Na Žabáku roste Pavouk

10

V současné době vrcholí práce řemeslníků na stavbě lanového centra Pavouk v areálu humpoleckého koupaliště Žabák.


V Humpolci vzniká lanové centrum

V Humpolci vzniká lanové centrum Autor: Aneta Slavíková

V současné době vrcholí práce řemeslníků na stavbě lanového centra Pavouk v areálu humpoleckého koupaliště Žabák.

Slavnostní otevření nové adrenalinové atrakce se totiž plánuje už na polovinu měsíce srpna. Kromě lanového centra rozděleného na Trenažér a dva okruhy Vysokých lanových překážek čeká návštěvníky také dva a půl metru vysoká  umělá lezecká stěna se dvěma lezeckými cestami.

Skutečně odvážní milovníci adrenalinu si pak mohou vyzkoušet volný pád z výšky kolem deseti metrů prostřednictvím zařízení Powerfun.

Aneta Slavíková

Autor: Redakce – Pelhřimovský Deník – http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/na-zabaku-roste-pavouk-pe12.html

Čtěte dále:   Břeclav se oklepala z rychlého gólu a Humpolec srazila pěti zásahy

Axl

10 thoughts on “Na Žabáku roste Pavouk

 1. To jsem zvědav, kolik bude vstupné a kdo a jak to bude provozovat. Nevím, jestli se to v Humpolci dlouhodobě uživí.

  1. Takováto zařízení neuživí ani své provozní náklady. Bylo to postavené bez průzkumu poptávky (kromě té marginální diskuze na vasnazor.cz) a ve výsledku z toho bude zašívárna pro další „instruktory“.

   1. Dobrý den,
    lanové centrum zbudovalo město Humpolec. Jeho zřízení odsouhlasilo městské zastupitelstvo a tento areál bude sloužit veřejnosti. Instruktoři nebudou v pracovním poměru a budou svoji práci vykonávat na smlouvu podle vytíženosti „Lanového centra“.
    Jaroslav Viktora, TS Humpolec

  2. Dobrý den,
   ceny vstupného jsou dostupné např. na www. zabakhumpolec.
   Prozatimním provozováním „Lanového cetra“ byly pověřeny Technické služby Humpolec, dosavadní správce zimního a fotbalového stadionu a koupaliště Žabák.
   S pozdravem
   Jaroslav Viktora

 2. Těšil jsem se na lezeckou stěnu a teď čtu, že to bude 2.5m a dvě cesty. To je málo i na dětské pískoviště, přitom ta hlavní věž se přímo nabízí …

  1. Lezecká stěna bude široká 2,5 m, ne vysoká. Jedná se o omyl ze strany novináře. Lezecká stěna je vysoká 11 m.
   Jaroslav Viktora, TS Humpolec

 3. Nechapu,proc se tady resi kolik to stalo a kolik bude vstupne. Je to a budeme na to moct chodit. Kdyz to pro nekoho bude drahy,nepude tam.Je jenom dobre,ze takovehle atrakce rostou.Jeste bruslarskou drahu u Hadiny a bude to fajn.

  1. Proti záměru postavit další sportoviště nemám problém, jde o formu. V tomto případě jde o atrakci, kterou si jednou vyzkoušíte a bude vám to stačit (vhodné pro turisticky aktivní místa). Kdyby tam vznikla např. lezecká stěna, můžete trénovat pravidelně a nabízí daleko větší využití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pelhřimov: Conteg chce stavět další halu

Po Srp 6 , 2012
Firma Conteg zabývající se kromě rozvaděčů i infrastrukturou pro datová centra a serverovny se dále rozrůstá. Vedle letos otevřeného unikátního testcentra v průmyslové zóně Lhotka vyroste příští rok další hala o ploše 6000 metrů čtverečních. Čtěte dále:   Dvanáctiletá hokejistka z Humpolce přivezla zlato z Francie. Doma trénuje s kluky

You May Like

Témata