Některé opravy silnic na Vysočině v letní sezoně končí, další byly zahájeny

Na konci května odstartovaly opravy dvou mostů na silnici I/34 nedaleko Havlíčkova Brodu, jde o mosty ev. č. 34-044 a ev. č. 34-045a, které převádějí silnici první třídy přes ropovodní potrubí. Práce na opravách silnice skončily ve Staré Říši, probíhají na Žďársku i Havlíčkobrodsku u Ždírce nad Doubravou.

Na obou mostech se pracuje souběžně vždy v první třetině mostu a provoz tak může být veden dvěma provizorními jízdními pruhy ve zbývající šířce mostů. O uplynulém víkendu byl zprovozněný opravený úsek silnice I/23 na průtahu Starou Říší, kde se opravoval povrch vozovky a odvodnění komunikace. Dokončovací práce, které zde budou ještě probíhat, do silničního provozu už výrazněji nezasáhnou. Doprava z objízdných tras se sem tak v tomto týdnu vrátila v plném rozsahu.

Ostatní opravy značené na mapě zelenou barvou stále probíhají, přičemž nejblíže k dokončení je oprava téměř 11 kilometrů dlouhého úseku mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem na silnici I/37, kde se dokončují poslední dva úseky. Předpokládáme, že úsek jako celek, jehož oprava zahájila v loni v červnu, uvedeme do provozu začátkem prázdnin 2022 a dokončovací práce už budou probíhat v rámci lokálních omezení v mezích tzv. posuvného pracovního místa. Z loňského roku pokračuje také oprava silnice I/37 v Santiniho ulici na průtahu Žďárem nad Sázavou, kde jsme přešli začátkem června na prvních 365 metrů dlouhý úsek za barokním mostem směrem ven z města na Ždírec nad Doubravou. V tomto úseku podél zámku probíhají rozsáhle sanace konstrukčních vrstev při obou krajnicích. Za mostem nám v rámci tří úseků zbývá dokončit 1277 metrů a s jejich uvedením do provozu počítáme v 2. polovině října 2022.

Naopak v závěrečné fázi přípravy je oprava silnice I/37 Ždírec nad Doubravou-hranice s Pardubickým krajem, (6,4km), I/34 Humpolec průtah (1,3km) a I/38 Svojkovice-Želetava (2,9km). U všech zmiňovaných staveb jsme již obdrželi nabídky v rámci veřejného výběrového řízení na zhotovitele a probíhá jejich hodnocení. Celkem by se tak v následujícím období měla zahájit oprava dalších téměř 11 kilometrů silnic I. tříd v našem kraji.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jihlava nezaloží destinační spolek na podporu turistiky, rozhodli zastupitelé

St Čvn 22 , 2022
Jihlava nezaloží oblastní destinační organizaci Srdce Vysočiny, v níž chtěla spolupracovat například i s městy Humpolec, Velké Meziříčí, s podnikateli a neziskovými organizacemi v tomto regionu poblíž dálnice D1.

You May Like

Témata