Nové bydlení v Humpolci 4/4

5

Cyklus článků o nových možnostech bydlení na humpolecku zakončujeme „stavebními parcelami pro rodinné domy v Humpolci, Jiřicích, Kalištích, atd. „.

 Fotografie lokality z března 2005:

Lokalita Cípek v Humpolci:
Město Humpolec zainvestuje výstavbu inženýrských sítí na stávající louce pod železniční tratí. Lokalita tak bude bezprostředně navazovat na již zastavěnou část. Místo se nachází na okraji města v bezprostřední blízkosti lesa a sportovního areálu (koupaliště, fotbalový a hokejový stadion), ve svahu ze kterého je krásný výhled na celé město. Snad jedinou nevýhodou je hlavní silnice Pelhřimov-Havlíčkův Brod přes kterou musí obyvatelé této části města přecházet na cestě do města (nákupy, škola, zdravotnická zařízení, apod.). Především pro děti je tato skutečnost nebezpečná, ale město již udělalo první krok a instalovalo na přechodu semafor a další prý se chystají.
Celý záměr je již ve fázi přípravy, projektová dokumentace na inženýrské sítě existuje, pozemky se budou prodávat formou dražby.


Jiřice u Humpolce:
V době publikování tohoto článku byly ještě volné parcely, včetně inženýrských sítí v nové zástavbě v okrajové části obce, v jižním svahu směrem k Lavičkám. Rozvíjející se obec s klidným životním prostředím, která investuje do své budoucnosti – např. rekonstrukcí a modernizací základní školy a plánovaným sjezdem z dálnice D1 pro svou rozvíjející se průmyslovou zónu v její bezprostřední blízkosti. Uvažuje se též o bezpečné cyklostezce do Humpolce. Pozemky se zde prodávají od cca 300,- Kč za metr čtvereční, včetně vody, elektřiny, plynu, splaškové a děšťové kanalizace. Informace získáte na obecním úřadě nebo u pana Jakla tel. 602 456 503.

Kaliště u Humpolce:
V době publikování tohto článku již byly všechny pozemky plánované pro výstavbu rodinných domků prodané. Obec zainvestovala výstavbu inženýrských sítí a prodávala pozemky za úsměvné hodnoty v řádu desítek korun za metr čtvereční. Krásná obec s absolutně klidným a čistým životním prostředím bez jakéhokoliv průmyslu měla dlouhou dobu pozemky na prodej. Potenciální kupce v podobě mladých rodin odrazovala vzdálenost cca 12 km do Humpolce po místních komunikacích, které jsou v zimním období problematicky sjízdné. Dle vyjádření pana starosty Kutiše obec z dalším rozvojem počítá, bude lákat mladé lidi i nadále, ale momentálně se musí vypořádat s nejvíce prioritní akcí a to je čistička odpadních vod …

olaf

5 thoughts on “Nové bydlení v Humpolci 4/4

 1. Pokud bude nová výstavba pokračovat ve stávajícím stylu alpskokalifornské architektury, tak se Humpolec a přilehlé obce budou mít opravdu čím chlubit. Jedna z nejlepších lokalit zastavěná takovým paskvilem….Řemeslo braň se…

  1. Co to je „alpskokalifornská architektura“? Jsem v architektuře naprosto neznalý, ale ten název se mi líbí. 🙂 Podle něj bych měl i dojem, že to budou roztomilá roubená stavení … :))

   1. Bohužel to s roztomilými roubeními staveními nemá nic společného… *:) Jen o trošku víc výstižnější název pro podnikatelské baroko…. *:(( Kýčovitost bavorských domů snoubící se s naprostou bezkoncepčností domů amerických => katalogové domky….

    1. Helle frrr todle téma mě zajímá, nebyl by nějakej příklad? Sháním materiál pro článek o podobné tématice, protože názorů je fůra, vkus rozdílnej … diky, nebo posli fotku s komentářem.

     1. Hele Olaf… *:)
      Myslim, že stačí foťák zamířit o trošku níž, než snímky nových parcel a jsme doma, podle mě jeden barák vedle druhého stojí za to… Dalším tajným tipem by mohla být lokalita bývalého zahradnictví za léčebnou no a pokud chceš opravdovou pecku, tak stačí zajet do Čejova a zdejší Southwork po pravé straně když jedeš od Humpolce, nemůžeš přehlédnout, to je opravdu bomba!! Jinak bohužel tenhle druh staveb nevyznávám a fotím jen stavby, které se mi líbí, takže snímky nemůžu posloužit… Článek by to byl ale určitě super, takže držim palce!!
      Zdar a sílu frrrr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Konec války letos neuctí jen položení věnců k památníku

Čt Kvě 5 , 2005
V Humpolci se také v sobotu konají oslavy 60. výročí konce druhé světové války. Na Horním náměstí slavnost začne v 9 hodin, během níž vystoupí Pěvecký sbor Čech a Lech a Orchestr základní umělecké školy Gustava Mahlera. Od 10.30 hodin bude sál Dolního muzea patřit produkci filmů s autentickými záběry […]

You May Like

Témata