Komu zvoní hrana

11

Tak mi to nedá, abych vzhledem k novým okolnostem ještě jednou nezareagovala na problém nočního hluku v našem městě. Po přečtení „františkova“ komentáře ke stati „Nočnímu opileckému hulákání může být odzvoněno“ jsem usoudila, že má naprostou pravdu. Ale …..

Faktem zůstává, že v našem státě je to už téměř klasický trend = brát věci za špatný konec. Došlo mi to při osobní návštěvě humpoleckého pana starosty, kdy mi předával zamítací stanovisko k žádosti o umístění dopravní značky do ulice V Brance, vydané dopravním inspektorátem. Zasvěcení, kteří pravidelně čtou Humpoláka, jistě vědí, o co jde. Takže ve zkratce: manžel podal na MÚ v Humpolci žádost o umístění dopravní značky „zákaz vjezdu – dopravní obsluze vjezd povolen“ do jmenované ulice, a to z důvodu rušení nočního klidu neustále projíždějícími vozidly. Značka měla mít dodatkovou tabulku s označením nočních hodin o víkendech, vymezujících její platnost.


MÚ předal tuto žádost dopravnímu inspektorátu v Pelhřimově, na jehož vyjádření jsme čekali zhruba půl roku. Nemyslete, ono to dá práci takovou žádost posoudit.


Vyjádření nesouhlasu cituji:


„Dopravní inspektorát Okresního ředitelství PČR v Pelhřimově podle §77 zák.čís.361/2000 Sb. nesouhlasí s umístěním svislého trvalého dopravního značení dle předložené situace, na místní komunikaci V Brance v Humpolci. Uvedená komunikace je veřejnosti přístupná a konání tanečních zábav není důvodem k osazení uvedených dopravních značek.“


 


Bum. A je to. Co naplat, také si myslím, že konání tanečních zábav není důvodem k umístění jakékoliv značky. Tady šlo o to, že ulici si zvolilo několik nezodpovědných řidičů jako závodní dráhu a místo k reprodukci šíleně hlasité hudby vycházející z útrob vozů. No ale dobrá, před takovým vyjádřením člověk musí sklonit hlavu.


 


Před čím ale nechci sklánět hlavu, to je věta, kterou mě obšťastnil sám pan starosta:


„Když jste začínali stavět ten váš dům, tak jste přece věděli, kde ho stavíte a že tam nebude klid.“


Pokud pominu tu absurditu, že pan starosta z celého problému dělá naši záležitost, jakoby to snad nikomu jinému ani nevadilo, musím se pozastavit u toho, co na těchto stránkách již bylo vyřčeno: stavba domu byla započata v době, kdy diskotéky byly provozovány na okraji města ( v nynějším ICOMu) a majitel „Zálesí“ zde plánoval zřízení jakési tržnice. Ale to nejpodstatnější: pozemek, na kterém se dům nachází, je územním plánem města zařazen do „smíšeného městského území“ a jelikož se jedná


o centrum, je do této sféry zařazeno – bydlení, obslužná zařízení a nevýrobní (tzn. nerušící) podnikání. V tom případě pak ale slovům pana starosty dost dobře nerozumím.


 


Ale abych byla objektivní. Pan starosta mi řekl, že město se hodlá uvedeným problémem, na který si stěžujeme, zabývat, a to už jen proto (a teď čtěte dobře), že

Čtěte dále:   Příběh z parkoviště

„na Humpolákovi vycházejí jakési články, které poukazují na to, co s tím jako radnice bude dělat“. No sláva, že by se díky Humpolákovi pohly ledy ?!


Pan starosta mi také nastínil postup. V prvé řadě uvedl, že již proběhla jakási schůzka s majitelem objektu Zálesí. Sice nechápu proč, protože majitel je něco jiného než-li provozovatel a nám nakonec nešlo tolik o diskotéku jako takovou, ale o hluk a nepořádek na ulici. Nakonec i toto jednání však mělo příznivý dopad, protože od následujícího víkendu se podstatně snížila hlučnost reprodukované hudby z objektu.


No dobrá, aspoň něco.


Pan starosta mi dále prozradil, že budou prováděny kontroly v zábavních a restauračních zařízeních, zda není naléván alkohol nezletilým. Jenže to už tady bylo a jak všichni víme, kýžený výsledek to nepřineslo. Při jednom rozhovoru s  obsluhujícím personálem diskotéky mi bylo řečeno, že pokud nebudou nalévat nezletilým, tak můžou podnik zavřít. Z toho vyplývá: co bude pro provozovatele výhodnější – zaplatit pokutu


a dále poskytovat alkohol dětem anebo se smířit s menšími tržbami? To zatím nevím. Ale pokud by to fungovalo a z města by vymizela opilá mládež (čemuž nevěřím), co se bude dít s opilými plnoletými výtržníky? Pokud například takový AXL bude likvidovat odpadkové koše a nad hlavou zamává občankou, bude všechno vpořádku?


 


Osobně bych viděla řešení v posílení služebny humpolecké policie a hlavně pak trochu odlišný přístup samotných policistů. Pokud projedou městem, případně někde zastaví na deset minut aniž by opustili vozidlo, těžko se něco změní. Je mi jasné, že pokud policista udělá patnáct kroků pěšky a provede případný úkon, nedostane přidáno na mzdě,


a proto ho to také nebaví. Ale pak by asi měl uvažovat o změně povolání. Pokud zůstává ve službách policie, měl by sloužit lidem a dohlížet na dodržování zákonů, byť by ho to stálo větší úsilí než když dřepí na zadku v autě.


 


V každém případě uděluji radnici plusové body za to, že konečně hodlá situaci nějak řešit. Doufám jen, že zvolí postup, který bude alespoň trochu účinný.


Myslím si, že problém nočního hluku se netýká jen bezprostředně postižených obyvatel a že těm ostatním by to mělo být jedno, jak se také zmínil „františek“. Nikdo nemůže vědět, kdy si nějaký podnikatel neusmyslí zprovoznit zábavní podnik zrovna v jeho ulici.


„A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.“ (John Donne)


 

myska

11 thoughts on “Komu zvoní hrana

 1. No teda dovol!!!! Já bych odpadkové koše nikdy nelikvidoval. Já když jsem opravdu, ale opravdu hodně napitej, tak akorát kradu přenosné značky. Ale druhej den je většinou vrátím. 🙂

  Jenom jednou jsem si domu přinesl značku, kterou jsem druhej den nebyl schopnej unýst a vůbec jsem nechápal, jak jsem jí v noci dokázal přinést domů a vyjít s ní po schodišti.

  Někdy se dějí věci. 🙂

  1. Hele, ty už jsi stejně chytlavej jako ten Kapík. 🙂
   Původně jsem chtěla jmenovat jeho (abych ho trochu pozlobila), ale pak jsem si říkala, že by z toho zase nespal, tak jsem tam dala tvoje jméno. A ejhle – ono to mělo ten samý účinek. Hlavně, že se Kapíkovi posmíváš, že nechápe nadsázku… To byl jen příklad, Axle, víš? Mně je jasný, že ty by jsi něco tak ošklivého přece neudělal. :-))

 2. já bych tak optimistická teda nebyla,to že někdo na radnici něco řekne ještě neznamená že to skutečně udělá,jestli to někdo hodlá řešit tak to chce aby se odhodlal dříve než mu skončí volební období,pak jen řekne že to hodlal řešit a že nebyl čas,protože ho zajímaly tak důležitý věci jako stejný čísla na všech barákách,spisovný jména všech psů ve městě a další nezbytnosti,já bych to fakticky chtěla černý na bílým ,pak se nemůžou vykrucovat jako to dělaji pořád

  1. Já panu starostovi věřím. 🙂
   Ne, vážně: radnice opravdu učinila nějaké kroky směřující k nápravě. Jak mi bylo nastíněno, měla by situace být projednávána i s policií (možná se již stalo, nevím). V čem jsem ale pesimistická, to jest v očekávání konečného výsledku. Určitě je to běh na dlouhou trať a doufám, že si městští zastupitelé neřeknou, že něco určitého už udělali a dál je to přestane zajímat (jak se říká: vlk se nažral a koza zůstala celá). Necháme se překvapit.

   PS. Ta stejná čísla na domech mě teda taky pěkně se***. Aby jsme ještě za chvíli nemuseli chodit ve stejnokrojích. Ale o těch spisovných jménech psů nic nevím, můžeš to, anonyme, nějak konkretizovat?

   1. Tak jsem tu radnici poněkud přechválila. Uplynulou páteční noc jsme měli opět bezesnou. Takový bordel jako tam byl tentokrát jsme dlouho nezažili. Zajímalo by mě, kde se flinkala policie.

    1. Třeba si zainteresovaní strážci veřejného pořádku myslí , že když je Axl zpátky v Americe , tak nic humpoleckým ulicím nehrozí :-)) . Já jsem osobně viděl ráno zbytky zdemolované plastové židle pod prodejnou kol na Dolním náměstí . Pocházela původně asi ze Sportbaru , a v noci z pátku na náměstí zřejmě bylo také veselo . Asi už jsem také starý a nechápající , ale podobné projevy prezentace síly (demolovat mobiliář města apod.) se mi nelíbili ani v sedmnácti a také teď to není jiné .

     1. Ke vsemu zdemolovat zminenou plastovou zidli vyzaduje „skutecne velmi silneho“ jedince.

    2. jojo ani u nás se nespalo, dříve když lilo, tak byl relativně klid, kravál jen krátce, než děti přešli z místa na místo, teď ani ten déšťr nepomáhá. Doma už mi nadávají, ať neutrácím za telefon, když během noci a nad ránem volám na služebnu policie, kde pošlou hlídku, která projede, ani nemá stažená okénka a je zase fuč … to se kolikrát neznám …

     jojo hrana zvoní všem, pokud nebydlí mimo Humpl, souhlasím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nápisy na záchodcích

So Zář 11 , 2004
Velice zahímavá sbírká. Omlouvám se za některé, poněkud hutné výrazy, ale jak jsem koupil, tak prodávám. :)))) Čtěte dále:   Termínový kalendář - autokros Humpolec

You May Like

Témata