Nezaměstnaných na Vysočině přibylo, nejlépe je na tom Pelhřimovsko

Na Vysočině hledá práci o padesát lidí více než před měsícem. Míra nezaměstnanosti k poslednímu srpnovému dni činila v kraji 2,9 procenta. Největší počet uchazečů zůstává i přes mírný pokles na Třebíčsku, kde bylo v evidenci Úřadu práce 2678 lidí.

Že není jednoduché sehnat odpovídající místo, potvrzuje Martin Černocký z Humpolce. Práci hledal dva měsíce. „Měl jsem velké štěstí, spousta rodičů musí chodit do fabriky na směny. Mně se podařilo najít práci v jednosměnném provozu v logistice. Jsem tady spokojený ,“ řekl otec dvou dětí.

Jedním ze čtyř okresů s nejnižší mírou nezaměstnanosti bylo v srpnu v České republice právě Pelhřimovsko s 1,7 procenta žadatelů. Na 2802 volných pozic připadalo v regionu 809 lidí bez práce. V září mohou přibýt další. „Můžeme očekávat oživení pracovního trhu. Současně jde o měsíc, kdy do evidence Úřadu práce přichází hlavní vlna absolventů a v závislosti na počasí postupně končí sezónní práce. V následujících měsících tak může nezaměstnanost stagnovat nebo mírně vzrůst, což odpovídá klasické vývojové křivce. V neposlední řadě se situace na trhu práce bude odvíjet od aktuální pandemické situace,“ uvedl generální ředitel Úřadu práce Viktor Najmon.

Lidí bez práce v Kraji Vysočina ke konci srpna mírně přibylo.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Želivská pouť

Út Zář 7 , 2021
Pátek 10.09.2021 – Neděle 12.09.2021

You May Like

Témata