Napište povídku na téma Knihovna jako ostrov, vyzývají v Humpolci

Městská knihovna v Humpolci vyhlásila při příležitosti stého výročí založení literární soutěž nazvanou Knihovna jako ostrov. Patronkou soutěže a zároveň předsedkyní poroty je Markéta Hejkalová, spisovatelka, překladatelka a organizátorka Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě.

„Úkolem soutěžících je napsat na zadané téma Knihovna jako ostrov povídku v rozsahu minimálně jedné a maximálně tří normostran. Povídka by se měla odehrávat buď v knihovně nebo s ní být nějakým způsobem spojena,“vysvětluje Ludmila Trnková z Městské knihovny v Humpolci.

Soutěž je rozdělena do tří kategorií:
I. Kategorie: 12–15 let
II. Kategorie: 16–25 let
III. Kategorie: 60+

V porotě dále zasednou spisovatel a novinář Aleš Palán, tisková mluvčí města Humpolce Aneta Slavíková, vedoucí knihovny Ludmila Trnková, knihovnice dětského oddělení Zdeňka Komrsová.
Termín soutěže: květen až září 2021, uzávěrka soutěže 20. září 2021. Výsledky budou oznámeny na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě (15.–16. října 2021).

Čtěte dále:   Místa chvění

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Po Petrovicích se mohou lidé procházet bezpečněji

St Kvě 12 , 2021
V Petrovicích už se lidé mohou procházet po novém chodníku. Cesta po obci tak pro ně bude bezpečnější. Čtěte dále:   Mikulášská nadílka
V Petrovicích mají nový chodník dlouhý zhruba 190 metrů. Foto: se souhlasem Josefa Bloudka Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/po-petrovicich-se-mohou-lide-prochazet-bezpecneji-20210511.html

You May Like

Témata