Kde a kdy se bude od 1. dubna vyvážet odpad?

64

S novým systémem sběru odpadu začne platit i nová frekvence jeho svozu, kdy se tříděný odpad i směsný odpad začne vyvážet přímo od dveří nejen panelových a bytových domů, ale také od domů rodinných.

Společnost SOMPO, a.s. na svém webu připravila kalendář svozu odpadu platný od 1. dubna do konce roku 2021. Stačí zadat město Humpolec a vedle vybrat příslušnou ulici nebo část obce. Poté se vygenerují konkrétní termíny, kdy se v zadané lokalitě bude svážet papír, plast, bio i směsný komunální odpad. Nový systém je nazýván jako Door to door (zkráceně D2D).

Nový kalendář svozu odpadu platný od 1. dubna 2021 bude také součástí Radničních listů, které vyjdou poslední týden v březnu.

 
Do 31. března 2021 se od rodinných domů sváží ještě pouze popelnice na směsný odpad. Ten tříděný je do této doby třeba donášet do nádob v nejbližším kontejnerovém hnízdu.

Odkazy

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz
Čtěte dále:   Veřejná prezentace projektu Okružní křižovatka a stoupací pruh na silnici I/34

Petr

64 thoughts on “Kde a kdy se bude od 1. dubna vyvážet odpad?

 1. Komunální odpad jednou za čtrnáct dnů? To znamená zdražení o sto procent. Když nemám plyn a topím uhlím tak ten popel mám dávat asi kam? A to třídění, tak oni mi zdraží odpady a já to mám pro zisk firem ještě třídit?

  1. V čem vidíte zdražení? V letních měsících snad tolik popela jak v zimě nevytvoříte. A pokud se do třídění zapojíte, tak v příštím roce bude sleva na člověka žijícího v domácnosti 60.Kč. A letos cena stále zůstala na 780.Kč na osobu. Ke zdražení došlo už roku 2018.

   1. Aaa, to jdou někomu počty! Tak pokud platím jako loňského roku, kdy se vyváželo každý týden, a najednou se vyváží za čtrnáct dnů, tak je to nárůst o sto procent. A jestli mne má motivovat to že mám třídit a příští rok mi někdo sleví šedesát korun. Tak je to po nárůstu sta procent, pouhých pět procent!!! A to se vyplatí!!!

    1. no tady bych souhlasil a este ta vec ze ty z panelaku maj svoz kazdy tyden – proc ne vsichni 1x za 14 dnu

     1. Určitě ten systém má mouchy. Například: biodpad nemám, kompostuji či dám zvířatům. To minimum papíru, které vyprodukujeme, použijeme na podpal. Zbývá tedy plast, na ten bych si popelnici vzal. Musíte ale mít alespoň 2 =smůla. Paradoxně tedy proto, že třídím ještě efektivněji, nemám šanci na toto třídění a tedy na slevu. Aniž by šlo o těch 60 Kč, není to principiálně správné.

 2. Třídím už dlouho a je to správný krok ale vyvážet komunál 1x za 14 dnů to nejde…

  Pokaděné plenky začnu házet na silnici. Pokud si bude někdo stěžovat pošlu ho na město.

  1. Svérázná metoda odboje. Evidentně nejste příznivcem HUGa. Vaší logikou: Mně kupříkladu nenabídli popelnici na sklo. Měl bych tedy sklo drtit a sypat do dětského pískoviště?
   Raději se pokuste zbavit plenek, když už jste schopen/a psaného projevu, asi by bylo na čase. Krásný večer. Ovčan

  2. Neházejte pleny na silnici a odpad vozte normálně na dvůr úřadu, když si to rada rozhodla, tak si to taky uklidí, odvoz jednou za 14 dní je debilita, bude ve městě strašný nepořádek.

 3. Take tridime a popelnice nam na 14 dni vydrzi. Bydlime ve trech. Syn uz na plinach neni a my s manzelem jeste ne.

  1. Nepříjemné může být to, že pokud zapomenete vynést popelnici anebo budete třeba v době svozu pryč, tak vám ji vyvezou vlastně až po měsíci.

   1. No jo no. To sou ty einštajni na radnici. By mě zajímalo estli má Kratochvíl v knihkupectví uzavřenou smlouvu na odvoz odpadu nebo to šoupe do popelnice a ničeho neplatí

 4. prosím poraďte,jak obejít zákaz cestování mimo okres? potřebuji se dostat na Světlou n.Sázavou…. Děkuji

  1. Když máte důležitý a nezbytný důvod tam jet,tak nic obcházet nemusíte. Tím důvodem jsou lékaři, péče o staré rodiče, zaměstnání.

   Nic jiného není důležité

 5. Zeptejte se Bernarda, ten ví jak obcházet zákony.

  Jinak legálně webovky Ministerstva vnitra, tam je formulář na toto cestování mezi okresy.

  1. V případě Bernardových trubek došlo k přímému porušení zákona, které se snaží zpětně zahladit.
   Je to jako by ho natočili kamerou že ukradl kolo, on ho pak vrátil a tvrdil že se vlastně nic nestalo.
   Bohužel, stalo. Slušný člověk by složil mandát. Bernard chce ještě omluvu. Unikátní. Třeba konečně bude kultovní. Recidivista.

   1. Konstatováním, že „V případě Bernardových trubek došlo k přímému porušení zákona, které se snaží zpětně zahladit“, se tu pasujete do role samosoudce. Odpovídá metoda samosoudu „hugovidění“ světa? To by bylo dobré vědět, abychom se my ovčané mohli připravit na případné represe po vašem drtivém volebním vítězství.
    V demokratických společnostech se takováto obvinění řeší soudně. V případě politiků by se ještě dalo apelovat na morálku, ovšem tuto možnost jste se na hodně dlouho připravili skrytým natáčením rozhovoru s protistranou.
    Co z toho plyne? Úporná snaha všechny přečůrat by se neměla zvrhnout v močení kolmo vzhůru. Hrozí riziko, že produkt padne do Vaší vlastní tváře.

    1. Morální je neporušovat zákony. Právo je minimem morálky. Nahrávání ve veřejném zájmu nikdo nezakazuje, ani ÚOOÚ. Prostudujte si tuto oblast a neodvádějte pozornost od tématu. Peace and kiss :-))

     1. Bud v klidu. Pan Ovcan je demagog. To tady dostatecne ukazuje jako.

     2. Děkuji za nálepku. Prosil bych vysvětlit, na základě čeho konkrétně jste mne za demagoga označil/a. Rád se něčemu přiučím od vás chytřejších. Děkuji. Ovčan

     3. to je jasny. Nesouhlasite s kriklounama. Muzete byt rad, ze nejste rasista.

     4. Když už si tu chcete hrát na chytreho (což teda fans Huga dělají velmi často) tak sprostě nelžete. O každém nahrávání musí být dotyčný vyrozuměn předem a musí s ním vyslovit souhlas. Zase vytahujete hovadinu, kdy se pokoušíte nahrávání soukromé osoby vydávat za nahrávání úředníka či policisty nebo nahrávku na veřejnosti.

     5. „Dobrý den, tady Janek Kroupa, investigativní novinář. Mohu si vás, prosím, nahrávat při těch vašich nekalostech, co se chystáte udělat?“

      „Ale zajisté. Posaďte se tady hned vedle mě, pane Kroupo, ať máte kvalitní záznam. Dáte si kávu?“

     6. Vy jste vážně komik. Podívejte se, já mám pro vás návrh. Když to nic nebylo, je to zcela v pořádku a normální – tak proč se ten Voplakal vlastně omlouval? Proč hned na místě je neutřel veřejným zajmem? Proč mlčí a když musí vyjadřuje se co nejstručněji a nejpokorneji? Ano, správně, protože on ví. A já mám pro vás návrh – podejte podnět k prošetření na ÚOOÚ. Když je vše naprosto bezproblémové, orgán pana zastupitele očistí a budete mít těžce navrch! Tak do toho, prosím, udělejte to:).

     7. A abych nezapomněl – ještě ke všemu jste takoví pitomci, že Voplakalovu výmluvu o natáčení „pro vlastní potřebu“ vyvracíte „veřejným zájmem“. Opravdu takhle kvalitně si sami nasrat do huby, to se jen tak nevidí. Gratuluji.

     1. Pivovar Bernard porušil zákon. Neměl stavební povolení.

 6. Nejen, že porušil stavební zákony a to opakovaně, ale ještě se na celé záležitosti Pivovar Bernard obohatil a to na úkor města. A je tristní jak se to snaží klientelistická parta zlikvidovat z povrchu zemského

  HUGO nedej se a vydržte ve vaší práci, ona pravda zahrabaná 2 m pod zem, chvili trvá než ji vykopete zpět na světlo.

  Strach Bernarda a spol je cítit již v celém Humpolci.

  1. Hugo obávám se, že ty kanalizační trubky, kterými se plazíte na radnici jsou na vás moc úzké .
   Vemte to směrem na čističku, tam se to začíná rozšiřovat. A nezapomenout lehááááátkáááá 😀

  2. Tedy já bydlím na kraji města a strach z Bernarda tu cítit není. Pro jistotu mrkněte do spodního prádla, jestli to náhodou neni cítit něco jiného.

 7. Je krásný pozorovat tendenčnost tohoto servru, kdokoliv zde vyjádří sympatizující názor s myšlenkou HUGO zastupitelů je ihned brán jako součást jejich spolku, který neprahne po ničem jiném než po korytech.

  Děláte to schválně, že přehlížíte fakta, že se zde opakovaně porušují zákony a město umetá cestičku jednomu podnikateli, mimochodem též shodou okolností zastupiteli.

  Myslím, že je v zájmu všech občanů i ovčanů, aby se celá záležitost poctivě vyšetřila. Od čeho máme Odbor místního hospodářství a kontrolní výbor. A až se tak stane nechť se všem ukáže jak to celé bylo a. Udeme jasně i vidět viníky či lháře nebo manipulátory, bez rozdílu padni komu padni.

  1. Aha. Tak díky za vysvětlení. Já jsem si tu dovolil ve vší slušnosti nesouhlasit s některými postoji opozičního hnutí a hned jsem byl označen za vola, hajzlíka, člena té jejich bandy a někoho, kdo tu nebude škodit věčně.
   Na toto jste se s upozorněním na tendenčnost neozval/a. A to jsem myslel, že se po volbách chystáte nastavit spravedlnost a měřit všem stejně. Každopádně děkuji, je vidět, že na slušnou, věcnou argumentaci umíte reagovat pouze urážkami a tendenčními polopravdami.
   Ještě otázku mi dovolte: jak si mám vysvětlit Váš druhý odstavec „Děláte to schválně, že přehlížíte fakta, že se zde opakovaně porušují zákony a město umetá cestičku jednomu podnikateli, mimochodem též shodou okolností zastupiteli“?
   Měli by provozovatelé humpoláku nějak zasáhnout odboně? Nebo by měli vyzývat občany k nepokojům? Nebo by měli cenzurovat příspěvky?
   Děkuji Vám za odpověď. Hezké odpoledne.
   Ovčan

 8. Je trapné, otravné a únavné jak se zde najde pidi skupinka lidí, která bude demagogicky do roztrhání těla obhajovat Bernardovo opakované porušování zákonů a nemravné zametání pod koberec této kauzy, ze strany města.

  Hlavně, že pro tyto Ovčany – Kubíčky, je největším arciďáblem pan Voplakal, se svým pořízením audio záznamu, ze schůzky starosta a Bernard. Mimochodem za tento krok se pan Voplakal upřímně omluvil na posledním zastupitelstvu, i když žádný zákon neporušil.

  Naopak slyšeli jste ze strany pana Bernarda či vedení města veřejnou omluvu?

  Nebo slyšeli jste, že by Ovčan – Kubíček, veřejně odsoudili opakované nezákonné chování pana Bernarda, či vedení města?

  Nezbývá než věřit, že:
  Pravda a láska, zvítězí nad lží a nenávisti

  1. Musím se zde trošku ohradit.
   Zaprvé: Nejsem p.Kubíček (toho pána ani neznám).
   Zadruhé: Nikdy jsem tu neobhajoval p. Bernarda – čtěte prosím pozorněji. (Dokonce jsem podepsal petici proti rozšiřování pivovaru a přestal pít jeho pivo, byť mu chutná.)
   Zatřetí: Nejsem nijak osobně zainteresován v žádné z kauz, která tu běží.
   Pouze odsuzuji nenávistné laciné útoky, osobní urážky apod. Pokud se pan Bernard, nebo kdokoliv jiný, dopustil protiprávního jednání, pak máte-li důkazy a poskytnete je těm, kteří mohou konat, jistě spravedlnost dostane průchod a bude to tak v pořádku.
   I přes to všechno se ale můžeme chovat jako lidé a udržet si úroveň. Tady to začíná vypadat, že Humpolec je rodné město nenávisti. Pěkný večer všem.
   Ovčan

   1. Bernard se veřejně přiznal, že stavěl opakovaně načerno.
    To je jednoznačné porušení zákonů této země. Jaké chcete další důkazy?
    Trubky jsou v zemi, vložené do pozemku ve vlastnictví města Humpolec a patrně i kraje Vysočina. Stavbu kruhového objezdu si občané fotili z blízkých paneláků jako časosběrné foto, na fotkách mohou být i položené trubky.

    1. Víte, ani jeden z nás nezná asi všechny souvislosti. Nic není jen černé, nebo jen bílé. Alespoň v mém světě. Počkal bych na závěry někoho, kdo sebere VŠECHNA data a NESTRANNĚ rozhodne. Do té doby není třeba nikoho urážet. Mohli by to dopadnout jako s bojovým plynem u Ypres. Něco tam šoupnete a ejhle, vítr se otočí. Volitelnost a respekt si nevybudujete urážením všech kolem. Krásný večer všem. Ovčan

     1. Prosím pročtěte si toto fórum. Máte pocit, že jich tu je málo? Děkuji. Ovčan

     2. Pokud jste Ovčane sledoval události, tak víte že snaha o nestranné vyšetření ztroskotala na zastupitelstvu. Neustále přímícháváte do tématu jiné informace. Třeba volby teď opravdu zajímají minimum lidí.
      Věcný problém je daný. Porušení stavebního zákona, černé stavby.
      Údajné finanční poškození města je nutno vyšetřit, jinak to vše nikdy neskončí. Zájem na objasnění by měl mít každý. Jinak tu budou neustále kolovat fámy. To snad většina lidí nechce.

     3. Ano, sledoval, a bylo mi smutno. Prosím, pokud máte tak jasná podezření, iniciujte vyšetřování. To, co zde nazýváte přimícháváním jiných informací, může být také interpretováno jako snaha naznačit některým, že máme existují v zásadě dve možnosti. Zaprvé: Rychle vše postoupit úřadům, které mají moc s tím pracovat. Zadruhé: donekonečna útočit na diskusních fórech, mnohdy za pomoci přispěvatelů, kteří… No však to tu čtete. Zůstane pachuť a spálené mosty. To snad nikdo normální nechce. Krásný víkend. Ovčan

     4. Milý Ovčane, jediný kdo tu uráží, osobně útočí je pan Stanislav Bernard.

      Jediný kdo chce věc vyšetřit a předat Odboru milstnímu hospodářství a kontrolnímu výboru je Hugo. Přečtěte si návrh usnesení, který předložili na zastupitelstvo 30.9. 2020

      Koalice dehonestuje a zameta pod koberec

   1. A nesedí to náhodou na opozici? Abych použil Váš slovník: Když nejseš schopnej prokázat svá obvinění cestou obvyklou v demokratickém právním státě, okopáváš kotníky, osobně urážíš,… Proto tady nesympatizanty HUGA častujete nadávkami? Potřebujete odpoutat pozornost od faktu, ze nemáte nic, co by se dalo u soudu použít?
    Jak Vám chutná Vaše vlastní medicína? Ovčan

    1. Pořád do všeho mícháte Hugo a nějaké jejich sympatizanty, jako by tu nebyl už nikdo jiný. Mafie štve i další skupiny obyvatel! Třeba já s Hugem nemám společného NIC, tak mě do té krabice necpěte. Díky.

     1. Já nikoho do žádné krabice necpu. Vadí mi dvě věci – zaprvé: kdo tu slepě nesouhlasí s opozičním názorem, je nevybiravě dehonestovan. Zadruhé: Porad tu čtem, ze nekdo krade.V civilizovanych společnostech se dělá účet až s vrchním. Tady ještě účet nikdo neobjednal a už probíhá hon na čarodějnice. Věřte, že i ja jsem měl s vedením města co do činění a i já jsem si odnesl pachuť z mocipánů jednajících s plebejci z patra. Nemám nejmenší zájem na hájení současného establishmentu. Nebudu ale kvůli tomu nikoho urážet nebo jej nazývat mafií. To tu dělají ti, s nimiž do jednoho pytle nechcete. Pěkný den. Ovčan

 9. Článek o popelnicich a místní pracuraci řeší Bernarda. Že vás to baví porad dokola psát nesmysly

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Covid report pro Humpolec

Čt Bře 18 , 2021
Vaše samospráva má v rámci Mobilního Rozhlasu k dispozici unikátní Covid report, jehož cílem je poskytnout transparentní zdroj informací o výskytu COVID-19 v místě vašeho bydliště. Čtěte dále:   Oznámení o přerušení el. energie dne 26.9.2023

You May Like

Témata