Jako Eskymáci. Rybáři na Vysočině tahali ryby přes díru v ledu, podívejte

Chyť a ber. Vyzkoušet štěstí při zimním rybolovu na rybníku Výtažník přijelo v sobotu 20. ledna dopoledne do humpolecké rybárny asi padesát nadšenců z celé republiky.

Zimní rybolov pro otužilé po způsobu Eskymáků pořádá pravidelně místní organizace Českého rybářského svazu Humpolec na Pelhřimovsku.

Už ráno krátce po začátku bylo na zamrzlé hladině v areálu humpolecké rybárny značné množství lidí. Příznivci Petrova cechu, muži, ženy i děti, všichni v teplých bundách, čepicích a rukavicích soustředěně sledovali úzkou díru v ledu, pod kterou tušili pěkný úlovek.

Už skoro dvacet let se zimnímu rybolovu věnuje například Pavel Limburský z Humpolce. Jak vysvětluje, rybolov v zimě se od toho tradičního liší už v tom, že rybář má pro manévr s návnadou jen omezený prostor dírou v ledu. Právě tím je zajímavější.

Čtěte dále:   Hasičské akce na Pelhřimovsku: dny otevřených dveří i oslavy v Humpolci

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Krajská liga: Humpolec padl v boji o první příčku

Po Led 22 , 2024
Hokejisté Moravských Budějovic suverénně zvládli šlágr s Humpolcem a nadále kralují pořadí krajské ligy. Čtěte dále:   Místní akční skupina plánuje nový projekt zaměřený na oblast školství v našem území
Hokejisté Humpolce by si rádi zahráli play-off.

You May Like

Témata