Koncert přátelství

1

Nadace Harmony Foundation, Inc., USA a MěKIS v Humpolci Vás zvou do kostela sv.Mikuláše v Humpolci na koncert, na kterém vystoupí světový trombonista Joseph Alessi a jeden z nejúspěšnějších českých varhaníků Aleš Bárta.

Vystoupení se koná v úterý 1.května v 19:30 hodin. Vstupné činí 100,-Kč.

Program koncertu:


 


D.Buxtehude: Ciaccona e-moll pro varhany /1637-1707/


J.S.Bach: Toccata a fuga d-moll /BWV 565/ pro varhany /1685-1750/


A.Guilmant: Koncertní kus, Op.88  pro pozoun a varhany /1837-1911/


J.Pachelbel: Ciaccona F-dur pro varhany /1653-1706/


J.S.Bach: Preludium a fuga e-moll /BWV 548/ pro varhany


Juraj Filas: Sonáta pro pozoun a varhany „DE PROFUNDIS“ clamavi ad Te Domine (toto dílo česko-slovenského skladatele zazní na domácí půdě vůbec poprvé)Stejně jako při lednové světové premiéře (21.1.2007)  v New Yorku v Chrámu sv. Ignáce z Loyoly představí sonátu  jeden z nejlepších současných trombonistů Joseph Alessi, solotrombonista Newyorské filharmonie.


Za varhany tentokrát místo vynikajícího Kenta Tritla usedne další varhaník rovněž skutečně světového jména – český sólista Aleš Bárta.


Usedne za varhany, který poskytl  rodnému městu jako velkorysý dar pan Stanislav Kotyza, který spolu s chotí Martou patří k hlavním iniciátorům uvedení tohoto díla v Humpolci. Manželé Kotyzovi a jejich nadace HARMONY FOUNDATION, INC.  jsou známými pojmy nejen v NY, kde žijí již čtvrt století, ale i v hudebním světě.


Nejen Město Humpolec žije přípravami na unikátní koncert – intenzívní je i zájem široké hudební i laické veřejnosti. Vyslechnout si slavnostní uvedení De profundis se chystají přijet všichni účastníci  a organizátoři VI. ročníku Mezinárodní interpretační soutěže žesťových nástrojů Brno.


 

Čtěte dále:   Prázdniny jsou za dveřmi

myska

One thought on “Koncert přátelství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

STUDENTSKÝ MAJÁLES 2007 - program

Ne Dub 29 , 2007
V pátek 4.května se budou na Horním náměstí utkávat mezi sebou studenti místních středních škol a učilišť. Ti dva nejlepší se pak stanou Králem a Královnou Majálesu 2007 a získají štědrou odměnu včetně královských výsad. Klání začne v deset hodin dopoledne, odpoledne pak celou slavnost doplní hudební program. Čtěte dále: […]

You May Like

Témata