Jak vznikají fámy II.

19

Jako reakce na článek „Jak vznikají fámy“ nám pan Stanislav Mareš zaslal následující text. Přinášíme jej beze změn.

Jak vznikají fámy 2

Milá Myško,

po přečtení Vašeho článku ze dne 29.3.2007 mi naskočila husí kůže. Ano, takhle opravdu vznikají fámy.

Jako "nejmenovaný humpolecký podnikatel" proto cítím potřebu uvést pár věcí na pravou míru:

Žádné "zaručené" ani jiné zprávy týkající se Vašeho domu jsem do oběhu nevypouštěl – tento způsob "komunikace" je mi cizí a Vaše nařčení se mě osobně dotklo. O možnosti demolice jsem se, shodou okolností, dozvěděl pár dní před uveřejněním Vašeho článku – a jako nepravděpodobnou jsem ji vyloučil (dopravní situace v Humpolci opravdu není tak kritická, aby se v centru města musely bořit domy).

S pronájmem prostor ve svém objektu jsem problém neměl – resp. problém jsem měl spíše opačný. Zájemců bylo mnoho. Jedním z důvodů, proč byly prostory nakonec pronajaty bance, byl i návrat k tradici. To, že v tomto domě byla banka už za první republiky, ale samozřejmě pamatovat nemůžete.

Nájemce jiných objektů jsem tedy neobcházel (uvažte sama, nechala byste se přesvědčit k výpovědi z nájmu od kohosi neznámého, kdo pomlouvá stávající pronajímatele jen proto, aby Vás "přetáhl" do svého?). Nikoho jsem k uzavření nájemní smlouvy nenutil ani nepřemlouval.

Vaše interní problémy týkající se nájmu si tedy, prosím, vyřiďte s Vaším nájemcem, tedy s bankou. Došlo-li při Vašem jednání k nějakým nesrovnalostem, nepovažuji za vhodné, abych z nich byl viněn já – jako třetí osoba jsem Vašim rozhovorům nebyl přítomen a nemám jakékoliv oprávnění do nich zasahovat. Kvalitu "nových" a "starých" prostor banky nechť časem posoudí její klienti.

Za neférový tedy považuji v tomto případě především Váš postup. Místo toho, abyste si své informace ověřila (buď přímo od "nejmenovaného neférového podnikatele" nebo jakýmkoliv jiným způsobem), napadla jste bezdůvodně třetí osobu.

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Nezbývá tak než konstatovat – ano, přesně tak vznikají (a šíří se) fámy.

Stanislav Mareš

19 thoughts on “Jak vznikají fámy II.

 1. Opětovně uvádím své stanovisko k této záležitosti. Psala jsem článek o fámách, nikoli o panu Marešovi a nějaké bance. Že se k tomu pan Mareš přihlásil, to je jeho problém, a chce-li se tímto způsobem zviditelňovat, je to zase jenom jeho věc. Není mi jasné, o jaké bance a o jakých nesrovnalostech mluví – zřejmě ví víc, než-li já. My jsme dosud s nájemcem GE Money Bank žádné nesrovnalosti neměli a nikdy žádné neřešili, ani jsme k dnešnímu dni neobdrželi nějakou výpověď z nájemního vztahu. Informace pana Mareše jsou pro mě překvapující. Opravdu jsem netušila, že náš letitý nájemce, se kterým jsme měli vždy dobré vztahy, hodlá vyměnit stávající prostory za jiné i z toho důvodu, že v prostorách jakéhosi pana Mareše už banka byla někdy za 1.republiky. (Což si samozřejmě nemohu pamatovat ani já, ani pan Mareš, a dokonce ani nikdo z managementu banky.) Nadále nehodlám na těchto místech rozebírat nějaké podrobnosti, do kterých nezúčastněným osobám vůbec nic není. Nemíním ani reagovat na různé výpady mně neznámých osob, se kterými nemám co do činění, a které nejsou s danou věcí blíže obeznámeny. Mohla bych se tu sice v jednotlivých příspěvcích vzájemně špičkovat, případně vyvracet určité nepravdy, které tu zazněly, ale dle mého mínění by to celou záležitost stejně nevyřešilo a vedlo by to pouze k tomu, že půlka čtenářské obce Humpoláka bude znechucena a druhá půlka se bude smíchy popadat za břicho. Ve svém důsledku by tu stejně zůstalo jen tvrzení proti tvrzení. Já už jsem se k tématu vyjádřila dostatečně a nehodlám své stanovisko nijak měnit. Co se týče nějaké omluvy, tak tu bych spíše očekávala já.

  1. Ne „Myška“ ale „Slepice“ je dotyčná osoba, která potírá jednu fámu a druhou vyvolává. Kdyby její článek o fámách končil po tučném odstavci, bylo by vše ok. Takhle se není čemu divit, že se zde rozpoutala tato diskuze.

   Radek

   1. Takže banka se stěhovat nebude, vztahy jsou skvělé a svět je růžový. To je fajn – ale ten tvůj článek byl tedy o čem????
    Misa

    1. Líbí se mi jasná obrana pana Mareše. Výroky Michaely Pršalové mi připomínají reakce Vladimíra Železného ve svém legendarním pořadu v sobotu na Nově – na vlastním písečku si tvrdím tu (svoji) (naši) (vaši) pravdu…a napsat, že na změnu místa banky má vliv ještě nějaké jiné lobby?….to si dle mého názoru myslím je dost silné. Agent T

  2. Ja myslim, ze p. Mares reagoval 1) vecne a 2) pravem.
   V ‚Jak vznikaji famy I.‘ se pravi, ze v objektu jsou 3. subjekty. Banka, lahudky a bar. Ktery z nich asi vytane na mysli, kdyz se napise ‚lukrativni najemce‘? Jestlize ‚jakysi pan Mares‘ jednal s bankou, je celkem pochopitelne, ze citi potrebu ohradit se.
   Pokud se vam nelibi spekulace, ktere vas predchozi vytvor vyvolal, priste to napiste jinak, nebo o tom nepiste vubec.
   PS: neznam Marese ani Mysku

  3. Se obavam, ze vetsinu lidi tu nadzvedly hlavne tyhle demagogie:

   „Nemíním ani reagovat na různé výpady mně neznámých osob, se kterými nemám co do činění, a které nejsou s danou věcí blíže obeznámeny.“
   a) alibizmus – proc odpovidat nejake ‚luze‘, ze?
   b) kdopak nas do toho zatahl?
   Cili, jsme dobri jako publikum, ale jinak mame drzet hubu a krok? 😉

   „Mohla bych se tu sice v jednotlivých příspěvcích vzájemně špičkovat, případně vyvracet určité nepravdy, které tu zazněly, ale dle mého mínění by to celou záležitost stejně nevyřešilo“
   ‚urcite nepravdy‘? Cili, pan Mares nekde lze? Nebo snad vy? Mha prede mnou, mha za mnou. Ale fraze jak z televize, to zas jo.

   „a vedlo by to pouze k tomu, že půlka čtenářské obce Humpoláka bude znechucena a druhá půlka se bude smíchy popadat za břicho.“
   No mam pocit, ze trocha smichu by neuskodila, zatim je to spis k tomu znechuceni…

   1. Takhle to začíná vypadat, že by Humpolák mohl postupně chcípnout v křečích z otravy jedy vypouštěnými některými jeho hlavními protagonisty… Navrhuju střelecký souboj, třeba o Velikonocích, nad ránem ve Stromovce…:-) Můžu dělat sekundanta…

    1. Když už jsme u těch fám, několikrát mi z různých mailů přišla jedna a ta samá věc. Něco jako dementi majitele podniku kterému něktetří humpoláci začali říkat „Modrá ústřice“. Tak nějak mi není jasné jestli to dementi byl něčí blbý pokus o vtip nebo se jedná o skutečné dementi majitele a blbou fámu která se šíří takénějakých půl roku…

     1. No, tak to je zajímavý, nic takovýho se ke mně nedostalo, a docela by mě zajímalo, jaký klub je myšlen(i když mne napadá leccos..:-)). Tak to abychom si tam při případné návštěvě začali dávat pozor???:-)

     2. Sakra, mě by to taky zajímalo 🙂 . To abych tam snad raději chodil na dámy místo na pány :).Murlo

     3. taky si myslím,že drby jsou nejvděčnější,taky proto se tu teď tohle téma probírá:-))…aby se to tady zase trošku oživilo,je jedno jestli je to pravda,nebo ne,hlavně že se zde něco řeší…nemám pravdu???:-)))

 2. Připadá mi, že „Myška“ (tolik angažovaná na obsahu serveru Humpolák) si nevidí na špičku nosu!! Článek p. Mareše rozhodně nepovažuji za vztahovačný a podle všeho se důvodně cítí dotčen. Na místě by proto byla od „Myšky“ přinejmenším omluva…
  L.K.

  1. Tentokrát Myška přestřelila a to hodně, hodně daleko a a blbě !
   Ona, která hájí všechna práva, korektnost vztahů a pod. udělá takovouto botu. Ale nejhorší je, ne to že ji udělala, ale to, že když se jasně ukazuje, že nemá pravdu a je omámena tím, že se to dotýká jejích zájmů, tak místo omluvy panu Marešovi a uklidnění situace, kterou nezvládla dále útočí a dělá blbce ze sebe i všech ostatních. A to je opravdu nechutné a nečekané od inteligentního člověka, kterým Myška beze sporu je. David M.

   1. Myslím, že není nad čím přemýšlet Myško, jestli si chceš zachovat svou tvář, pak se zde veřejně p. Marešovi omluv, uznej svoji chybu a může být vše zapomenuto a život půjde dál. Pokud to neuděláš, půjde dál také, ale všimni si jaká je čtenost těchto dvou článků o této kauze, a ten život půjde dál s tím, že neumíš ani přiznat svou chybu a to si budou všichni ještě dlouho pomatovat a je pravdou, že tato kauza v současnosti opravdu letí městem……
    P.S. ale na jako fáma, ale jako skutečná událost.

 3. Po přečtení obou hlavních článků a komentářů k nim opravdu nechápu, oč vlastně běží a proč se zde dostávají do střetu lidé, kteří s s touto kauzou asi nemají nic společného. Pokud se bude GE Banka stěhovat do objektů pana Mareše, je to ryze její rozhodnutí a její věc. A co se týká kruhového objezdu u Billy, myslím, že to vzniklo úplně z jiného podnětu. Jak jistě víte, vznikla nová průmyslová zóna v místní části Brunka o to je podstata celého problému. Tam najíždějí a budou najíždět těžké kamiony a dopravní obslužnost k této zóně je silně nedostačující. A zde vidím podstatu oné fámy s kruhovým objezdem.Údajně má být vybudován dálniční sjezd u Jiřic, ale kudy dál na Brunku? Přímo od Jiřic, či kolem Billy, nebo ulici Jiřická? Tady je, myslím, ten zakopaný pes a prostor pro vznik různých fám. Proto nechápu, že dochází k neopodstatněnénu napadání jak Myšky, tak i pana Mareše. Domnívám se, že tady se dva perou a třetí se směje.

  1. Jirko myslím, že tady už se smějí úplně všichni. Nic případnějšího v tomhle umělém sporu se asi dělat nedá…… Vlastně komentáře jsou zde největším důkazem toho, jak vznikají fámy…….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci začala fotbalová sezóna.

Po Dub 2 , 2007
V neděli 1.4. , proběhlo první kolo jarní části krajského přeboru, které FK Humpolec otevřel s týmem Vrchovina. Na zápas přišlo kolem tří stovek diváků, ale díky krásnému slunečnému počasí by se dala předpokládat návštěvnost vyšší. V podzimní části FK Humpolec skončil druhý o 4 body za první Bystřicí nad […]

You May Like

Témata