KOLEM MELECHOVA 2022

Máme za sebou třetí podnik Poháru Melechov, kterým byla cyklistika na 19. ročníku cyklistického závodu Kolem Melechova.

Do závodu se registrovalo celkem 58 mužů, 2 ženy a 3 junioři. Absolutním vítězem se stal Marek Rieger z týmu Mapei Merida Kaňkovský v čase 1:38:31. Celý závod absolvovala v čle skupina pěti závodníků pronásledovaná s minutovým odstupen další skupinou cca 10 závodníků. Čelo závodu se pohybovalo rychlostí, která atakovala  hodnotu 40 km/hod. Vítěz pro sebe závod rozhodl v závěrečných stoupáních a do cíle přijel s náskokem 20 sekund na druhého Filipa Nováka z týmu Tufo Pardus Prostějov. Oba jmenovaní jsou ročník 2007 tj. junioři a do kategorie mužů byli registrování na vlastní žádost.

Zkrácený okruh určený pro kategorie ženy a junioři měřil 52 km. Nejlepší z kategorie žen byla Andrea Stejskalová, bez klubové příslušnosti, která zajela okruh v 1:47:30.V kategorii juniorů zvítězil, Sebastian Pavlas z týmu ELITAVERS Jihlava v čase 1:25:38.

Je třeba poděkovat všem sponzorům, kteří akci podpořili materiálně a umožnili tak ocenit na stupních vítězů tři nejlepší ze všech sedmi výkonostně oddělených kategorií. Komplexní výsledky jsou publikovány na www.melechov.cz. Poděkování patří i obci Dolní Město za vytvoření podmínek pro uspořádání akce.

S přáním pěkných prázdnin a dovolených, pozdravem cyklistice zdar, se na viděnou na dalších soutěžích Poháru Melechova těší

autor a hlavní organizátor: Pepa Jukl

Čtěte dále:   73. ročník turnaje mužů o Pohár "Zálesí" - Memoriál Josefa Kršky