Muži A humpolecké Jiskry národní házené zvládli oba dva víkendové zápasy.

Tento víkend čekali na muže „A“ dva veledůležité domácí zápasy. Ten první v sobotu odpoledne zvládli znamenitě, když jednoznačně přehráli soupeře z Hané. I v nedělním dopoledním druholigovém utkání zvítězili muži Humpolce „A“, když tentokrát zdolali Pustějov

Sobota 18. května 2013

2 liga mužů – 18. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Osek nad Bečvou 19 : 13  ( 11 : 5 )

Branky Jiskry:

Kovář – 7, Čmok Petr – 6, Rafaj – 6

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František – Koumar – Morava, Petřík, Dolejš, Machek – Čmok Petr, Brož, Archalous, Kovář, Rafaj, Brabec

Rozhodčí: Jaroslav Buřval, 150 diváků

Domácí hráči si plně uvědomovali důležitost tohoto utkání, na soupeře vtrhli ihned od úvodního hvizdu a když po dvaceti odehraných minutách svítil na ukazateli stav 9 : 3,, tak bylo všem jasné, že v tomto střetnutí zůstanou oba body na Vysočině! To se v dalším průběhu hry plně potvrdilo, když Jiskra bez problémů udržela získaný náskok až do konce zápasu..

Ostatní výsledky 18. kola:

SK Autonot Jihlava – TJ Pustějov 18 : 16  ( 10 : 9 )

TJ Sokol Podhorní Újezd – TJ Sokol Kokory 18 : 18  ( 8 : 11 )

Sokol Dobruška – SK NH Veselí nad Moravou 18 : 22  ( 6 : 10 )

TJ Sokol Albrechtičky – KNH Moravská Slavia Brno 16 : 16  ( 7 : 7 )

TJ Sokol Rokytnice – Draken Brno 21 : 18  ( 11 : 8 )

Dnes také skončila základfní část nejvyšší soutěže v České republice 1. ligy, z čehož vyplívá, že ze skupiny "B" 2. ligy, kterou hraje humpolecká Jiskra budou sestupovat do oblastních přeborů tři nejhůře umístněná družstva.

Neděle 19. května 2013

2 liga mužů – 19. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – TJ Pustějov 19 : 13  ( 8 : 6 )

Čmok Petr – 7, Kovář – 5, Rafaj – 5 , Brož – 2

Barták, Čmok František – Koumar – Petřík, Dolejš, Machek, Morava – Kovář, Čmok Petr, Brož, Archalous, Rafaj, Brabec, Povolný

Rozhodčí: Tomáš Sýkora, 250 diváků

Ihned v úvodu zápasu si Jiskra vypracovala tříbrankový náskok, ovšem hosté se s tím nesmířili a po dvaceti odehraných minutách bylo vyrovnáno. V závěrečné fázi prvního poločasu se však Jiskře přeci jenom podařilo získat alespoň dvoubrankový náskok, když tečku za první částí hry udělal humpolecký Miroslav Kovář, který úspěšně proměnil nařízený trestný hod již po skončení hrací doby. Po změně stran si Humpolec velmi rychle vypracoval pětibrankový náskok, který poté do konce utkání dokázal ještě mírně navýšit.

Čtěte dále:   Vysočina v Regions´ Cupu deklasovala střední Čechy a je v semifinále

Ostatní výsledky 19. kola:

SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Osek nad Bečvou 22 . 17  ( 13 : 7 )

Sokol Dobruška – TJ Sokol Kokory 18 : 17  ( 8 : 8 )

TJ Sokol Podhorní Újezd – SK NH Veselí nad Moravou 24 : 23  ( 15 : 9 )

TJ Sokol Rokytnice – KNH Moravská Slavia Brno 20 : 17  ( 9 : 11 )

TJ Sokol Albrechtičky – Draken Brno 17 : 20  ( 11 : 9 )

Neděle 26. května 2013 – 20. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – Sokol Dobruška …. bylo předehráno 13.4.2013 s výsledkem 11 : 12