Jihlavská nemocnice zprovozní parkovací systém

Po Velikonocích začnou na stáních v okolí jihlavské nemocnice změny. Pacienti by již neměli mít problém v areálu zaparkovat, díky parkovacímu systému by totiž stání neměla být obsazena lidmi, kteří pracují v okolí. První omezení začne v úterý 22. dubna.

Od úterý 22. dubna bude zpoplatněn vjezd na parkoviště z ulice Vrchlického před hlavním vchodem. První půlhodina bude zdarma, poté bude stání za dvacetikorunu na hodinu. „Právě tady byl velký problém. Před sedmou ráno tu nebylo jediné volné místo, vše obsadili lidé pracující v okolí,“ popisuje provozně-technický náměstek jihlavské nemocnice Alexandr Filip. O týden později, v pondělí 28. dubna, přibydou závory a omezení na parkovišti u bývalé pohotovosti. Tam bude cena stejná, ale každou další hodinu se bude zvyšovat: „V této lokalitě je pouze 14 parkovacích míst. Cílem opatření je pokrytí poptávky po parkovacím místě tak, aby mohli pacienti přijet, vyřídit si, co potřebují, a rychle odjet. Proto by tady mělo parkovné vzrůstat s časem. Navíc se tady často stává, že auta blokují průjezd záchranářům,“ vysvětluje Alexander Filip.

 

Největší parkoviště v areálu nemocnice, kde je vjezd z ulice Rantířovská, bude zpoplatněné od 5. května. Tam je cena určená na desetikorunu na hodinu bez půlhodiny zdarma: „Řidiči si často zkracují cestu přes náš areál, aby se vyhnuli kolonám na křižovatce. To je důvod, proč jsme nedávali počáteční půlhodinu zdarma, aby vozidla neprojížděla areálem a neomezovala ostatní řidiče a chodce v areálu,“ dodává Alexander Filip.

 

Nově se nebude moci parkovat na silnicích v areálu, ty budou osázené dopravními značkami. Auta blokovala provoz například pro případný zásah hasičů nebo příjezd vozidel ZZS. Řidiči, kteří zónu zákazu zastavení v areálu nebudou respektovat, budou nově odtaženi.

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Do Humpolce jede zahrát Brabec a Svěcený

 

Řidiči, kteří přijedou do areálu, si u vstupní brány odeberou lístek. U každého parkoviště je automat, kde mohou v hotovosti zaplatit. Lístek potom odevzdají u výjezdu. Na místě bude také služba, která v případě komplikací řidičům pomůže. Parkoviště bude také nově střežené kamerami. V areálu jihlavské nemocnice je celkem 495 parkovacích míst. Posledních nově vybudovaných 70 stání bude v nejbližší době nastříkáno asfaltovou vrstvou. Postupně se plánuje obnova dalších ploch.

 

 

  • zpráva převazata od Nemocnice Jihlava, p.o.

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Školním jídelnám je 50 let. Na Vysočině denně nakrmí téměř 90 tisíc lidí

St Dub 16 , 2014
Školnímu stravování je padesát let. Za tu dobu si prošlo celou řadou inovací a změn. Jeho současná podoba podporuje zdravý životní styl, dbá na šetrně zpracované čerstvé suroviny. Dávno odzvonilo zašedlým provozům a čpícím kuchyním. Čtěte dále:   Jen některá města na Pelhřimovsku začala rok 2024 se schváleným rozpočtem

You May Like

Témata