Nezapomeňte na rychlé ohlášení v novém dotačním titulu pro vlastníky lesů na podporu adaptace

Vlastníci a nájemci lesa mohou od 3. 2. 2022 podávat ohlášení na nový dotační titul, který se nazývá Finanční příspěvek na podporu adaptace lesních ekosystémů na klimatickou změnu (2022–2026)

 

program T. Vlastní žádosti za rok 2022 budou žadatelé předkládat až v příštím roce od 1. 3. 2023 do 31. 5. 2023. Finanční příspěvek je koncipován jako platba za každý den, nejdříve však od data podání ohlášení. Čím později bude ohlášení podáno, tím nižší bude možný požadovaný příspěvek.

Podrobné podmínky dotačního titulu jsou uveřejněny na webových stránkách ministerstva zemědělství: https://eagri.cz/public/web/mze/lesy/dotace-v-lesnim-hospodarstvi-a-myslivosti/adaptace/vyzva-k-podavani-ohlaseni-a-zadosti-o.html

 

Ohlášení vyhotoví žadatelé elektronicky v systému národních dotací, které najdou na stránkách ministerstva zemědělství www.eagri.cz. Vyhotovené ohlášení odešlou na příslušný krajský úřad, v jehož působnosti žadatel vlastní lesní pozemky, a to poštou, osobně nebo v elektronické podobě datovou schránkou žadatele.

V roce 2023 při příjmu žádostí za rok 2022 bude možné příspěvek požadovat nejvýše za 332 kalendářních dnů roku 2022, pokud bylo ohlášení podáno hned 3. 2. 2022. Při pozdějším podání ohlášení v průběhu roku 2022 bude možné příspěvek požadovat jen na příslušný (nižší) počet kalendářních dnů.

 

„Finanční prostředky, které mohou vlastníci lesa obdržet na podporu adaptace lesních ekosystémů na klimatickou změnu, určitě přispějí k druhově pestřejší skladbě dřevin v lesních porostech,“ říká krajský radní pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životní prostředí Pavel Hájek.

 

Další ohlášení je třeba podat příslušnému krajskému úřadu v případě, že vlastník lesa plánuje práce v lesních porostech a má zájem čerpat dotace podle Nařízení vlády č. 30/2014 Sb. (finanční příspěvek na obnovu, zajištění a výchovu lesních porostů do 40 let věku, ochranu lesa a vyhotovení lesních hospodářských plánů), pro rok 2022 bylo podáno už více jak 1 000 těchto ohlášení. Žadatelé, kteří podali ohlášení na práce podle Nařízení vlády č. 30/2014 Sb. a mají zájem čerpat finanční prostředky na adaptaci lesních ekosystémů na klimatickou změnu, musí vyhotovit ohlášení i na tento dotační titul. Ohlášení nelze zaměňovat a v praxi to znamená, že žadatel vyhotoví ohlášení dvě – jedno na dotace podle nařízení vlády č. 30/2014 a druhé do programu adaptace.

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Přijedou Posedlí Dakarem, budou i dechovky

 

Podání je obecně učiněno dnem, kdy podacímu místu došlo ohlášení. Okamžikem podání tedy není okamžik, kdy byla data ohlášení předána v modulu pro žadatele do systému národních dotací, ale až doručení ohlášení příslušnému krajskému úřadu.

  • Více informací Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina

 

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Inspirujte se výstavou, kde hlavní roli hrají dobrovolníci a pacienti jihlavské nemocnice

St Úno 9 , 2022
V dubnu poputuje výstava do polyfunkčního komunitního centra Mikádo v Humpolci, v létě do pelhřimovské nemocnice a na podzim do nemocnice v Třebíči. Lidé tak budou mít hned v několika městech po Vysočině možnost zhlédnout tuto ojedinělou výstavu. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Vystoupí cvičená koza, trhy budou v Pelhřimově
Inspirujte se výstavou, kde hlavní roli hrají dobrovolníci a pacienti jihlavské nemocnice

You May Like

Témata