Na Vysočině se nejlépe žije v Pelhřimově. Humpolec je čtvrtý.

První na Vysočině a desátý v celém Česku. Tak dopadl Pelhřimov v letošním ročníku Indexu kvality života, který sestavuje projekt Obce v datech a konzultační společnost Deloitte. Kousek za ním se umístil Havlíčkův Brod. Nejhůře je na tom z okresních měst na Vysočině Třebíč.

Pelhřimov se zlepšil oproti loňskému roku o jedenáct míst. Tehdy byl mezi dvě stě pěti městy jednadvacátý a na Vysočině druhý. Celkově letos obdržel na desetistupňové škále známku 6,4 (čím vyšší, tím lepší). V hlavních kategoriích získal osmičku za Zdraví a životní prostředí, 6,5 za Materiální zabezpečení a vzdělání a 4,4 za Vztahy a služby.

Druhým nejlepším městem k životu je na Vysočině podle indexu Havlíčkův Brod. Ten se známkou 6,1 skončil v Česku sedmnáctý. Třetí je v kraji Pacov se známkou 5,9, který v krajském i celostátním žebříčku těsně porazil celkově pětadvacátou Jihlavu. Do první padesátky se na Vysočině ještě vešly Humpolec (29.), Bystřice nad Pernštejnem (37.) a Náměšť nad Oslavou (50.).

Až v druhé padesátce jsou celorepublikově zbylá dvě okresní města. Žďár nad Sázavou je na Vysočině osmý a v Česku šestapadesátý. Třebíč je v kraji až desátá a v republice dvaadevadesátá.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Máte rádi smažák? Ten opravdu dobrý je luxusní, drahá záležitost.

Čt Pro 14 , 2023
Smažený sýr. Pro mnohé špatnost, pro velké davy svátost. Mnozí ho označují za symbol české kuchyně, ať už v kladném, nebo záporném smyslu. Smažák budí velké emoce. Ale právě smažený sýr je jedno z mála jídel, na které občas dostane chuť skoro každý Čech. A já třeba tohle jídlo miluju. […]

You May Like

Témata