V Humpolci začala fotbalová sezóna.

V neděli 1.4. , proběhlo první kolo jarní části krajského přeboru, které FK Humpolec otevřel s týmem Vrchovina. Na zápas přišlo kolem tří stovek diváků, ale díky krásnému slunečnému počasí by se dala předpokládat návštěvnost vyšší. V podzimní části FK Humpolec skončil druhý o 4 body za první Bystřicí nad P.

V prvních minutách měli hosté mírnou převahu a snažili se co nejvíce tlačit před Humpoleckou svatyni, ale po krásně vybojovaném míči Píchy přišla pro hosty v 10 min. studená sprcha, když z dorážky nekompromisně proměnil střelu Čihák. První gól Humpolec viditelně naladil a hra se oživila. V 16. min. hráč T. Pícha centroval Paťhovi, ale jeho střela skončila v náruči gólmana Vrchoviny. Humpolec i nadále po vstřelené brance měl mnohem více ze hry než jeho soupeř. Ve 20 min. po rohovém kopu Humpolce hosté se štěstím neinkasovali, když se několika Humpoleckým hráčům nepodařilo trefit míč který proletěl před bránou Vrchoviny. 21. minuta – další pěkná akce Humpolce, ve které se uvolnil hráč č. 11 (Jakub Paťha), ale jeho střelu gólman hostí zblokoval. Na druhé straně hosté zahrozili až v 32 min, ale domáci brankář si nebezpečnou situaci ohlídal. Ve 40 min. téměř vstřelen druhý gól Humpolce, když zastihli brankáře Vrchoviny v nepozornosti, ale byla nastřelena pouze boční tyč. Do konce se již nic zajímavého neudálo, a tak skóre zůstalo 1:0.

49. min. – Humpolečtí šli sami na bránu, ale bohužel gólman vystihl směr a svou svatyní ubránil. 56. min. – Vrchovina se dostala do protiútoku a Humpolecké obraně dala pořádně zabrat, a však střela vycházejíc z této akce mířila několik metrů vedle, další akce Vrchoviny opět vyústila střelou, ale zase šla vysoko nad. Do konce poločasu se Humpolec snažil vsítit, alespoň ještě jeden gól, ale hráči už neměli tolik sil a už se jim nepodařilo žádný vsítit, i když několik slibných příležitostí bylo. Vrchovina nebyla špatným soupeřem, výborně bránila, ale na hru Humpolce zdaleka neměla.

Čtěte dále:   A.F.C. Humpolec - FCS Stará Říše

Konečné skóre: Humpolec-Vrchovina 1:0 (1:0), žk. 1:2. A jelikož Bystřice nad P. pouze remizovala s Pelhřimovem 1:1 dotáhl se na ni Humpolec už jen o jediný bod.

Příští týden Humpolecké áčko zajíždí do Nové Vsi a 15. dubna se na náš tým můžeme těšit v derby s Pelhřimovem, tak všichni přijďte Humpolec podpořit.