Jihlavská záchytka nestačí, opilců je stále víc

Rekordní počty ubytovaných osob zaznamenává v letošním roce Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě. Už nyní jich je téměř tolik, jako za celý loňský rok. Zdvojnásobil se i počet opilých ve věku od 15 do 18 let.
Zatímco v celém minulém roce se na jihlavské záchytné stanici vyspalo celkem 476 mužů, letos jich je dosud už okolo 430.

“Předpokládám, že během měsíce budeme na loňském konci roku, takže určitě se dostaneme na hranici nějakých 600 záchytů – pokud to bude pokračovat tak, jak to pokračuje,” počítá vedoucí záchytky Tibor Levák.
Původně sloužily opilcům v Jihlavě dvě místnosti, dnes už jsou čtyři, ovšem pro celou Vysočinu. A nestačí. “Dnes tu spí pět osob, v jedné cele jsou po dvou,” prozradil v sobotu ráno Levák.
Také proto záchytka počítá s rozšířením. Rada kraje, který je zřizovatelem stanice, už ods
o
uhlasila její rozšíření ze čtyř na osm místností.
Počet opilých, kteří na záchytce střízliví, roste i přesto, že ne každý, který by to potřeboval, se sem dostane. Nejvíce jich přichází z ulic Jihlavy, po Jihlavě jsou nejčastější “návštěvy” z Pelhřimovska, pak následuje “klientela” z Havlíčkobrodska a Žďárska. Mezi zachycenými roste však
počet mladistvých, tedy občanů ve věku od 15 do 18 let.
“Je tam určitě nárůst. V prvním pololetí jsme měli už patnáct mladistvých a to je téměř o polovinu více než v loňském roce,” potvrdil mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek. “To číslo ale nelze přesně stanovit, protože se jedná o mladistvé, s nimiž to většinou policie řeší tak, že je zaveze domů, pokud to lze. Proto jsou právě ti mladiství, kteří se sem dostanou, spíše výjimkami,” vysvětlil Málek.
Důvodem k dovezení na záchytku přitom není samotná opilost. “Zákonnými důvody jsou ohrožení sebe, ostatních, majetku, bezpečnosti silničního provozu a mravnosti, vždy v důsledku opilosti. Nedovedou sem nikoho, kdo se opil a sedí a jen tupě kouk
á kolem sebe,” vysvětlil Tibor Levák.

(Zdroj: iDNES)

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nábor nových hokejistů

Út Srp 16 , 2005
Nábor hokejových nadějí do humpoleckého klubu.

You May Like

Témata