Most u Dvorců se uzavře. Řidiči si po objížďce zajedou až 60 kilometrů

Od pondělí 22. března do 31. října 2021 bude uzavřený most poblíž Dvorců u Jihlavy na silnici II/602. Pro obec Dvorce to znamená uzavření vesnice z obou stran, jelikož zároveň probíhá uzavírka silnice ze Dvorců do Cejle z důvodu rekonstrukce kanalizace. Řidiči se v uvedeném období musí připravit na omezení a cestování po objížďkách.

Bude stanovena obousměrná objížďková trasa pro všechny řidiče. Pro vozidla do 7,5 tuny bude vedena takto: Ze silnice II/602 z okružní křižovatky se silnicí II/406 zpět po silnici II/602 směr Jihlava – vlevo na obchvat města, silnice I/38 vpravo sjezd Staré Hory, dále po silnici II/523 Bílý Kámen – vlevo po silnici II/131 Šimanov, Zbilidy, Opatov zpět na silnici II/602 a zpět. Tato oficiální objízdná trasa měří 36 kilometrů.

Řidiči vozidel do 7,5 tuny, BUS (veřejná linková doprava) a vozidla nižší než 3,3 metrů pojedou po této trase: Ze silnice II/602 z okružní křižovatky se silnicí II/406, zpět po silnici II/602 směr Jihlava, vlevo na silnici III/01945, dále po této silnici obcí Rantířov, Vyskytná nad Jihlavou, Ježená zpět na silnici II/602 a zpět. Délka této objízdné trasy je 15 kilometrů. Délka objízdné trasy je 15 kilometrů.

Most nedaleko obce Dvorce je na silnici 602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem, očekávaná cena jeho přestavby byla 58 milionů korun bez daně. Most překlenuje železniční trať Jihlava – Veselí nad Lužnicí a řeku Jihlavu.

Vozidla nad 7,5 tuny budou využívat objížďku vedoucí po silnici I/38 Havlíčkův Brod, vlevo po silnici I/34 Humpolec, Pelhřimov a zpět. Při využití této objízdné trasy řidiči navíc najedou 60 kilometrů.

Uzavírkou mostu u Dvorců bude dotčena také veřejná linková autobusová doprava, všechny změny a omezení cestující najdou na webových stránkách daného přepravce.

Opravy kanalizace v Cejli

Vzhledem k uzavírce silnice III/01944 v termínu od 15. března do 15. května není možné používat objízdnou trasu po silnici II/602 – II/406 – Kostelec – III/0395 – Cejle – III/01944 Rantířov – Vyskytná nad Jihlavou – Ježená – zpět na II/602. V uvedeném termínu totiž probíhá v Cejli, která sousedí s obcí Dvorce, rekonstrukce splaškové kanalizace a ČOV.  To, že se ve stejné době kvůli opravě mostu a kanalizace v Cejli potkaly dvě uzavírky, se nelíbí vedení obce Dvorce. „Nemůžu pochopit, jak si někdo může dovolit uzavřít obec Dvorce z obou stran? Objízdná trasa je pro nás vedena přes Větrný Jeníkov, jak se například dostaneme do Kostelce nebo Dolní Cerekve do práce nebo s dětmi do školky a školy? To nikoho nezajímá…Je možné, aby bylo vydáno stavební povolení na dvě akce současně a tím došlo k uzavření obce? Co hasiči, záchranáři? Ti k nám pojedou přes půlku republiky?“ vyjadřuje se obec Dvorce na svém facebookovém profilu.

Čtěte dále:   Nové silnice na Pelhřimovsku. Opravuje se v Humpolci a dočká se i průtah Lukavce

Přemisťování autobusových zastávek

Opravy na zmíněném mostě a s nimi související objízdné trasy si vyžádají dočasné přemístění zastávek, a to po dobu, kdy budou uzavřeny obě silnice – tedy III/01944 a zmíněný úsek na silnici II/602 u Dvorců. Jmenovitě zastávky Dvorce, Dvorce osada Zastávka a Dvorce rozc. budou po dobu uzavírky dočasně přesunuty na zastávku Cejle. Zastávky Hubenov, Nový Hubenov, Hubenov, Starý Hubenov, Hubenov, Starý Hubenov obec budou dočasně přemístěny na zastávku Dušejov, rozc. Zastávky Jihlava, Hosov a Jihlava, Hosov, háj budou po dobu uzavírky dočasně bez obsluhy spoji linek 350120, 350160, 760440, 760640.

Zrušené výběrové řízení

Práce na přestavbě mostu, který byl v havarijním stavu, měly začít už na jaře roku 2020. První výběrové řízení na dodavatele kraj ale nakonec zrušil, a to vloni v květnu, protože jedna firma podala návrh na přezkoumání úkonů zadavatele k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Předpokládané termíny přestavby mostu provázané s dohodnutými výlukami na železnici pod mostem by kvůli tomu nebylo možné dodržet, uvedl bývalý hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Poděkování zdravotníkům: Školáci jim poslali dopisy s obrázky

Čt Bře 18 , 2021
Žáci Základní školy Hálkova v Humpolci ani v této nelehké době nezahálí a přišli s projektem, jak podpořit zdravotníky v nejpostiženějších oblastech naší země. Děti malovaly obrázky a psaly vzkazy jako poděkování všem zdravotníkům, kteří ze sebe každý den vydávají maximum, aby zachraňovali životy našich blízkých. Čtěte dále:   Prezident si v Jihlavě vyzkoušel […]
Poděkování zdravotníkům: Školáci jim poslali dopisy s obrázky

You May Like

Témata