Kuriózní krádež v městě kuriozit

Kuriózní krádež šetří policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově, z města rekordů a kuriozit.

Neznámý pachatel odcizil v době od září do čtvrtka minulého týdne 16 nerezových tabulí o velikosti 40×150 cm. Tabule byly napevno zavěšeny na zábradlí, které lemuje říčku Bělou v ulici Nábřeží rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Na tabulích byly nalepeny samolepící fólie s vyobrazeným portrétem rekordmana, byly zde o něm písemné informace a informace o vytvořeném rekordu.


Odcizením tabulí vznikla společnosti Agentura Dobrý den škoda ve výši nejméně 128 tisíc korun. 


Krádeže tabulí si minulý čtvrtek všimli pracovníci Agentury Dobrý den, která trasu instalovala. „Tabule jednou za měsíc omýváme, při posledním mytí v září tam ještě byly,“ vysvětlil prezident Agentury Dobrý den Miroslav Marek.


Zloděj si nedal ani tu práci tabule ze zábradlí odšroubovat. „Podle zohýbaných částí výstavy je patrné, že zloděj použil násilí,“ dodal Marek. Zatím prý může jen spekulovat, k čemu se zloději tabule hodily. „Nabízí se, že mohly skončit ve sběrně kovů,“ dodal.Výstava přitom přežila na nábřeží bez úhony od roku 2005. V sedmém roce však šestnáct tabulí, tedy téměř polovina z výstavy, zmizelo.


Stezka s názvem „Procházka českou knihou rekordů“ spojuje dvě expozice, Muzeum rekordů a kuriozit a expozici nazvanou Zlaté české ručičky. „Stezka je i nadále zajímavá, chybí na ní ale necelá polovina tabulí,“ dodal Marek.


Rychlá obnova stezky však podle něj není na pořadu dne. „Čekáme, jak se to bude dále vyvíjet, je možné, že zmizí i další tabule, do budoucna bychom ale stezku chtěli obnovit,“ dodal Marek.


 


 Zdroj: www.policie.cz; www.idnes.cz

Čtěte dále:   Na D1 začal platit zákaz předjíždění kamionů. Policie hned zahájila kontroly

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

FILMOVÝ FESTIVAL ZIMNÍCH SPORTŮ

Út Říj 16 , 2012
Již tradičně nám humpolecké kino přináší pořádnou dardu outdorových a cestovatelských filmů se zimní tématikou. Za 50 kaček vstupného je to paráda a jako tradičně se máme na co těšit. Jendodenní festiválek v našem městě proběhne již v sobotu 27.10.2012. Čtěte dále:   Zloděj si odnesl ze zahrady ve Vilémově […]

You May Like

Témata