Noc kostelů otevře dveře

2

Nadcházející víkend nebude pouze ve znamení voleb, ale v pátek 28. května proběhne také mezinárodní akce nazvaná Noc kostelů, která se podruhé uskuteční i v České republice. Jindy povětšinou zavřené dveře kostelů se otevřou k návštěvě pro všechny lidí dobré vůle ke společnému setkání a k objevování krásy křesťanských staveb. Pro příchozí budou připraveny koncerty, výstavy, komentované prohlídky a další aktivity.

Pomyslné dveře se otevřou také u kaple sv. Anny nedaleko Pelhřimova, která je jedním ze dvou otevřených kostelů na okrese Pelhřimov. „Od 19,00 do 21,00 hodin  bude  v kapli k prohlédnutí  v pelhřimovské premiéře výstava fotografií Probuzení kaple sv. Anny o jejím zrození, zapomenutí a probuzení a k poslouchání vyprávění o osudech této památky,“ představuje první část programu Pavel Koubek ze sdružení Zelené srdce, které se snaží  kapli zachránit. Od 21,00 do 22,00 hodin si budete moct prohlédnout interiér kaple v jiném světle a to ve světle svíček. „Noc kostelů u kaple sv. Anny bude hlavně o setkání. O setkání s poutním místem a o setkání lidí, kterým učarovalo,“ doplňuje Pavel Koubek a zve k návštěvě.


 


Více o celostátní Noci kostelů na www.nockostelu.cz        

Pozn.redakce:

V pátek 28.května se rovněž uskuteční noční prohlídka kostela Narození Panny
Marie v želivském klášteře. Začátek prohlídky je od 20:30 hodin.

http://zeliv.eu/aktuality/noc-kostelu-u-nas-specialni-nocni-prohlidka/

myska

2 thoughts on “Noc kostelů otevře dveře

  1. Právě jsem se vrátil od sv. Anny. Byl to příjemný večer a kaple uprostřed lesa ozářená jen plamínky svíček měla svě kouzlo. Díky

    1. Večerní prohlídka želivského kláštera byla také zajímavá. A navíc byla završena koupí velice poutavé knihy rozhovorů s opatem Vítem Tajovským „Člověk musí hořeti“. Do noci jsem ji četla a mohu jenom doporučit, jedná se o poutavé vyprávění z jeho života a člověk se tam mimo jiné dozví hodně zajímavých věcí z historie Humpolce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pozor na mláďata

St Kvě 26 , 2010
V následujících dnech a týdnech se můžete při cestách přírodou, ale třeba i při cestě do zaměstnání, či do školy setkat s mláďaty volně žijícím živočichem, která se vydávají na první životní krůčky a jsou tak velice zranitelná. „Lidé se snaží mláďatům v dobré víře pomoci, ale v některých případech […]

You May Like

Témata