Na Vysočině roste počet extrémistických skupin

5

Tiskové prohlášení KDÚ-ČSL:

Na Vysočině, ale i v celé republice, roste počet příznivců krajní pravice, neonacistů a dalších extremistických a radikálních skupin. Kvůli této znepokojivé situaci se místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal (KDU-ČSL) rozhodl pozvat na společné jednání představitele demokratických stran na Vysočině.

 

Souhlasím s razantním zásahem magistrátu města Jihlavy a Policie České republiky proti setkání neonacistů v sobotu 6. června, které se konalo v Jihlavě,“ oznámil Jan Kasal. Na Vysočině se nárůst rasistických a násilnických projevů projevil také v evropských volbách, kdy těmto hnutím připadlo více než 1 700 hlasů. „Je nezbytné začít s diskuzí nad společným postupem v této věci,“ apeluje Jan Kasal.

Čtěte dále:   Nové obory na školách: na Pelhřimovsku bude Praktická setra i nové lyceum

Axl

5 thoughts on “Na Vysočině roste počet extrémistických skupin

 1. Je to sice problém, ale stát si za něj může do jisté míry sám. Pod zástěrkou solidarity bohužel nadržuje lidem, kteří na něm dlouhodobě parazitují. Až systém ukáže nám ostatním, že máme stejná práva, jako ti, které ze svých daní živíme, určitě sebere extremistům většinu větru z plachet a zbude z nich jen ta zarytá část. Podle toho, jak se situace vyvíjí v okolních zemích, to ale spíš vypadá, že jich spíš bude přibývat, nejmíň dokud se o jejich eliminaci nezačne vláda snažit méně diletantsky, než to zkoušel pan Langer….

  1. Nemyslím si, že by nárůst extrémismu souvisel primárně s problémem čerpání dávek. Nárůst extremismus vždy souvisí s nárůstem určité frustrace ve společnosti (ztráta zaměstnání, neschopnost se uplatnit, hledání osobní identity atd.)Čerpání dávek atd. je spíš vjejičkou, o kterou se ultra-pravičáci opírají v rámci společného boje proti „parazitům“. I kdyby byly široké problémy tzv. sociální exkluze (ghetoizace, čerpání dávek, chudoba atd.) řešeny, v obecně velmi rasistickém prostředí ČR by si extremisti našli další vhodný rámec kam by mohli svoji ideologii zasadit (imigranti, židi,technaři, hiphopeři a vůbec).

   Honza Cihlář

 2. No myslim se,že Humpolce se to až tolik netýká.Nebo tady snad jsou nějaké náznaky pravicového extremismu?

  1. jj, Humpolec . klidek, smradek, teploucko …. U nas nic, takze proc se o to starat.

   I kdyz ja myslim, ze je to malinko jinak – na krizovatce proti Penny (PLUS) je na fasade domu stale ohorely flek – pozustatek hozene zapalne lahve. Neni to ani rok, co se problemy stejne jako na severu probiraly a resily i zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hrad Orlík - AKCE 2009

Út Čvn 16 , 2009
Přinášíme Vám program akcí na hradě Orlík, které nás v tomto roce ještě čekají. Slavnosti, koncerty, filmový festival a další. Je toho ještě dost na co se můžeme letos ještě těšit. A středověké slavnosti jsou již za rohem. Čtěte dále:   Uzavírka ve Větrném Jeníkově: začala oprava silnice zničené při […]

You May Like

Témata