Jarní úklid města

4

Zima snad definitivně odešla a my začínáme s jarním úklidem města. Dovolujeme si Vás proto seznámit s plánem jarního úklidu městských komunikací.

 

Vážení spoluobčané,
zima snad definitivně odešla a my začínáme s jarním úklidem města. Dovoluji si Vás proto seznámit s plánem jarního úklidu městských komunikací. Úklid je rozdělen do 7 etap a jeho pořadí je následující:

1. etapa, pouze chodníky kolem komunikací ve správě Krajské správy a údržby silnic: Okružní od smuteční obřadní síně po kruhový objezd, Okružní od kruhového objezdu po Pražskou, Pražská, Na Kasárnách, Kamarytova, Čejovská, Lužická, Nerudova, Blanická, Lnářská od DDL po ČD, Jihlavská od Okružní (ke kolejím)

2. etapa, chodníky a komunikace: Horní a Dolní náměstí, Příčná, 5. Května, Jihlavská po Okružní, Zichpil, U Nemocnice, Žižkova po budovu Policie ČR, Smetanova – pěší zóna, Rašínova

3. etapa, chodníky a komunikace: Hálkova po Okružní, Masarykova, Lnářská, Libická, Stupník, Žižkova od budovy Police ČR k hotelu Fabrika, Školní, Havlíčkovo náměstí, Husova, Soukenická, Smetanova, Komenského, V Brance, Stromovka

4. etapa, chodníky a komunikace: Zahradní, U Kaštanu, Jiřická, Mánesova, Na Skalce, Emericha Dítě, Mírová, Družstevní, Svépomocná, Litochleby, Na Závodí, Spojovací, sídliště Na Rybníčku, průmyslová zóna na Pražské

5. etapa, chodníky a komunikace: Dvorská, Panskodomská, Sluníčkova, Hornická, Panský Vrch, Lipnická, Východní, Na Vyhlídce, Vosmíkova, Arbesova, Raisova, Holečkova, U Jízdárny, Luční, Alešova, Dusilov

6. etapa, chodníky a komunikace: Fügnerova po Okružní, Máchova, Palackého, Boční, parkoviště pod fotbalovým stadionem, Poděbradova, Jiráskova, U Vinopalny, Hradská, Hrdličkova, Fr. Jindráčkové, bytovky 5. května

7. etapa, chodníky a komunikace: Nádražní od ČD po koleje, Pelhřimovská, Na Dálnici, Fügnerova od Okružní, V Cípku, Hálkova od Okružní, Sadová, Lesní, Na Houpačkách, Pod Tratí, Lipová, Hybešova, Rumunská, sídliště nad zimním stadionem, U Stadionu

Do jarního úklidu města je zapojena silniční a chodníková zametačka a elektrický samojízdný vysavač Glutton. Ten jste jistě již při práci ve městě zaregistrovali. Od začátku tohoto roku vykonává velký kus práce při očistě chodníků, autobusových zastávek, či parků. Do úklidu zapojujeme kromě kmenových zaměstnanců Technických služeb Humpolec i dalších 13 osob. 7 z nich bylo vybráno ze seznamu dlouhodobě nezaměstnaných osob vedených na úřadu práce a zapojeno bude i 6 spoluobčanů – klientů „Domova Jeřabina“, a to 2 x týdně po dobu 3 hod. Začínají se upravovat parky, záhony, řada keřů dostala omlazovací kůru. Jsme přesvědčeni, že s pomocí jak nasazené techniky, tak i všech těchto pracovníků, dojde k rychlé a kvalitní očistě města.
Jarnímu úklidu napomůže i zvýšená frekvence odvozu městských odpadkových košů, které začínáme vyvážet 3 x týdně, vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Zvýší se i frekvence vývozu hnědých 1100 litrových kontejnerů na BIO odpad. Ten bude probíhat vždy v pondělí a v pátek. Velkoobjemových kontejnerů na BIO odpad je ve městě rozmístěno víc jak 30 a vyváží se vždy podle potřeby, po jejich naplnění.

Starost nám občas dělá neukázněnost některých občanů, kteří nerespektují zákazové značky při silniční očistě komunikací – parkují vozy v místech určených k čištění a brání tím plynulému průjezdu čistící silniční techniky. Do nevyčištěných míst se musíme opětovně vracet v jiném čase, což celkově zvyšuje náklady na údržbu. Drtivá většina občanů toto chápe a v daný čas své vozidlo přeparkuje. Najde se však stále i řada těch, kteří toto nerespektují a chovají se tak bezohledně ke všem ostatním. Věříme, že s pomocí většiny slušných lidí můžeme tento nešvar minimalizovat.

Čtěte dále:   Humpoleckou základní uměleckou školu vede nová ředitelka

Dovoluji si apelovat na všechny motoristy ve městě, aby se v tomto jarním období pečlivě rozhlíželi kolem sebe, zda neparkují někde, kde bude probíhat očista města.

Velmi často ve městě uklízíme či opravujeme něco, co někteří neukáznění občané způsobují opakovaně. Máme zde „specialistu“, který většinou přes víkend (pravděpodobně posilněn alkoholem) dokazuje svou mužnou sílu tím, že ohýbá dopravní značky. A další „specialista“ hází odpadkové koše do rybníka. Nevím, co tím kdo chce a hlavně komu dokázat! Slušný člověk však toto chování pochopit nemůže.

Chci touto cestou požádat všechny občany, aby nám při úklidu a udržování společného pořádku ve městě byli nápomocni. Můžete nám nahlašovat místa, kde není něco v pořádku, kde třeba nesvítí veřejné osvětlení, atd. Jen tak můžeme včas reagovat a udržovat pořádek ke spokojenosti obyvatel.

Plán úklidu včetně mapy je zveřejněn i na webových stánkách Technických služeb města Humpolec: www.tshumpolec.cz

Ing. Jaroslav Viktora, Technické služby Humpolec s.r.o.

 

Petr

4 thoughts on “Jarní úklid města

    1. Bacha až budete uklízet komunikaci od ČD ke kolejím – sotva drží pohromadě, aby jste ji košťaty neodmetli do škarpy !!

      1. Pochybuji, že „specialisté“, kteří ničí značky a odpadkové koše brouzdají po internetu a čtou tyto články… Měli by se „upozorňovat“ zřejmě jiným způsobem!

        1. Úklid města katastrofální všude na chodnících štěrk.Když navštívíte jiná města tak je krásně uklizeno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Město pro občany?

Pá Dub 8 , 2016
Jen taková kratičká zkušenost z poslední doby, jak to chodí na některých odborech v Humpolci. Čtěte dále:   Sbírka pro Leontýnku

You May Like

Témata