Naděje na důstojnější život

2

Na účtu dobročinné sbírky pro tělesně postiženého Tomáše Pustinu se ke včerejšímu dni sešlo 513 tisíc korun.

Invalidní vozík pro nejvyššího Čecha je už objednaný – jedná se o prodlouženou verzi vozítka Scooter Cityliner se zpevněným sedákem. Pokud bude vyřízena nová homologace, bude moci Tomáš Pustina s touto čtyřkolkou jezdit i po silnici. Odborná firma Meyra, která invalidní vozík upravuje, slíbila, že jej dodá nejpozději jako vánoční dárek.


Veřejná sbírka pro Tomáše Pustinu má ale i nadále opodstatnění. Měla by vyřešit také motorizovanou přepravu českého obra. Nasoukání 224 centimetrů vysokého invalidy do obstarožního Renaultu Mégane s vytrženou přední sedačkou je totiž hodně náročným kouskem. Pustinovi by si tak rádi pořídili dodávku či něco podobného s vyšším posezem, aby pro ně nebyl problém převézt Tomáše například k lékaři.


Pomoci se snaží i humpolečtí radní. Ti shánějí pro rodinu tělesně postiženého Tomáše bezbariérový byt. Zatím bohužel marně, buď je malý byt nebo výtah, do něhož by se nevešel  nový vozík.


Sbírka pro Tomáše Pustinu


– konto ve prospěch Tomáše Pustiny založil na základě prosby Tomášovy matky Aleny Pustinové budíkovský obecní úřad


– sbírka byla otevřena 26. října a potrvá do 28. února příštího roku, ke dni 14.11.2007 bylo naúčtu 513 tisíc korun


– výtěžek poslouží na nákup speciálně upraveného invalidního vozíku, pořízení velkoprostorového auta a případně i na bytové úpravy


– číslo účtu: 000000-0712253399/0800


 

Čtěte dále:   Z CERNu do humpoleckého pivovaru. Vystoupil tu jaderný fyzik Rak

myska

2 thoughts on “Naděje na důstojnější život

  1. V tomhle pripade by mozna stalo za to nechat „viset“ oznameni o sbirce na uvodni strance Humpolaku, protoze ne vsichni sem chodi pravidelne a nebyt tohoto clanku, tak bych o tom nevedel. Pritom tohle je jedna z mala prilezitosti prispet na neco smysluplneho a ne jenom financovat politicke strany, ktere si z tohohle radoby statu udelaly dojnou kravu.

    1. ok, plně s tím souhlasím a těší mně, že díky „humpoláku“ jsem mohl poslat „litr“ Tomášovi a přát mu, aby mu to sloužilo ku prospěchu. držím palce Tomáši !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nová sjezdovka u Humpolce?

Čt Lis 15 , 2007
Dálniční sjezd na 89. kilometru se proměnil po pondělní sedmnácté hodině ve skluzavku. Na ní neukočírovali své auto hned tři řidiči. Nehoda si vyžádala dva zraněné, kterým poskytli předlékařskou pomoc humpolečtí hasiči. Ti také zabezpečili havarovaná auta proti požáru a úniku provozních kapalin. Čtěte dále:   Jarní Mikádo Market se […]

You May Like

Témata