Na Vysočině kvůli extrémním teplotám vyhlášeno období déle trvajícího nadměrného

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na návrh ředitele Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina a předsedy Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina počínaje dneškem vyhlásil období déle trvajícího nadměrného sucha. Během něj jsou občané povinni dodržovat stanovená preventivní opatření. „Mimořádná nařízení budou platit až do odvolání, “ uvedl hejtman Jiří Běhounek.

S ohledem na situaci, která je vyvolána dlouhodobou absencí srážek a denními teplotami vystupujícími nad 30 ºC, se po dobu účinnosti tohoto rozhodnutí hejtmana Kraje Vysočina zakazuje:

a)    spalování hořlavých látek v zastavěném a nezastavěném území,

b)    používat zábavnou pyrotechniku a jiné obdobné výrobky na místech, kde hrozí jejím použitím vznik požáru (zejména suché travní porosty, plochy zemědělských kultur).

 

Zákaz se týká především spalování klestí v lesích, slámy na polích, či suché trávy, nebo rákosu. S dodržením všech bezpečnostních pravidel lze používat zahradní grily i otevřená ohniště  všude tam, kde nehrozí vznik požáru. Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina eviduje v těchto dnech stále vyšší nárůst požárů, které ohrožují majetky lidí i rozsáhlé plochy porostů. Vyhlášené omezení je účinným ochranným prostředkem, jak případnému požáru zabránit. Vyhlášení a stanovení podmínek k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požárů umožňuje krajům zákon o požární ochraně. 

Období déle trvajícího sucha bylo v minulosti na území Kraje Vysočina vyhlášeno v červenci 2006 a v srpnu 2003

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Čtěte dále:   Krajské kolo Logické olympiády přivítalo nadané studenty i z Humpolce

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zdeněk Chlád: V období dlouhotrvajícího sucha je třeba, aby občané šetřili vodou

Po Srp 10 , 2015
S ohledem na déletrvající sucha věnuje Krajský úřad Kraje Vysočina zvýšenou pozornost zásobám vody na území regionu. Průtok většiny vodních toků na Vysočině se aktuálně pohybuje pouze mezi 3 – 25 % měsíčního normálu Čtěte dále:   Tipy na Den dětí. V Humpolci se svezou super auty, u Máje bude […]

You May Like

Témata