Na Vysočině budou jezdit nové autobusy

7

Celkem třiačtyřicet nových autobusů Setra LE 415 Business a Iveco Crossway pořídil do provozoven v Jihlavě, Humpolci a Pelhřimově Icom transport. Průměrný věk vozového parku se díky tomu snížil ze šesti na tři a půl roku.

Ještě o rok nižší průměrný věk autobusů bude po dodání čtyřiceti nových autobusů Setra LE 415 Business v dceřiné spolčenosti Trado-Bus fungující na Třebíčsku. „Také společnost Trado-Mad obsluhující Třebíčské MHD pokračuje v postupné obnově, kterou započala už minulý rok. K osmi novým autobusům značky Mercedes-Benz Conecto přibudou další dva,“ dodala Tereza Jelínková z firmy Icom transport.

Icom transport pořídil desítky nových autobusů.

Nové vozy jsou bezpečné, pohodlné a také plní nejpřísnější emisní normu EURO VI, během března a dubna jsou nasazovány na nejvytíženější linky. „Před prvním vyjetím vozů do ostrého provozu projdou předprodejním servisem, ve kterém budou polepeny a nainstalují se nezbytné součásti včetně informačních panelů,“ dodala Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva Icom transport.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/z-regionu/na-vysocine-budou-jezdit-nove-autobusy-podivejte-se-20220405.html

Čtěte dále:   Brod zahltily kilometrové kolony. Důvodem je příprava křižovatek na obchvat

Axl

7 thoughts on “Na Vysočině budou jezdit nové autobusy

  1. no jo přelakovaný starý krámy vydávaný za nový…. jestli to bude jezdit nanejvýš 50…. to známe

    1. Ale no tak, trochu respektu. Jsou kraje a regiony, kde jezdí staré karosy a nebo vůbec nic, protože provozovatel nemá řidiče nebo má špatně postavené smlouvy o cenách na km a při současně ceně PHM to není schopen provozovat.
      Tady je spíše vidět, jak v tom rodina Kratochvílů umí dobře chodit. Mám ten pocit, že jako jeden z mála, ne-li jediný, měl smlouvu s krajem postavenou tak, že mohl zdražovat průběžně a nikoli dodržovat fixní období. To je ona kauza s panem Běhounkem a dvěma typy smluv.

      1. tak se koukněte,jak firmička jezdí na Teplicku! už platili mastnou pokutu. všehoschopná firmička.

  2. Dobrý,den, hledám spojení autobus z Bernartic do Zruče nad Sázavou o víkendu ráno v 5.hodin,a v 20. hodin.nazpátek. Děkuji, krásný den Maruška.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

To nejlepší z hor Česka: poznejte perly Českomoravské vrchoviny

St Dub 6 , 2022
Najdete tu dlouhé krajinné vlny s mozaikou luk, pastvin a polí, atraktivní říční údolí i krásná historická města. Českomoravská vrchovina, jeden z největších geomorfologických celků v Česku, má mnoho půvabných koutů a skoro nikde přitom nenarazíte na zástupy návštěvníků. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Hrad Orlík zavírá […]

You May Like

Témata