Nejen české soudy oplývají absurditou

1

V USA byli opět vyhlašováni vítězové každoroční Ceny Stelly. Cena je pojmenována podle 81ti leté Stelly Liebeck, která se kdysi polila kávou a úspěšně za to nechala odsoudit McDonalda. Tento případ inspiroval ke každoročnímu vyhodnocení nejkurióznějších a nejúspěšnějších soudních případů v USA.

Bohužel se do loňského hodnocení nedostala současná kampaň teenagerů, kteří nyní houfně žalují McDonaldy, že po jídle u nich ztloustli.

5. místo (dělené)
Kathleen Robertsonová z Austinu, Texas, vysoudila $780.000 za zlomený kotník v nábytkářském obchodě, kde zakopla „…o pobíhajícího spratka“.
Majitelé obchodu byli rozsudkem dosti překvapeni vzhledem k tomu, že ten předmětný spratek byl syn paní Robertsonové.

5. místo (dělené)
19ti letý Carl Truman z Los Angeles, Kalifornie, získal $74.000 + léčebné výlohy, když mu jeho soused přejel ruku vozidlem Honda Accord.
Pan Truman si zřejmě nevšiml, že někdo sedí za volantem právě toho vozu, ze kterého kradl poklice.

5. místo (dělené)
Terrence Dickson z Bristolu, Pennsylvanie, opouštěl přes garáž dům, který právě vykradl. Nepodařilo se mu ale otevřít dveře garáže, protože vypovědělo automatické otevírání. Zpátky do domu se taky vrátit nemohl, protože si zaklapl spojovací dveře z garáže do bytu.
Majitelé domu byli na dovolené a tak zůstal pan Dickson uvězněn v garáži 8 dní a přežil jen díky zásobě Pepsi a velkému pytli psích granulí.
Od vlastníka domu pak vysoudil náhradu za duševní újmu ve výši $500.000.

4. místo
Jerry Williams z Little Rocku, Arkansas, získal $14.500 + úhradu nákladů léčení, když byl napaden sousedovým psem beaglem.
Pes byl na řetězu a za plotem – tedy na dvorku svého pána.
Vysouzená náhrada byla poměrně nízká, protože porotě přece jen připadal ten pes poněkud vyprovokován, vzhledem k tomu, že pan Williams lezl přes plot na onen sousedův dvorek a po psovi opakovaně pálil ze vzduchovky.

3. místo
Filadelfská restaurace musela zaplatit panu Amberu Carsonovi z Lancasteru, Pennsylvania, náhradu ve výši $113.500 poté, co v podniku uklouzl na rozlité limonádě a zlomil si kostrč.
Limonáda se na podlahu dostala několik vteřin před popsaným incidentem, kdy ji pan Carson chrstl do obličeje svému příteli během poněkud ostřejší výměny názorů.

2. místo
Kara Waltonová z Claymontu, Dealaware, vysoudila na nočním klubu v sousedním městě náhradu za to, že při vylézání z okna záchodu spadla na zem a vyrazila si dva přední zuby.
Stalo se tak proto, že pí. Waltonová se pokoušela utéct ze záchodu bez zaplacení útraty $3,50. Získala náhradu $12.000 + náklady na zubaře.

1. místo
Vítězem letošní soutěže byl pan Merv Grazinski z Oklahomy. Ten si koupil zcela nový obytný vůz Winnebago. Při cestě domů z fotbalového zápasu vjel na dálnici, nastavil automat na 130 km/hod, přelezl ze sedadla řidiče do obytné části a vařil si kávu.
Nebylo pak divu, že vůz opustil dálnici, havaroval a převrátil se. Pan Grazinski se tudíž soudil s výrobcem, že v návodu k obsluze vozidla nebylo výslovně uvedeno, že toto se nesmí.
Porota mu přiřkla náhradu $1,750.000 plus zcela nový Winnebago Motor Home.
Výrobce pak skutečně v tomto smyslu upravil návod k ovládání vozidla pro případ, že by se na světě vyskytl ještě další úplný blbec a naneštěstí si opět koupil jejich vůz.

Čtěte dále:   Ceny jako za časů normalizace. Kaufland v Humpolci vyprodává potraviny

 


(Zdroj: neznámý, text koluje různě po internetu)

myska

One thought on “Nejen české soudy oplývají absurditou

  1. Zajímalo by mne kdy byli opět vyhlašováni vítězové každoroční Ceny Stelly, protože naprosto stejný text koluje už minimálně tři roky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Najdi si práci na Vysočině

Po Čvc 30 , 2007
Přečtěte si červencový zpravodaj projektu Najdi si práci na Vysočině podporovaného evropským sociálním fondem v ČR. Čtěte dále:   Axlovy blitky

You May Like

Témata