Soutěž Živnostník roku 2008 – podpořte kandidáta z Vysočiny

3

Kandidátovi za kraj Vysočina může pomoci veřejnost. Ovlivnit letošní výsledek podnikatelské soutěže „Živnostník roku 2008“ lze prostřednictvím SMS hlasování.

Pro kandidáta z kraje Vysočina je určeno telefonní číslo 9001104 s textem ZIV 5. Na internetových stránkách soutěže www.zivnostnikroku.cz jsou profily všech krajských vítězů i s kontakty pro SMS hlasování. Veřejnost může posílat své hlasy prostřednictvím SMS do 14. listopadu. Živnostník roku 2008 bude vyhlášen 20. listopadu.Odborná porota rozhodla, že nejlepším reprezentantem za Vysočinu bude v celorepublikovém finále farmář František Němec.


František Němec nabízí v době, kdy si chodíme pro zboží každodenní potřeby do nadnárodních supermarketů, něco naprosto unikátního. Na farmě rodiny Němcových si můžete veškeré mléčné výrobky přímo koupit. Na část těchto výrobků farma dokonce získala ocenění Regionální produkt Vysočiny.


Podnikatelské ocenění vnímám jako odměnu za náš přístup k podnikání a k životnímu prostředí,“ byla jedna z prvních vět, kterou farmář Němec mladší pronesl při získání titulu Živnostník roku kraje Vysočina. Rozvoj venkova a života na venkově je totiž jedna z věcí, na které se v rodině Němcových myslí. Před 18 lety se František Němec starší vydal odlišnou cestou než většina podnikatelů v zemědělství, kteří vsadili na převzetí předrevolučních zemědělských družstev. Němcovi začali hospodařit na 20 hektarech půdy s dvanácti kusy skotu. Dnes se plocha obhospodařované půdy rozšířila z čtyřiceti fotbalových hřišť na dvě stě a počet dojnic se rozrostl na sedmdesát. Rodina Němcova tak činí vše s cílem zajistit dostupnost svých výrobků pro všechny obyvatele Vysočiny. Osobní přesvědčení, že chránit životní prostředí může jen člověk, který k ní má vztah, myslí František Němec naprosto upřímně. „Děti z městského prostředí zveme na exkurze a pro děti z regionu každoročně pořádáme ve spolupráci s krajem Vysočina soutěž Bílé moře Vysočiny. Pro třídu, která v soutěži vytvoří nejlepší reklamní plakát propagující spotřebu mléka, připravujeme celodenní program na naší farmě.“

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Humpolci i Pacově si pochutnají na zabijačce

Soutěž Živnostník roku je určena na podporu malého a středního podnikání. Cena Hospodářských novin Živnostník roku 2008 nebude odměnou jen danému podnikateli, ale zároveň i jeho zaměstnancům a výrazně posílí prestiž řemesla či oblasti, ve které živnostník podniká.


Zasláním svého hlasu nejenom podpoříte svého favorita a region, ale zároveň se zapojíte do soutěže o atraktivní ceny.


(Loni se kandidát za kraj Vysočina umístil na 5. místě v celorepublikovém finále soutěže Živnostník roku. Výrobci kartonových proložek Dušanu Tripalovi poslalo prostřednictvím SMS svůj hlas 2418 lidí.)


 

myska

3 thoughts on “Soutěž Živnostník roku 2008 – podpořte kandidáta z Vysočiny

  1. Myslím, že tohle je možná ta správná cesta. Spousta lidí čím dál víc vyžaduje kvalitní potraviny, i když si za ně musí připlatit. Bohužel v menších městech věšinou lidé nemají možnost kupovat jinde než v potravinových řetězcích, kde se dají koupit většinou „kulinářské skvosty“ typu sýr sýrového typu nebo krém čokoládového typu apod. Takže Němcovým mnoho štěstí a úspěchů.

    1. za socialismu někomu nevoněl jeden druh jogurtů a tři druhy syrů,tak dnes jich máme 40druhů,ale polovička z náhrážek

      1. Záleží na tom kde nakupuješ, ale pokud jsi fakt fajnšmekr na sýry tak víš, že ve speciálce určitě žádný náhražky nekoupíš a výběr je tam obrovský. Tak proč o tom mluvit ?????? Za komínů bys musel nejblíž do Rakouska, ale protože ti milovaní soudruzi nedali devizový příslib tak jsi se cpal trojúhelníčky Lipno. Znovu a znovu ……. No jak říkáš zlatej socík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Soukenictví v Humpolci a různé povídky i příběhy VIII

Čt Lis 6 , 2008
Pokračování vzpomínek soukeníka Adolfa Havelky. Kterak soukeníci v dávných dobách skrzevá výdělek šidili, až policajta z Věže tím šizuňkem usmrtili. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Slavnosti obsadí Počátky, v Humpolci je jarmark

You May Like

Témata