo nebo ty snad o nějakym víš?

     3. O.K. Beru ten názor. Jen si myslím, že to co jsme měli bylo super a všichni, kdo do hokeje aktivně dělají a přijeli do Humpolce, tak nám náš zimák záviděli. A nevím o žádným zimáku, kde by hned dělali lavice na sezení. Možná v Sazce. Tím končím debatu o sedadlech. Howgh. J.H.

     4. Byl dobrej nic takovýho jsem neřekl!Ale proč něco neudělat do budoucnosti?Pak se zjistí je tam málo místa stadion větší být nemůže protože tam jsou základy na baráky atd.a to jsou pak ty věci víš?

     5. A co takhle přestat stavět provizoria a vybudovat pořádnou halu. Co takhle dělat architekturu a nestavět kravíny?? MF

     6. Přesně tak!Když halu tak halu a ne plechovou boudu co nám zase spadne na hlavu!A kde se nebude sedet na zemi!

     7. Zdravim všechny, koho tato problematika okolo zimního stadionu zajímá. Byl sem už v několika podobných halách.A nutno podotknout mám z toho různé pocity.Je nutné si nejprve uvědomit,že se musíme ohlížet a inspirovat v podobně velkých městech jako je Humpolec. Kde stadiony a městské haly za poslední roky vyrostly. A také mají či měli podobný finanční rozpočet. Podobná hala, jako stála u nás vyrostla v Poličce. Myslím i od stejného výrobce. Dále sem měl možnost vidět stadion v Chocni, který mě celkem příjemně překvapil, ale pozor ,co mě doslova okouzlilo a nad čím sem si tak povzdechl je bezesporu sportovní hala v LANŠKROUNĚ. Město okolo 10 tis obyv. a taková překrásná hala, která doslova reprezentuje město. Konají se zde i dokonce koncerty. Aby nezůstalo jen u těchto řádků, tak zde napíšu odkaz na velmi povedené stránky této haly. Určitě se na to podívejte. Doporučuju !!! Zvláště pak Fotoalba , parametry haly a také docela zajímavé hospodaření za rok 2005.
      odkaz : http://www.tslan.cz/hala/

      Tak se na to podívejte a pak napište, jaký na to máte názor.
      Vím, že je to asi u nás asi nereálná a vysněná představa,ale přesto je potřeba vše ještě zvážit a rozmyslet,zda by město nemohlo trochu přitlačit.

      Dále stojí za zmínku brzké dokončení zimního stadionu v České Třebové. Tam už jsou ale investice okolo 93 milionů.
      Jan Kordovský

     8. Tak těch názorů je tady na humpolákovi opravdu spousta…
      Každopádně mi připadá,že valná většina pisatelů asi nechápe nebo chápat nechce,že humpolecký zimní stadion nesloužil „těm několika hokejistům“,ale že ho vesele užívala široká humpolecká veřejnost od škol,bruslení pro důchodce,veřejné bruslení,podnikové ligy,škola bruslení a samozřejmě oddíl hokeje…V Humpolci podle mne nenajdete více využívané sportoviště veřejností než byl a doufám nadále bude „zimák“..Podle této skutečnosti by se měla humpolecká veřejnost postavit k jeho obnově!!
      Myslím,že zastupitelstvo dalo Jiskře potažmo p.Vališovi jasně najevo,že nepřejde-li majetek,který Jiskra spravovat neumí,což nedokazuje jen katastrofa zimáku,to je bohužel následek déle trvajícího stavu,nedá na sport ve městě potřebné peníze,bez kterých Jiskra nemůže fungovat..!
      Te´d jsou na tahu činovníci jedn.oddílů Jiskry,aby tuto skutečnost pochopili a nedělali problémy s převodem majetku pod město..(berte to třeba jako výzvu)
      Na valné hromadě by se pak měl zvolit výbor nový,který si zvolí nového předsedu Jiskry(doufám že ne Vališe,to by byl výsměch),no a Jiskra se konečně začne starat o to co má,tj o sportovní činnost a ne o majetek..Každý oddíl si pak může zhodnotit sám, je-li mu příslušnost v tomto sdružení něčím prospěšná!
      Toto není nějaká vize,ale doufám realita dalších dnů,proto je naprostý nesmysl odrazovat kohokoliv od příspěvku do sbírky!!Každá koruna bude potřeba,tu sbírku založil hokejový oddíl a ne Vališ!! Franta Š

     9. Ty odkazy jsou strukturovane, ale jen castecne. Musis sledovat odstavce, jinak se budes zbytecne ohrazovat proti necemu, co ti nepatri. Reakce byla na dotycneho, co se na to vysere, pokud nebude stadion se strechou a kde je jasne, ze mysli jenom na sebe a ne na vetsinu, co by se bez ni jednu sezonu urcite obesli. Je to odpoved anonyma anonymu.

     10. Franto teď si to vystihl!Co takhle Jirku Hynka nebo kdo se o ten sport bude pořádně starat?Já si myslím,že právě ne jen stadion ale celej hokejovej oddíl by měl být města a fungovat jako hc hokejový klub a ne k jednotě pak to bude nadále i jako taď pan Vališ si vem z hokeje na kurty na nepotřebnej volejbalák atd.

     11. A co takhle nepotrebnej tenis, fotbal, hazena, ping pong, basket atd.? A co ty, ty jses potrebnej??? Kazdej sport ma neco do sebe, ani o tom tvym pinkani kulicek do dulku bych netvrdil, ze je nepotrebny.

 4. A na co se momentálně ve vedení Jiskry čeká? To jsou všichni tak zaneprázdnění, nebo jenom čekají až se to vyřeší samo a nejlépe beze změn? A k těm nápadům brát peníze z jiných sportů, taková kravina může napadnout jedině blba domácího, každej ať si dělá sport jakej ho baví, jemu taky nikdo nepřikazuje ať nečumí na Novu a přepne si na ČT2…

  1. Co,vím tak ve čtvrtek od 17hod zasedá výbor Jiskry a jedn oddíly by se měly vyjádřit co podporují a hlavně přinést seznam požadavků,které by měly být zahrnuty do smlouvy s novým vlastníkem sportovišť(jestli to dopadne)tj počet hodin týdně,které potřebují mít k dispozici atd..Tak už teď jsem zvědav,co se bude dít a hlavně co zdatný manipulátor a zastánce majetku Jiskry Vališ předvede!! Franta Š

    1. Ano pryč s Vališem, majetek pod město !!!!!!
     Jedině pak to může fungovat.
     Vališi – odstup, odstup….!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Náklady na topení za letošní zimu prudce stoupnou

Pá Úno 24 , 2006
Letošní zima nás notně potrápila a plynoměry i elektroměry v českých domácnostech se řádně protočily. Kvůli déletrvajícím mrazům se na horách, v Jižních Čechách a na Vysočině zvýšil odběr tepla až o padesát procent. Po lednovém zdražení energií můžeme očekávat, že nás teplo bude stát o hodně více, než na […]

You May Like

Témata