Mezi skokany voleb je i pivovarník Bernard.

18

Preferenční křížky vynesly vzhůru osobnosti, které podporovaly lídry kandidátek ze zadních řad. Například humpolecký pivovarník Stanislav Bernard získal od voličů nejvíce hlasů, na starostu však nepomýšlí

„To, že jsem dostal nejvíce hlasů, mě samozřejmě těší a děkuji všem, kteří mi dali hlas,“ vzkázal prostřednictvím iDNES.cz „majitel“ 1 376 křížků Bernard.

Jako nestraníka na sedmém místě kandidátky ODS ho tento počet vynesl na první příčku. Přesto se povolebních jednání neúčastní.

„Jsem nestraník, určitě se budu bavit s panem starostou a dalšími, ale nejsem členem vyjednávacího týmu, mám určitě svůj osobní názor, ale ten budu nejprve diskutovat s nimi,“ uvedl Bernard.

ODS má v Humpolci léta starostu, ale pivovarník na toto místo nepomýšlí.

„Kdybych tu nabídku dostal, tak ji odmítnu, o pozici starosty neuvažuji a ani jsem o ní nikdy neuvažoval,“ uvedl v neděli dopoledne Bernard. Na otázku, kdo by byl podle něj nejlepším starostou, krátce po volbách nechtěl odpovídat.

V Humpolci celkově zvítězilo hnutí ANO, které získalo 23,04 procent hlasů. Druhá byla ČSSD s 22,18 procenty a třetí je ODS, ta získala 21,48 procent hlasů. Tyto tři strany si v humpoleckém zastupitelstvu rozdělí shodně každá pět mandátů.

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/skokani-kandidatek-na-vysocine-dz9-/jihlava-zpravy.aspx?c=A141012_115743_jihlava-zpravy_mkk

Čtěte dále:   Pečení jidášů a povídání o tradicích a tvořivá dílnička pro děti

Petr

18 thoughts on “Mezi skokany voleb je i pivovarník Bernard.

 1. Gratulace P. Bernardovi! Nedivím se, že se povolebních jednání neúčastní – není totiž o čem! ODS (Kučera) si s ČSSD už korýtka rozdělili. A pak, že po funkcích jde Šterbová! Pánové z ODSky – “ to je ostuda“!!

  1. Co je prosím pěkně jako ta „ostuda“?
   ODS získala v našem městě na základě demokratického hlasování o pouhé 1,5 procento méně než vítězné ANO po všem tom humbuku. ČSSD získala o pouhé půlprocento méně než ANO. To je taky „ostuda“? Dle Vašeho projevu tuším, že asi o celé povolební situaci víte mnohem víc než já, ale i kdyby to byla pravda, Vámi zmíněné strany mají zákonné právo vyjednávat o eventuelní koalici s kýmkoli. “ Ostuda “ by to jistě byla, kdyby Vámi zmíněné strany dostaly výrazně méně preferencí než strana vítězná, což se v Humpolci nestalo. Chápu Vaši frustraci a znechucení z tradičních politických stran, ale nazývejte prosím pravé věci pravými jmény.

   1. Zastupitelé mají samozřejmě právo vyjednávat s kýmkoliv, dokonce i s komunisty :). Jen škoda, že vynechávají vítěznou stranu, 23% voličů není snad zanedbatelné množství, aby je vedení ODS označovalo za nespokojenou menšinu a naopak voliče ODS a ČSSD za spokojenou většinu. Jak můžete házet voliče ODS a ČSSD do jednoho pytle, neurážíte je tím?? (nemyslím tím přímo Vás, ale příznivce ODS ventilující své pocity na „humpoláku“, téma“jak jsme volili“, z těch názorů je jasně patrné, kdo je čí příznivce). Proč tedy nevytvořili kandidáti ODS a ČSSD společnou kandidátku, když jsou jejich postoje a cíle tak podobné – hlavně zabránit vniknutí Štěrbové na radnici, mohli si to dát do programu jako bod č.1? 😀 😀 😀
    Štěrbová je zkušená, spolehlivá, pracovitá žena, která by našemu městu byla ve vedení radnice přínosem. Ostudou bylo myšleno to, že ODS automaticky vyjednává s ČSSD, jako by tu neexistovala levice a pravice, ale jen ti poctiví (ODS +ČSSD) a nepoctiví (ANO). Jak znám P. Štěrbovou jistě by volební kampaň nevedla tak „ostře“, kdyby se nemusela bránit pomluvám, které se tu vyrojily daleko dříve, než se v Humpolci objevily první předvolební poutače.

    1. Pokud je mi známo, pozice rozdělovalo hnutí ANO dokonce již před konáním voleb, když objížděli jím pověření zástupci kandidáty z řad ČSSD a KDU-ČSL aj.. Tak proč teď takové zděšení, když strany, které získaly, stejně jako ANO, pět mandátů spolu vyjednávají. Dokonce i v neděli po volbách byli někteří zvolení zastupitelé osobně kontaktováni zastupiteli ANO a přesvědčování ke spolupráci. Žádné vyjednávání řádných poslaneckých klubů, ale separátní kupčení. Nikdo neví, jak to dopadne. Voliči rozhodli. Ale pokud stávající projekt složení rady a zastupitelstva funguje a byl jednoznačně podpořen humpoleckými voliči, tak proč ho měnit? Pokud paní Štěrbová bude, v jakékoli pozici radní či výboru, ochotna pracovat ve prospěch města, může určitě mnohé přinést a možná i změnit. Pokud stojí jen o post starosty, není ji pravděpodobně pomoci!

     1. A není snad možná spolupráce ČSSD a ODS jen reakcí na neurvalou kampaň ze strany paní Štěrové a jejích nohsledů? Domnívám se, že kdyby kampaň z její strany byla vedena méně agresivně a slušně (tím myslím i vyhrožování konkrétním lidem, pokud nepověsí její banner na plot, tak po volbách se budou divit), získala by možná více hlasů. Svojí štvavostí a zviditelňováním se si spíš uškodila a mnoho lidí, kteří by ji volili, otrávila. Pokud by nebyla starostkou, ať v zastupitelstvu ukáže svůj politický um a snahu prospět městu. Pak bude jistě zvolena a nebude muset polepovat celé město aby o ní lidé věděli. Pamatujete na Paroubka? Taky si myslel, že pokud bude vidět na každém rohu, zvítězí, ale bylo to hořké vítězství.

     2. Máte důkazy o agresivním vyhrožování ve stylu 50. let? Pokud ano, je třeba je zveřejnit! Pokud je nemáte, jde jen o neurvalé a agresivní pomlouvání zakomplexovaného maloměšťáka.

    2. Štěrbové nikdo vyjednávat nebrání, může jednat s kým buď. Otázkou je kdo ji vyhoví..

     Volby dopadly vyrovnaně, což je to nejhorší možné řešení

    3. Nevim, proc tady uvadite nepravdive informace, prave jedina tato kandidatka se ostre vyhrazovala proti ostatnim a snazila se i presvedcit volice o podpore soucasneho starosty, coz dle jeho vyjadreni byla lez. Kdyby se jeji podobizna nevyjimala na kazdem kroku, vubec bych netusil, ze existuje. Ovsem jeji clanek o autobusovem nadrazi, ktery byl prvnim v jeji kampani, stacil na jeji profil dostatecne. Ted nam muze ta pracovita osoba, co se zjevila z niceho nic na humpoleckem politickem nebi predvest, jak poctive a nezistne si tu pomoc predstavovala.

     1. Paní Štěrbová není žádná oběť, moc dobře ví co dělá a s kým se stýká. Je hodně velký omyl myslet si, že ANO je propojeno se současnou radnicí, je propojeno s místními minimálně třemi podnikateli, kteří výrazně spolufinacovali volební kampaň. Je otázkou jak velký vliv budou mit na pozadí oni, pokud se stane ona starostkou.

     2. tím myslím zklamala spoustu lidí, jakou sehrála nedůstojnou roli v té humpolecké frašce režírované těmi třemi…

     3. Nejvtipnejsi na tom je, ze nekteri volici neprohledli ani po zverejneni vydejnich mist placek pi.Sterbove, kde je jasne, kdo za timto podnikatelskym zamerem stoji. Navic vetsina z nich se bude divit, az zjisti, ze jednim z nich je i oblibeny majitel casti parku u byvalych jesli, kdy tentoprevod byl silne kritizovan. A to jeste netusi, co momentalne predvadi ANO v Humpolci, aby si zajistilo pristup na mesto a neprislo o vlozene penize do kampane.

     4. Nikdo tady nezmiňoval propojení hnutí ANO jako takového s radnicí, nýbrž jejich kandidátů na humpolecké kandidátce tohoto hnutí. Určití podnikatelé jsou v pozadí, to není nic nového, ale na kandidátce jsou někteří lidé, kteří své současné či minulé pozice získali za stávajícího vedení města a tady je to jasné propojení. Dobře si tu kandidátku prohlédněte a brzy je najdete. Proto ta proklamace změny ve vedení města, je jenom populistickou frází, která nemá v tomto kontextu žádnou váhu. Vedení města si představuji spíše jako kolektivní dílo a nikoli “ one woman show „. A těm podnikatelům v pozadí se tady taky dařilo hodně dobře, ale je jim to asi málo.

    4. Pokud dobře čtu těch mnoha příspěvků, osočování je dost vyrovnané z obou táborů. Za nepoctivé je označováno v naprosté většině současné vedení radnice.
     Dále pak rozhodně neházím voliče ODS a ČSSD do jednoho pytle, nýbrž jsem chtěl jen rozdělit voliče na spokojené spolu s částečně spokojenými proti nespokojeným a tak si myslím, že se to tady v Humpolci teď člení. Postoje a zájem těchto stran samozřejmě asi jsou dlouhodobě spíše ve shodě, neboť by asi těžko mohli tak dlouho společně koexistovat. Osobně jim dávám ke cti, že město spravují v dobrém slova smyslu nadstranicky. Vidíte a Vy jim to vyčítáte. Asi by se Vám líbilo, kdyby se tady místní politici mezi sebou pořádně mydlili jako mnohde jinde a jako v parlamentu. To by pak město jistě krásně vzkvétalo a lidem by se v něm skvěle žilo.
     Mám někdy pocit, že vše co považuji za přednost života v našem městě, jiní občané mají za chybu. Byl bych Vám docela vděčný, kdybyste mě a jiným vysvětlil, kam si zařadit „ANO“.
     Doleva, doprava, doprostřed či kam? Já mám zatím pocit, že nikam, ale rád se poučím. Paní Štěrbovou nechci hodnotit, protože ji vůbec neznám a nechci jí křivdit. Zato několik kádrů, kterými se obklopila trochu znám. Především jsou to lidé, kteří jsou velmi úzce propojeni se současným vedením města a jsou to lidé kterým se za tohoto vedení města setsakramentsky dlouho dobře žilo a prosperovalo a je to tak i nyní. A to má být jako ta změna? Vůbec netuším, jak si představujete, že by tito naprosto provaření jedinci změnili k lepšímu naše krásné město? Já spíš myslím, že jde o jiné. A to sice o pouhopouhou opojnou moc a vládu nad městem, které se chce chopit jiná mocenská skupina. A chce to už dlouho, akorát jí to ne a ne vyjít. Paní Štěrbovou bych spíš považoval za částečnou oběť. Samozřejmě, že mnozí občané se přidají, neboť každý má logicky i své odpůrce.

  2. Naopak, ted muze pi.Sterbova prokazat, jak to s tou pomoci mestu myslela a v pristich volbach nebude mit konkurenci. Podle jeji kampane bych si na ni ale ja osobne nevsadil.

   1. Máte pravdu, vůbec paní Štěrbovou neznáte……..A to je velká škoda, protože je to velice čestný, chytrý a pracovitý člověk, za kterým jsou vidět i výsledky, pokud je ovšem chcete vidět.
    Pokud ji město nechce, je to jeho škoda, ne její. Ona by městu přinesla spoustu nových podnětů a aktivit. Jako zastupitel opoziční strany toho nebude asi moct mnoho prokázat. Vaše škoda………
    Já si na ní klidně příště vsadím zase a budu mít naprosto čisté svědomí.

    1. Nechci s Vámi o paní Štěrbové vůbec polemizovat.To mi nepřísluší a všimněte si, že na její osobu vůbec neútočím jako mnoho jiných zde. Jen mi dovolte konstatování, že kdyby její kampaň byla vedená ve zcela jiném stylu, určitě by vyhrála volby s výraznějším rozdílem a měla by tak“ karty “ ve svých rukou.
     Ona totiž už jen samotná kandidatura právě za Hnutí ANO kdekoli v naší zemi v této celospolečenské náladě, je téměř jistým vítězstvím. Tady se asi stala nějaká chyba, nemyslíte? A proto humpolecký volič rozhodl trochu jinak než se asi čekalo. Jsem přesvědčen, že jestli je paní Štěrbová takovou osobou, jakou ji popisujete a nemám naprosto důvod tomu nevěřit, vykoná v zastupitelstvu mnoho dobrého pro naše město v jakékoli pozici. A na závěr mi dovolte drobnou poznámku k závěru Vašeho příspěvku: vězte, že voliči, kteří paní Štěrbovou nevolili a třeba ani příště volit nebudou, budou mít také naprosto čisté svědomí, jako Vy.

     1. Ano, co člověk – to názor! Díky Bohu, jinak by tu byla pěkná nuda. Co se agresivní kampaně týče, já nic takového nezaznamenala, pouze agresivní, ostudné a hlavně anonymní výpady tady na humpoláku. Ale díky Bohu i za něj – máme přece svobodu slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Deset let podporuje Kraj Vysočina hospodaření v lesích

Út Říj 14 , 2014
V lednu roku 2005 se stala účinnou novela zákona o rozpočtovém určení daní. V rámci této legislativní změny přešly do rozpočtu krajů také finanční prostředky, které byly do té doby poskytovány ze státního rozpočtu na hospodaření v lesích. Kraj Vysočina na tuto situaci zareagoval přijetím vlastních pravidel pro podporu hospodaření […]

You May Like

Témata