Třetí posilující vakcínu proti covidu na Vysočině podá bez registrace i mobilní očkovací tým

Zájemci se už několik dní mohou nechat naočkovat třetí vakcínou proti onemocnění covid-19, která je takzvaně posilující. Toto očkování je nyní možné absolvovat už po uplynutí šesti měsíců od dokončeného předchozího očkování. Aplikaci třetí dávky je nyní možné absolvovat i bez předchozího objednání, a to prostřednictvím mobilního očkovacího týmu.

Lidé, kterým už přišla informativní SMS se zprávou o přeočkování proti covid-19 mohou požádat o naočkování svého praktického lékaře nebo provést registraci prostřednictvím webu. „S registrací pomohou i operátoři na informační lince 1221 nebo může veřejnost využít služeb mobilního očkovacího týmu, který nabízí očkování bez registrace už od konce srpna. Očkovací karavan zastavil postupně dvacetkrát ve vybraných městech a obcích a jeho obsluha podala prozatím téměř 1600 dávek vakcíny,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Informace o očkování v Kraji Vysočina jsou k dispozici na www.ockovanivysocina.cz.

Očkování třetí posilující dávkou je opět dobrovolné a hrazené zdravotními pojišťovnami. Třetí dávka může být podána kdekoli, výběr místa očkování třetí dávkou nezávisí na místech předchozího očkování. Třetí dávku očkování proti covidu je možné si nechat aplikovat i prostřednictvím mobilního očkovacího týmu, který bude k dispozici v níže uvedených městech a časech:

  • pátek 22. 10. 2021, 10:00 -11:30 Hrotovice, Muzeum Hrotovicka, nám. 8. května č. 2, boční vchod
  • pátek 22. 10. 2021, 14:00 – 17:00 Jemnice, Kulturní dům, Tyršova 592
  • pondělí 25. 10. 2021, 10:00 – 12:00 Žďár nad Sázavou, Dům dětí a mládeže (vstupní vestibul), Horní 2
  • pondělí 25. 10. 2021, 14:00 – 17:00 Velké Meziřičí, Jupiter club, Náměstí 15/17
  • úterý 26. 10. 2021, 12:00 – 13:00 Polná, Městský úřad (bude upřesněno)
  • úterý 26. 10. 2021, 14:00 – 18:00 Humpolec, v objektu Mikáda, Havlíčkovo nám. 2596/1 (u kina)

Jak uvedl Vladimír Novotný, mobilní tým se na tato místa vrací podruhé, v rámci své zastávky je připraven naočkovat zájemce kromě druhé dávky i třetí posilující dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech. „Nabídne i jednodávkovou vakcínu Johnson osobám, které prozatím nejsou očkovány vůbec,“ dodává mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Čtěte dále:   Havíření na tři dny rozvíří Jihlavu

rámci tohoto očkování není třeba žádná předchozí administrace, stačí se jen dostavit s občanským průkazem a kartičkou zdravotní pojišťovny, veškerou registraci za občana vyřídí očkovací tým – žádná registrace, žádné objednávání, žádné dopředu nutné vyplněné formuláře.

„Kromě očkování v rámci očkovacích míst, center a mobilním týmem je plně rozběhnuto očkování třetích dávek v pobytových sociálních zařízeních napříč regionem. Očkování už proběhlo například v Domově Nové Syrovice, Domově pro seniory Náměšť nad Oslavou, dnes posilující dávku dostanou například klienti Domova Ždírec nebo DS Stříbrné Terasy Jihlava a zítra je mimo jiné naplánováno posilující očkování pro zájemce Domova pro seniory Třebíč Manželů Curieových i Koutkova-Kubešova nebo v Diakonii ČCE středisko Myslibořice,“ doplnil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek.

Očkování běží i na Pelhřimovsku

Mobilní očkovací tým Nemocnice Pelhřimov vyjel 19. října poprvé přeočkovat klienty a zaměstnance sociálních zařízení na Pelhřimovsku, a to výše uvedenou třetí posilující dávkou. „Jako první dostali vakcínu zájemci v Domově Jeřabina v Pelhřimově. Dohromady tam zdravotníci aplikovali jednatřicet dávek. Očkovací tým nemocnice se poté přesunul do Domova pro seniory v Onšově, kde bylo přeočkováno dalších padesát klientů a zaměstnanců,“ jmenuje Alexandra Knapová, mluvčí pelhřimovské nemocnice.

V následujících týdnech budou tímto způsobem přeočkováni zájemci v ostatních sociálních zařízeních na Pelhřimovsku. Konkrétní termíny domlouvají pověření koordinátoři očkování s představiteli jednotlivých sociálních zařízení. „V nejbližších dnech bude mobilní očkovací tým nemocnice aplikovat posilující dávky očkování například v pelhřimovském domově pro seniory nebo v pacovském domě sociálních služeb,“ informoval ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pivaře čeká další zdražování. Prazdroj si stěžuje na růst cen surovin a obalů

Čt Říj 21 , 2021
Další růst inflace, která se koncem roku ze zářijových 4,9 procenta zřejmě vyšplhá k šestiprocentní hranici, se negativně podepíše na cenovkách pro spotřebitele. Velmi pravděpodobně si budou muset ještě více připlatit milovníci zlatavého moku. Letos už zdražily Staropramen, Plzeňský Prazdroj a naposledy i Rodinný pivovar Bernard. Ceny chtějí naopak udržet […]

You May Like

Témata