Kraj musí na opravy silnic hledat jiného oslíka

2

Kraji na opravu poničených komunikací letos chybí 700 milionů korun.

Tisková zpráva

 

TOP 09: Kraj musí na opravy silnic hledat jiného oslíka

 

Jihlava – Kraji na opravu poničených komunikací letos chybí 700 milionů korun. Ministerstvo dopravy, respektive Státní fond dopravní infrastruktury, je ve své pokladně pro Vysočinu také nemá. Klasické zdroje vyschly a tak je zapotřebí podle krajského předsedy TOP 09 Jiřího Blažka nesedět s rukama v klíně, hledat nové zdroje a odstranit netransparentnost a předraženost veřejných zakázek v této oblasti.

zzzdiravsinlici.jpg

ilustrační foto, zdroj: www.idnes.cz

„Kraj dostatečně nevyužívá dalších možností, které se mu nabízí. Kromě dotací ze strukturálních fondů, jsou další možnosti půjčky od Evropské investiční banky, díky nimž by silnice II. a III. třídy mohly být zrekonstruovány kvalitně, a nikoli v provizoriu,“ vysvětluje krajský předseda TOP 09 Jiří Blažek a dodává, že dalším důležitým úkolem kraje musí být hledání úspory uvnitř systému údržby komunikací. Například částečnou privatizací činností se dá výrazně ušetřit.

Dává tak impuls krajskému odboru dopravy a silničního hospodaření, který se návrhem na financování dopravních komunikací bude zabývat v příštím týdnu na jednání Rady kraje Vysočina. „Jako alarmující shledávám netransparentnost ve veřejných zakázkách. Oproti jiným zemím máme zbytečně předražené práce na dopravních stavbách,“ argumentuje Blažek.

 

Opravy šité horkou jehlou

Silnice dostávají rok od roku zabrat od narůstající automobilové dopravy. Teplotní výkyvy a nevyzpytatelné vysočinské zimy se na stavu silnic neblaze podepisují. Provizorní opravy jsou krátkodobé a návrhy efektivního řešení v nedohlednu.

„Opravy po zimě nereflektují nárůst intenzity dopravy, chybí diagnostika silnic a tak se opravy řeší nejlevnějším způsobem s nekvalitními materiály, který se ale v průběhu let několikrát prodraží,“ dodává Blažek. Závady se často vrací a způsobují spirálovitý efekt růstu nákladů na údržbu komunikací.

Čtěte dále:   Jen některá města na Pelhřimovsku začala rok 2024 se schváleným rozpočtem

Petr

2 thoughts on “Kraj musí na opravy silnic hledat jiného oslíka

  1. Hlavně že po dva roky vydal kraj pod vedením Mudr. Běhounka a ČSSD pokaždé přes padesát mega na proplacení zdravotních poplatků. Za těch více než sto mega mohly být ty nejhorší úseky v pořádku ! No ale všichni z ČSSD říkali, že to není problém, že kraj hospodaří výborně a že na to má ……………

  2. Ono to za předešlého hejtmana učitele Vystrčila, dnes zašitého v senátu také všechno nebylo v ažúru.
    TOP 09 ani v době voleb do kraje ještě neexistovala,uvidíme,zda ji příští rok lidé hlasy v krajských volbách dají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nejvyšší Čech je po operaci nohy, už nemohl téměř chodit

St Bře 9 , 2011
Operace největšího Čecha na pražské Bulovce se neobešla bez komplikací. Tomáš Pustina z Rozkoše na Vysočině musel jít na operační stůl, protože v poslední době už nemohl nikam chodit. Na zákrok čekal od září. Čtěte dále:   Záchranáři se budou stěhovat do nového. Stavět se bude i v Bystřici

You May Like

Témata