Klienti pěti SeniorCenter SeneCura navštívili v Praze Senát, setkali se i s Milošem Vystrčilem

Klienti pěti SeniorCenter ze skupiny SeneCura zažili jedinečný výlet do Prahy. Měli příležitost přijmout pozvání od předsedy senátu pana Miloše Vystrčila a navštívit Senát České republiky. Tento jedinečný okamžik si mnoho z nich nenechalo ujít, jelikož zatím tuto příležitost v životě neměli.

Sám předseda Senátu Miloš Vystrčil přivítal na půdě horní komory Parlamentu 20 seniorů z domovů ze sítě SeneCura v Telči, Praze-Klamovce, Slivenci, Humpolce a Chotěboře. „Návštěvu tohoto druhu jsme realizovali poprvé, ale v roce 2024 ji plánujeme zopakovat a navštívit i přilehlé zahrady,“ líčí ředitelka SeneCura SeniorCentra Telč Marika Krejčí.

 

Před samotnou návštěvou si klienti vychutnali oběd v centru Prahy a vydali se na příjemnou procházku. Poté na ně již čekaly otevřené dveře Valdštejnského paláce, především jeho reprezentačních prostor.

Palác, který stojí v malebné čtvrti Malá Strana, pochází ze 17. století. Současnou podobu získal v letech 1996 až 2000, kdy proběhla citlivá rekonstrukce. Za ní byl Senát dokonce odměněn evropskou cenou Europa Nostra.

 

Bývalá konírna Valdštejnského paláce slouží jako hlavní jednací sál Senátu a právě v ní přivítal klienty Miloš Vystrčil. Ten je sice současným předsedou horní komory Parlamentu, původně však působil jako učitel a zástupce ředitele na telčském gymnáziu, později také jako starosta tohoto městečka na Vysočině.

 

„Jsme vděční za možnost s klienty podniknout tak neobyčejnou akci. Aktivita je dalším potvrzením, že se neustále snažíme vymýšlet a organizovat originální zážitky, které klientům přináší nejen radost do života, ale také zajímavé informace,” říká ředitel SeniorCentra v Praze-Slivenci Lukáš Stárek.

 

Klienti se dozvěděli množství zajímavostí – především o tom, jak Senát funguje a jak vypadá pracovní den senátora. A protože mohli předsedovi Vystrčilovi klást dotazy, zajímalo je třeba i to, jak se dostal k politice či jak relaxuje. Všechny přítomné nadchlo neformální, příjemné setkání s panem Vystrčilem, který velice trpělivě odpovídal na dotazy všech přítomných a nikoho neopomněl. Dokonce obdaroval dárečky všechny posluchače, kteří správně odpovídali na dotazy a také odměnil posluchače zvídavé,” popisuje příjemné setkání Petra Piková, ředitelka SeniorCentra Klamovka.

Čtěte dále:   Rybí hody

 

Po diskusi následovala prohlídka interiérů Valdštejnského paláce s průvodkyní, které se podařilo svým odborným výkladem přenést klienty do období raného baroka.

 

Výlety jsou u klientů velmi oblíbené, nicméně bohužel se jich mohou zúčastnit jen ti, kterým to umožňuje jejich zdravotní stav. Často jsou výlety organizovány i proto, že se jedná o tajné přání nějakého klienta, kterému se tak splní. Na výlety je doprovází pečovatelé nebo aktivizační pracovnice.

 

Cílem je udržet klienty aktivní a umožnit jim zažívat krásné okamžiky a ukázat, že přestěhováním do domova pro seniory život nekončí. Do SeniorCenter také na druhou stranu často přijíždějí různé osobnosti třeba v rámci pravidelné akce Křeslo pro hosta. Klienti si mohou také pozvat do domova své blízké a prožít s nimi večeři při svíčkách v atmosféře luxusní restaurace.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec bude mít brzy novou koalici i starostu, rozhodovat se má ve středu

Út Pro 19 , 2023
Více než měsíc a půl je humpolecká radnice bez starostky. Vznik nové koalice a výběr kandidátů do čela úřadu komplikovala náročná vyjednání po rozpadu původního vedení. Poprvé byla volba nového starosty a místostarostů navržena na jednání zastupitelstva 22. listopadu. Tento bod byl ale nakonec stažen, protože se strany nedohodly. Čtěte […]

You May Like

Témata