Město pro byznys nebo pro zloděje?

29

„Humpolec je rájem pro lupiče?“ – Tak zní titulek z posledního vydání Týdeníku Pelhřimovska. List v článku odkazuje na nedávná loupežná přepadení v humpoleckých obchodech.

K alarmujícím případům je zveřejněno i vyjádření policistky z Okresního ředitelství policie v Pelhřimově, která hlavní příčinu trestných činů vidí v blízkosti nedaleké dálnice D1. Tedy v jevu, který je i jedním z hlavních argumentů vysazujících Humpolec v soutěži Město pro byznys na přední příčky. Podle policistky je právě blízkost dálnice důvodem, aby se sem sjížděli pachatelé trestné činnosti od jinud. Na uklidnění veřejnosti reagovala sdělením, že v Humpolci se nyní budou policisté pohybovat v denních i večerních hodinách daleko častěji. Zároveň vyzvala občany, aby napomáhali k objasnění trestné činnosti tím, že při výskytu podezřelých osob budou ihned informovat policii.


 


Ani uplynulý týden se neobešel bez krádeží nebo alespoň pokusu o podvod. Po městě se pohybovali podvodníci, kteří ohrožovali zdejší obchodníky tím, že se je snažili okrást pomocí známého triku rozměňování bankovek. V noci z neděle na pondělí se pak dosud nezjištěný pachatel vloupal po rozbití skleněné výplně dveří do trafiky v budově kina v Humpolci. Z regálů prodejny a skladu odcizil cigarety různých značek v hodně téměř 40 tisíc korun. Ze zásuvky stolu si odnesl finanční hotovost ve výši 759,- korun. Rozbitím skleněné výplně dveří způsobil pachatel škodu 1.862,- korun.


 


V průběhu minulého týdne vnikl neznámý pachatel do prostoru kočárkárny v panelovém domě v ul.Smetanova, kde odcizil jízdní kolo zn.Felt, které bylo připoutáno k pevně zakotvenému rámu. Majiteli tak byla způsobena škoda ve výši 8.000 Kč.


 

Čtěte dále:   Pozor na podvodníky

myska

29 thoughts on “Město pro byznys nebo pro zloděje?

 1. Copak v Humplci nefunguje kamerový systém ? A nebo ho policie raději nepoužívá, aby náhodou nemusela konat. Kamer je po městě poměrně dost a ještě jsem neslyšel, že by kamery pomohly někoho dopadnout.Jedna z kamer je přímo na budově kina, takže ten co v noci „nakupoval“ v trafice byl asi neviditelný…

  1. Kamera kouká na nebezpečnější místa jako je třeba pošta stejně jako na bankomat kde je billa.

   1. A jsme zase u toho. Prostě městská policie je v Humpě nezbytná. A nebo nechat šoupnout D1 kolem Pejru……

    1. kolik už stál zimák a bude stát tenisová hala,za tyto náklady by už městská policie v pohodě existovala minimálně toto volební období…

     1. Ano, ano. A kolik stojí koupaliště, ačkoliv jej město samotné neprovozuje?

     2. Všechny ty zimáky, koupaliště, tenisový haly ap. jsou pro malý skupinky občanů. Městská policie by byla pro všechny. Prachy se tady vyhazujou za nesmysli a na pořádný a účelný věci pak nezbejvá.

     3. Jo jasně a naše děcka si místo sportu ve výše uvedenných zařízeních vyfasují obušky a uniformy a půjdou si hrát na ulici na policajty..jste opravdu myslitelé,jestli z vás nemluví spíš závist..

     4. Ale vždyť tvoje děcka můžou mít sportovní vyžití i bez všech těchto zbytečnejch opičáren. Hřiště s vybavením má dnes každá škola a i o víkendu se dá sportovat. Na léto jim kup kola, na zimu běžky, vyjeď s nima pěkně na hory jak v zimě tak v létě nebo k moři nebo do termálů.Pěší turistika atd atd. Možností jsou mraky i bez toho aby se tady utrácely prachy za nesmysly. Jó až tady bude všechno nezbytný zajištění tak ať se stavěj třeba Disneylandy nebo krytý sjezdovky jako v Dubaii. Pokud není zajištěna třeba pořádná ochrana majetku, zdraví a životů občanů před šmejdy tak se plejtvat financema prostě nedá.

     5. Člověče plkáš nesmysly…nežijem v Bronxu nebo jakou hysterii se to tu snažíš vyprovokovat…

     6. To nežijem, v Bronxu je to v pohodě. Asi tuším na který straně zákona stojíš. Pokud by jsi ale to co sám děláš jiným zažil na vlastní kůži, a to čím dál častěji jako mnoho dalších občanů tohoto města, tak by jsi mluvil jinak.
      Jinak Humpolec býval klidným městem téměř bez kriminality a zimních či tenisových stadionů…….

     7. nenapadá mě nic jiného, než napsat Ti, že jsi duševně silně zakřiknutý

     8. nekteri (mnozi) spoluobcane se pomerne znacne nudi a tak se venuji sledovani cernych kronik a pomluvam uspesnejsich. Pritom je zajimave, ze ackoliv jim vlastne nema kdo co ukrast (jak se sami prezentuji jako nemajetni ap., diky UFO nebo radnici (podle toho, kdo vede zebricek jejich nepratel)), nejvice je tizi prave tento fenomen. Nezbyva, nez jim doporucit zalozeni domobrany (alespon venuji svuj cas nejake cinnosti a shromazdi tim majetek, ktery bude muset byt chranen), nebo se odstehovat na nejakou samotu a uzivat si klidu :).

     9. Absolut souhlas ,magor prostě magorem zůstane..
      Jen fakt štěstí že jde (alespoń doufám )o jednoho(nebo pár)zoufalců,jinak bych tu sice potkal fízla na každym rohu,ale nemohl bych si nikde dát ani pivo,protože by to bylo společensky nebezpečné…

     10. Tak to vypadá, že někdo rejpnul do vosího hnízda. Zřejmě je tu skupina lidí co o městskou policii prostě nestojí a nebo ruku zákona ještě nikdy nepotřebovali. V klidu vykrást obchod, firmu nebo auto, přepadnout doma nebo v parku babku, posprejovat barák, okrást spícího přímo v jeho domě, zaparkovat si kdekoliv, odmontovat výfuk a jezdit po parcích lesích a lukách. Prostě zlodějsko-anarchistická Hawai. Často jsem navštěvoval jedno takové provinční městečko jako je Humpolec v SRN. Mají tam sportovní stadion a mnoho cyklotratí. Ale hlavně a především se tam nikdo nemusí o nic bát.
      Jinak abych reagoval na předchozí „příspěvek“, jsou to právě ti mejetnější a majetní co dřív jak cokoliv jiného potřebují svůj majetek za odvedené daně chránit. Krásný den .

     11. Čekal jsem podobný příspěvek a děkuji za něj.

      Výše popsaná činnost je teoretickou náplní strážníků. Krásné, idylické …..

      A realita? Znate nekdo, byt i z vypraveni jediny pripad, kdy straznik popsanym zpusobem nekomu pomohl? Ja ne.

     12. Ano. Nemám na mysli pracovní náplň Simíra Gerchána a spol. . Myslím , že už jen samotná přítomnost policistů na ulicích města 24 h denně bude působit. A případ pomoci strážníka ? Když nic jiného tak je to právě ta prevence. Jestli zadrží opilého či sjetého řidiče, který mohl třeba vozem na přechodu zabít vaší ženu a děti atd. atd. tak to stojí za moc.
      No nic jdeme dělat na daně, ať se za to může pořídit něco pro všechny užitečného. Třeba ……… :-))))

     13. Teď ti, Františku, moc nerozumím. O jaké výše popsané činnosti strážníků mluvíš? Pisatel žádnou nezmínil, jen poukázal na to, že ti strážníci by se měli po městě pohybovat. Nebo v čem jiném by jsi viděl řešení? Proč to v tom zmiňovaném Německu (ale i jinde) jde a tady ne?
      Někdo tu taky jmenoval park na Stromovce. To je fakt děs. Hlavně že tam je „památník“ Hliníkovi, na který se chodí dívat turisté. Teda ne, že by na něm bylo něco k vidění, ale hned kousek od něj si můžou prohlédnout partu ožralých špinavých houmlesáků. Už jsem zaslechla od pár humpoláků, že park raději obejdou než by šli skrz, protože se jich prostě bojí. Copak s tím nejde nic dělat? Protože není znám jediný příklad, kdy strážník pomohl?

     14. Vážení, myslím, že tu o Městské policii už bylo dost plků. Zkrátka vedení města si ji nepřeje, tak není o čem hovořit. Vše má zajišťovat státní Policie, od toho tu je. Tak asi zní resumé MÚ. A když Policie nestíhá, bylo by potřeba vyhnat do ulic ty „radniční krysy“, ať hlídkují ony. Ať nastavují svoje krky. Až by dostali párkrát řádně „po čuni“, oni by si patřičně uvědomili priority a přehodnotili své názory. Až jednou někdo „sejme“ starostu a ostatní bafuňáře, věci se pohnou ku předu. Třeba se potaví i další sportoviště. J.Š.

     15. Miso, pisatel o dva prispevky vyse neprimo predvadi obecne ocekavani, ktere MP vzbuzuje a pouziva argumenty, se kterymi je zrizovana:

      Zřejmě je tu skupina lidí co o městskou policii prostě nestojí a nebo ruku zákona ještě nikdy nepotřebovali. V klidu vykrást obchod, firmu nebo auto, přepadnout doma nebo v parku babku, posprejovat barák, okrást spícího přímo v jeho domě, zaparkovat si kdekoliv, odmontovat vý***** a jezdit po parcích lesích a lukách. Prostě zlodějsko-anarchistická Hawai.

      A realita. Znam (v techto mestech se pohybuji, casto je tam potkavam a minimalne jednou jsem s nimi ve meste neco resil) MP z Prahy, Brna, Jihlavy, Trebice, Litvinova, Chomutova, K Varu, Chebu, Sokolova a Ceskych Budejovic. Praxe je vsude stejna – pochuzkari travi skoro 50% pracovni doby u papiru a ve zbytku jsou vedenim (zrizovatelem) tlaceni k tomu si na sebe vydelat – mereni rychlosti na usecich, kde je zarucena vysoka vyteznost, botickovani a pokutovani za spatne parkovani na exponovanych mistech v centru, hlidani zivnostniku, zda zahradky a poutace neprecuhuji moc do chodniku ….. Pripadne prochazky/projizdky po pesi zone, kaficko a bageta na benzince. Vyse popsanou cinnost a ani jinou zadouci cinnost NEPROVOZUJI. Nekouka z toho uznani nadrizenych a tim padem ani odmeny a kromtoho je to namahave a narocne na cas.

      Videl nekdy nekdo straznika MP navecer pred diskotekou, hernou ci vyhlasenym barem? Stoji snad rano na prechodech u skol. Daji se v dobe dovolenych potkat kolem kempu a koupalist? Projdou v noci obytnou ctvrti? Je mozne je videt jak resi houmlessaky treba v Praze pred Hlavakem v Sherwoodu (aby si od nich nekdo nesliboval ze rozezenou tu skupinku ze stromovky). Na parkovisti u nakupaku Vam pravdepodobne vykradou auto, ci kapsy – MP neni, ale pokud si stoupnete na „kriplplatz“, tak se MP jako zazrakem objevi ……… A pokracovat by slo donekonecna.

     16. Vážený pane. V něčem s vámi souhlasím,ale nechápu tu zlobu,že by vás MP kontrolovala pouze na „kriplplatzu“. Vůbec nechápu tohle nazvání vyhrazeného parkoviště…

      Asi jste nikdy neseděl na vozíku. Pak byste poznal co je to za výhodu mít místo blíže supermarketu. Jestliže MP kontroluje tyto chytrolíny zda mohou zde parkovat,považuji to za samozřejmé..Víte vůbec,že vozíčkář potřebuje k nasednutí do auta více otevřít dveře,aby s vozíkem zajel k autu?? Proto jsou místa vyhrazeného parkování…

      Vaše zdraví Vám přeji,ale trocha pokory k kolečkářům by tu neškodila.. Dnes jste zdravý a silný a třeba zítra budete ležet na spinálce v Brně po úraze… Nepřeji Vám to,byl jsem tam bohužel

     17. Pokud to kohokoliv urazi – omlouvam se. Neni to mineno nijak zle, to slovo (a par dalsich, peprnejsich) jsem pochytil od znameho -vozickare- a od jeho pratel na voziku. Bezne ho pouzivaji. Opravdu tim nechci nikoho urazit, znectit ci se povysovat jen tim, ze mam ,zatim, dve zdrave nohy.

      A moje „zloba“ neni zlobou – to je konstatovani ziskane zkusenosti. Predloni jsem s par prateli ucinil pokus – maketa navigace a nefunkcni mobil „zapomenuty“ v aute celkem 3x vyprovokaval odnikud se vynorivsi zevlujici individuum, 2x jsme ho, ci komplice odhaneli, kdyz uz zacal konat. Vzdy kolem toho byl trochu rozruch, ale po MP ci alespon securitakovi ani potuchy.

      S tymiz prateli a na stejnych parkovistich jsme nasimulovali jedno blbe parkujici auto – castecne zasahlo na vyhrazene prostranstvi – a 3x se behem cca 15min objevili MP s blocky. S nejvetsi pravdepodobnosti jim tipy davaji prave securitaci.

      Berte to jako ilustraci toho, jak se pripadna mestska policie bude starat o nasi bezpecnost.

     18. No jo, v tom máš pravdu… ale tedy co dál? Máme si všichni říct: „Jó, stojí to za ho*no, ale jiný to už prostě nebude.“?
      BTW: Policistu jsem na přechodu u školy viděla stát dokonce i teď o prázdninách (konkrétně u gymplu). To je fakt bomba! :-))

     19. No co, tak si spletl datum. Horší až bude Silvestr připadat na pátek ! A ještě k tomu třináctýho !

     20. Ale ne, zadny si vsichni rict: „To uz jiny nebude …“

      Nejsem zastupitel, ani policista, ani nic podobneho – cinnost vedouci ke zvyseni bezpecnosti ve meste by meli vytvaret predevsim oni, maj to v popisu prace.
      Ja „jen“ uvadim duvody, proc je spatne suplovat cinnost PCR mestskymi strazniky, placenymi s mestskych penez.

     21. A kdyby se ve meste MP objevila a pokutovala nekoho z mistnich propagatoru tohoto reseni, to by bylo prispevku na Humpolaku :). Nejvetsi problem je prosta lidska lhostejnost a zavist. Kdyz se me ten problem netyka (kradez, vandalismus ap.), tak se o nej nestaram, at se snazi nekdo jiny (MP, Policie). To by ale musel byt v kazde ulici jeden, aby byli schopni vsechno „ohlidat“. Takze porad dokola, kolik tech kricicich ma doma nejake zabezpeceni, kolik z nich vi o nekom, kdo byl na ulici prepaden (neberu jedna pani povidala), popr. u sebe nosi nejaky sprej nebo obycejny alarm za par korun(kdyz uz maji pocit, ze budou za kazdym rohem prepadeni).No a ve finale, kolik z nich by alespon zavolalao Policii, kdyby videli nejakou „nepravost“ mimo jejich pisecek. A jsme doma …

 2. Proč tady jen brbláte a nadáváte?Doba se mění a bohužel mnohdy k horšímu.Ale vše pochází od lidí a ti jsou mnohdy neteční lhostejní a nepřející.Že do budoucna se bude muset bezpečnostní situace ve městě nějak razantněji řešit je nasnadě.Jsem jen zvědav kolik lidí půjde příští rok do komunálních voleb a kolik jich búde mít v programu onu zmiňovanou bezpečnost občanů a jaký pak bude pro příští čtyři roky z toho výsledek.Že městská policie je určitým řešením je nasnadě a že je možné ji mít i v Humpolci i s výsledky dokazují příklady z podobných měst v tuzemsku o zahraničí nemluvě.Vše je jen o rozhodnutí volených orgánů našeho města!!Myslete pozitivně přátelé,hledejte dobré příklady k následování,to vřele doporučuji.

  1. Naprosto se stotožňuji s výše uvedeným příspěvkem, jenž přesně okomentoval stávající situaci. Styrlitz.

   1. Rovněž souhlasím, MP už tady měla být dávno na místo všelijakých podivných investic co padají pod tíhou sněhu ap. . Bezpečnost především.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Chcete si zahrát v historickém filmu?

St Srp 12 , 2009
Zítra, tj. ve čtvrtek 13. srpna proběhne v Humpolci konkurs na kompars pro historický film Faust. Casting bude probíhat od 14.00 do 17.00 hodin v klubu kina na Havlíčkově náměstí. Čtěte dále:   Nehoda na D1 u Humpolce: srazily se dva kamiony, místo je průjezdné

You May Like

Témata