Novinky z Jihlavy – 8.–22. 4. 2024

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se bude odehrávat během čtrnácti dnů v Jihlavě.

 

 

Gustav Krum 1924-2024 I úterý 16. dubna I 17:00 I Dům Gustava Mahlera I vernisáž

Výstava u příležitosti 100. výročí narození významného umělce představuje pohled do jeho tvůrčího světa. Vůbec poprvé bude v Domě Gustava Mahlera veřejnosti představen výběr z jeho tvorby, který tematicky spojuje Jihlava. Návštěvník se prostřednictvím Krumových maleb a kreseb projde Jihlavou od gotiky až po 60. léta minulého století. Vernisáž uvede Karolína Burdová ze ZUŠ Jihlava pod vedením Marie Michálkové a s klavírním doprovodem Bohumíry Holoubkové.

Výstavu, která v kulturním kalendáři letošní sezóny patří k tomu NEJ, můžete navštívit do 8. září 2024.

 

Skryté vrstvy DGM I 13. dubna I 14:00 – 16:00 I Dům Gustava Mahlera I workshop pro rodiny s dětmi projektu Mahler je hudba! 

Prozkoumejme skryté obrazové a zvukové vrstvy domu, ve kterém své dětství prožil hudební skladatel a dirigent Gustav Mahler.

 

Jihlavské domy s vysokými síněmi I 17. dubna

Komentované procházky a prohlídky mají další novinku! Nabídka procházek je nyní rozšířena o Jihlavské domy s vysokými síněmi. Premiérový termín je vyprodán, ale 15. května se od 16:00 můžete opět procházet s průvodcem Markem Skřivánkem a prohlédnout si sedm vysokých síní domů městských, soukromých i veřejných budov.

 

Den Země I 19. dubna I 9:00 – 14:00 I Masarykovo náměstí

Těšte se na kreativní workshopy Brány Jihlavy.

  • DGM – Planeta Země, Mahler je hudba! 2 – Rozehraj KRA-BICÍ)
    Přijďte s námi postavit planetu Zemi (papírový model kontinentů dotvoříme z různorodých přírodnin a kresebně doplníme faunou a florou dle klimatických pásů).
  • JAM – Materiálové dobrodružství I Prostorová instalace fragmentů stavebních materiálů
    Víte, z čeho se staví domy? Společně se na jednotlivé materiály podíváme a prozkoumáme jejich vztah k planetě a Jihlavské architektuře.

Farmářský trh I 20. dubna I 9:00–12:00 I Park Gustava Mahlera

Nakoupit květiny pro svou ženu, masné výrobky, čalamády, zavařeniny, čerstvé ovoce i zeleninu od lokálních pěstitelů můžete opět na Farmářských trzích v parku Gustava Mahlera.

 

Maker Faire I 20.dubna I Modeta, Březinovy sady 2

Máte tvořivého ducha? Pak jste maker a 20. dubna nesmíte v Modetě chybět! Čeká vás sobota plná hraní, bádání, nových objevů i poznatků. Festivaly Maker Faire jsou pro všechny nadšené tvůrce, malé i velké lidi, kteří sami tvoří, vynalézají a přicházejí s novými nápady.

 

Přejeme krásné jarní dny, ať už přijedete #DoJihlavy za Mahlerem, na procházku Jihlavou, Farmářský trh nebo kutit na Maker Faire!

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přednáška Jarmily Mandžukové

St Dub 10 , 2024
Knihovna Jiřiny Zábranové zve na přednášku Jarmily Mandžukové, která má název Zdraví je v naší hlavě. Uskuteční se ve středu 10. 4. 2024 od 17.30 hodin. Vzhledem k předpokládanému zájmu prosíme o rezervace míst – telefonicky 565 533 181 nebo e-mailem: knihovna@infohumpolec.cz

You May Like

Témata