Medailové žně na Slovensku

V sobotu 24.5.2008 se uskutečnil v Bratislavském Domě sportu Turnaj olympijských nadějí Taekwondo s mezinárodní účastí evropských týmů. Českou republiku přijel reprezentovat humpolecko-pelhřimovský tým TAEKWONDO LACEK, který zde vyhrál téměř co se dalo a tím potvrdil svůj titul nejlepšího sportovního kolektivu za rok 2007.

Kromě medailí pro jednotlivce v každé kategorii si trenér Petr Lacek domů odvezl obrovský pohár za 1. místo v týmech. Je těžko zde vychvalovat jen některé bojovníky, neboť každý z nich předvedl výborný výkon a pochvalu zaslouží opravdu všichni, ale nebylo by spravedlivé zde nezmínit skvělý výkon pelhřimovského Sebastiana Akhlase, který vyhrál s přehledem svou kategorii a ještě byl pořadateli oceněn jako nejlepší závodník všech dětských kategorií a Václava Drahného, který si odvezl stejné ocenění v kategoriích juniorů. Doslova třešničkou na dortu by se daly nazvat závěrečné exhibiční boje těch nejlepších teakwondistů z České republiky proti stejně dobrým a kvalitním soupeřům reprezentující barvy Slovenska. Tato část turnaje už sice nebyla zahrnuta do závěrečného bodování, přesto doslova zvedla ze sedaček tribuny všechny přítomné diváky i ostatní nebojující sportovce a atmosféra v hale by se dala přirovnat k vystoupení metalové kapely. V hale nebylo přes fandící a skandující diváky slyšet vlastního slova a výkony, které předváděli na tatami vybraní bojovníci, byly doslova lahůdkou pro všechny přihlížející a z výrazu trenéra Petra Lacka na fotografii s pohárem je zřejmé, že byl s výkonem svých svěřenců velice spokojen.