Tenisová hala hledá nového provozovatele

8

Provozovatelka tenisového sportoviště v Hradské ulici ukončila svoji činnost z důvodu neúměrných finančních nákladů na provoz. Představitelům města tak vystanul problém – kde a jak co nejrychleji sehnat nového zájemce o halu.

Provozovatelka paní Pavelcová uvedla hned tři důvody, proč s vedením tenisové haly končí. Tím nejzávažnějším byla energetická náročnost. V prosinci musela zaplatit za vytápění 50 tisíc Kč a nyní ji čeká konečné vyúčtování. Přitom ale kvůli chybějící střešní izolaci nebyla hala v zimě dostatečně prohřátá a sportovci zde trpěli chladem.


Druhým, opět finančním problémem byl vysoký nájem, neúměrný dané situaci. Roční částku 300 tisíc Kč, kterou provozovatelka musí odvést městu, nelze vydělat vzhledem k malému zájmu sportovců. Ti si navíc stěžovali na nevyhovující řešení haly. A to je třetím důvodem ukončení provozu – tenisový dvorec byl povětšinou prázdný.Město při tvorbě výšky nájmu vycházelo z toho, kolik zde platil majitel dřívějšího knižního velkoobchodu. Vzhledem k tomu, že se jedná o přemrštěnou sumu, měl by případný nový nájemce platit částku podstatně nižší.


Vítěz nového výběrového řízení by měl být znám do konce prázdnin a hala by měla být znovu zpřístupněna od 1.září. Nový provozovatel se ovšem bude muset smířit s tím, že ještě letošní zimu bude hala nevytopitelná. Radní přehodnotili původní rozhodnutí ohledně financování zateplení z městských peněz a hodlají počkat na  prostředky z evropských dotací, zateplení tamní střechy a opláštění bude totiž stát 3 – 4 miliony korun. Nový provozovatel sportoviště by však mohl počítat s výraznou pomocí města s platbou za vytápění.


Pokud by o nedokonalé tenisové zařízení do konce léta nikdo neprojevil zájem, město bude uvažovat o nových formách jeho využití.


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

myska

8 thoughts on “Tenisová hala hledá nového provozovatele

 1. Nechápu, co znamená věta, že tenisový dvorec byl povětšinou prázdný. Většinou byl docela problém se tam vejít.
  Karel

 2. Možná se radují jednatelky SPORT Relax Centra, s. r. o. Mají možnost provozovat vytouženou sportovní halu, o kterou jevily eminentní zájem při prvním výběrovém řízení.

  1. nájem je problém všude.
   V místních částech ho zvedli také a nikoho nezajímá,že třeba ukončil provoz obchod se smíšeným zbožím z důvodu přemrštěných podmínek radnice
   Nebyl tedy lepší ten velkosklad knih??

 3. Je neskutecne,neco takového číst.Skutečně mě nezajímá že skončila provoz,když sama nabidla takovou cenu s kterou to vyhrála a k tomu město neustále soukromému(!) provozu pomahalo a pomahá.Nikde jinde se nic takového neděje a všude je přirozené,že když se soukromníkovi nedaří,tak si musí pomoci sám nebo odejde od podnikání.Nebo bude město podporovat i ostatní aktivity soukromých subjektů?Toho jsem si nevšiml ale alespoň by to byla rovná soutěž a ne něco takového,že ti co mají něco pronajatého od města neustále kňourají o podporu a finance a ti co to mají pronajaté od soukromníků či ve vlastních rukou se musí smířit se svépomocí.Pokud vím,tak někteří provozovatelé ve sportu také skončili provoz a také jim město nepodalo ruku,tak mějme stejné podmínky pro všechny!!!

  1. Hala je dobrá věc,ale za ty náklady na rekonstrukci by možná byl hotový bezbariérový vstup do budovy školy v Hálkově ulici. Je smutné,že jistý chlapec ve druhé třídě na vozíku tam nemůže navštívit ani WC,které škola prostě nemá. Jediné WC s širšími dveřmi neexistuje.Na okrese je Hálkova největší školou a tady házíme miliony neustále do sportovišť.
   Nepomohly by prachy z fondů EU??
   Richard

 4. Nějak se o tom přestalo mluvit jak město hledá nájemce tenisové haly. Výsledky , zájemci nikde a přesto se hala dál provozuje se starým nájemcem. 🙁

  1. Proběhlo regulerní VŘ, vyhodnocení a určení vítěze. Ten po čase odstoupil, takže provozovatelem haly se stala druhá nabídka v pořadí. Podaná původním nájemcem. Žádná záhada ani nejasnost 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program humpoleckého kina na měsíc ČERVENEC

Út Čvn 23 , 2009
Tým, který stojí za světovým fenoménem „Šifra mistra Leonarda“, se vrací, aby uvedl netrpělivě očekávaný film „Andělé & démoni“, založený na románovém bestselleru od Dana Browna. Tom Hanks opět ztvárňuje roli harvardského odborníka na religionistiku Roberta Langdona, který znovu zjišťuje, že síly se starobylými kořeny se nezastaví před ničím, dokonce […]

You May Like

Témata