Nové poutače vítají do Humpolce

23

VE DNE I V NOCI, VÍTEJTE V HUMPOLCI. Tak vítají návštěvníky města nové tabule, které zdobí nejvytíženější příjezdové silnice do Humpolce. Kdekoho možná překvapí, že jejich návrhy i logo nevzešly od renomovaných výtvarníků, ale od letošního maturanta humpoleckého gymnázia Lukáše Drasnara.

Ten se svým nápadem vyhrál v konkurenci zhruba tří stovek dalších
studentů a žáků základních škol. Taková reklama u nás dosud chyběla. A
oslovit místní školy se nám zdálo jako nejlepší řešení, prozradil
humpolecký místostarosta Roman Brzoň.

To se stalo už v loňském roce. Letos radnice vyhlásila vítěze a
nechala cedule vyrobit. Příjezdové cesty od Pelhřimova, Havlíčkova
Brodu, Želivu a Čejova zdobí necelý měsíc.

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Axl

23 thoughts on “Nové poutače vítají do Humpolce

 1. Toto vysvětlení konečně objasňuje trapnost uvítacích tabulí. Tabule, především na průjezdu po silnici I/34 velmi hezky všem projíždějícím dokumentují, že termín „humpolácký“ skutečně nevznikl nikde jinde než v tomto městě. Nepřekvapí, že se pan místostarosta chlupí tímto dalším z „geniálních“ nápadů místní radnice, neboť šetřit na tvorbě image města tímto způsobem přesně zapadá do stylu řízení města renomovanými pedagogy. Možná, kdyby pan starosta nezašmelil budovu dřívější sauny spřátelené duši za směšný peníz, mohla mít radnice peníze na tvorbu pořádné prezentace města a výplod mladého specialisty na dýchací obtíže mohl zdobit spíše některý z místních nočních barů.

  1. A mohl by jsi vysvětlit, co se ti na tom poutači zdá trapné a humpolácké? Omezeného plkání si užiju na idnes, tady bych si chtěl přečíst argumenty.

   1. I kdyz ta otazka nebyla na mne tak neco bych k tomu taky mel. Poutac jsem nevidel, ale „VE DNE I V NOCI, VÍTEJTE V HUMPOLCI“ je minimalne dost kostrbate a zrovna moc zpevne to nezni a to by slogan – podle mne – mel.

   2. Musím souhlasit, že slogan se mi taky nelíbí a když jsem se bavil s přáteli, měli stejný názor. Co se týče grafického provedení, to mi špatné nepřijde.

  2. Co se týká bilboardu, nehodnotím bo jsem neviděl. Co se týká sauny, proč nepodáte trestní oznámení, když jste si jistý nekalostí? A co se na druhou stranu podepsat, aby popřípadě mohla druhá strana podat trestní oznámení na vás? Protože ale počítám, že patříte mezi zaryté příznivce starých poměrů, navíc člověk, který nikdy v životě nic nedokázal mimo keců u piva, jste u mě pouhý starý chudák a je mi vás v podstatě líto, protože „humpolácký“ na vás pasuje opravdu trefně, takže jste ten bilboard pochopil naprosto správně.

   1. Já jsem ten poutač viděl a trapný mi nepřipadá . Také jsem proti těm stupidním kecům a osočování bez důkazů ale diskuze se tu občas tímto směrem stočí . Bohužel . Dosud jsem si tu nepřečetl jediný důvod , čím je ten grafický návrh poutače nebo sloganu špatný , a jaký by měl být ten správný . Myslím , že místo hospodských keců a pomluv by bylo lepší vidět argumenty , popřípadě prezentovat ostatní návrhy které neuspěly . Problém kvalitní značky , loga nebo jak to chcete pojmenovat je věcí širší veřejnosti , a pokud někdo přijde s opravdu skvělým nápadem tak ho jistě Město Humpolec rádo začne využívat mimo své další oficiální symboly . Na tom poutači jsou mimochodem siluety 3 známých motivů Humpolce , nahoře nápis „Ve dne i v noci“
    dole pod obrázkem „Vítejte v Humpolci“ . Neživím se reklamou , ale pokud je slogan takto rozdělen a má logické zdůvodnění v motivu obrázku , tak mě netrápí to že se triviálním způsobem nerýmuje . Grafické pojednání obrázku vůbec nevybočuje z momentální módy grafiky používané např. pro loga sportovních a společenských událostí , je barevně vyvážené a nemám s ním osobně problém . Pokud bych subjektivně hodnotil třeba logo nastávajícího světového mistrovství ve fotbale v Německu , tak nejsem u vytržení a nekreslím si ho na stěny místnosti . Autorovi tímto přeji , aby se nenechal znechutit pár nesouhlasnými výpady a pokračoval v tvorbě na jakékoli téma . Není nikde napsáno , že jeho příští výtvor nebůže být skutečná bomba a že si jí rádi ti momentálně vypruzení budou dávat na triko . Tolik můj bezcenný subjektivní názor :-))

  3. Jak to tady ctu, tak ty budes ten soudruh, co kritizuje vsechno, co se tyka mesta. Naposled to byly vylevy proti prodeji pozemku, kde jsem se snazil s tebou diskutovat do doby, nez jsem zjistil, ze vubec nevis ktera bije. Ale neboj, dlouho se uz trapit nebudes, z takovyhle zavisti te brzy klepne a bude od tebe pokoj.

 2. RE První komentář – Tak takovíhle lidi mám ze všeho nejraději! Nikdy nic neudělali a jediný co umí, je kritizovat. Všechno a všechny! To, že se pan … ani nepodepsal mě vubec nepřekvapuje. Anonimita k takovým lidem zkrátka patří.
  Mě se jako rodákovi poutací cedule líbí. Je to krok zprávným směrem! Má to nápad a pomúže to zviditelnit Humpolec. A to je vždy dobře!

  Já když něco napíšu, tak se pod to taky podepíšu.
  Snoopy

 3. Mě osobně se nové poutače dají jako docela dobrý nápad, ten slogan by jistě šel vylepšit, ale po grafické stránce je to zajímavé a město to celkem vystihuje.
  Věcná: nevím kde přebíráte články, ale L. Drasnar maturoval v roce 2004, takže žádný letošní maturant. M. Samek

 4. Musel jsem posečkat, až se dostanu do Humplu, abych nekomentoval něco, co nevidím. (námět pro Axla: nám doma se často nevyskytujícím osobám by moc pomohlo, kdyby se vždycky objevil nějakej ten obrázek, aby nemusili valit dom.. I když máti měla radost *:) Lidi, to vypadá jak když malému dítěti dali do ruky pastelku!! Nevím, co si od tohoto někdo slibuje, ale je to fakt, dle mého názoru, paskvil. Né že bych byl v těchto věcech až tak kovaný, ale přece něco málo o tom vím a o pár log jsem se v minulosti dokonce pokoušel. Je pravda že neúspěšně, ale přeci jenom jsem si z těchto soutěží něco odnesl… Moje zkušenosti (a úplně zadarmo *:) : jednoduchost, podstatnost, smysluplnost, údernost… a hlavně.. SNADNÁ ZAPAMATOVATELNOST!! zajímalo by mě, co si lidé z tabulí při rychlosti 50 km/hod. pamatují. Nestihnou ani přečíst první řádek (zkoušel jsem to..) Suma sumárum, co se zde snažím říci… Vyhozené peníze… Je sice chvályhodné, že se město snaží zapojit žáky svých škol, ale opravdu by to mělo u grafických návrhů skončit u koupaliště a ne u prezentace města na veřejnosti, ta se opravdu dělá jinak. Abych svou kritiku doplnil, co mě k ní vedlo, doporučuji mrknout na logo města Brna a tuším že i slovenské město Trenčín má nové.. S pozdravem frrr

  1. hmmm , tak jsem dal na radu a okouknul to logo Brna . Jsem u vytržení . Teď abych si ho nechal vytetovat :-)))))))))))))))))
   Hele co takhle navrhnou něco geniálního pro Humpolec , ty stojany jsou použitelný i opakovaně , jen se vyhodí nevhodný motiv .

   1. jsem všema deseti pro, ale mám obavy, že to nespraví nějaká ušmudlaná soutěž na školách v Humpolci. Pokud vím, tak např. soutěž na logo Brna obsahovala návrh přes hlavičkový papír, hrníček až po šalinu (pro naše: tramvaj *:) Prostě museli (musela autorka) dokázat, že se dá aplikovat všude a rozhodně se odměna za první místo nepočítala ve stokorunách.. *:) Prostě takové logo musí mít takovéto..no…. Doufám , že to nikdo nevyškrtne..Prostě musí mít gule.. *:) a to stávající je prostě nemá.. *:P

    1. Ale jo , já si ho taky nestahuju do počítače ale vůči těm mladým mi přijde strašně nefér jen konstatovat – „vaše snažení stojí za prd , to my bychom byli daleko lepší , jen kdyby nám nervali v mládí knížky z rukou“ . Vem si pozici toho kluka , co to nakreslil . Určitě to nedělal pro prachy a každý kdo něco podobného navrhoval ví , že to netrvá jedno odpoledne . Tady na humpolákovi mu teď nějakých dvacet lidí sdělí , co si to vůbec dovolil prznit jim jejich milované město . Pokud ovšem to město mají tak v lásce , proč sami něco nevymyslí , popřípadě jsou-li toho neschopní proč nevyberou (nebo uspořádají sbírku 🙂 )na profíka grafika . Už mě docela unavuje to věčné fňukání jak to všechno v Humpolci stojí za ….Humpolák měl ve svých stanovách ryze pozitivní program propagace humpolecka . Iluze a iniciativa se asi postupně vytrácejí a díky skuetčné demokracii s jakou je veden se někdy stává jen virtuální hospodou kde se nic nevyřeší a pár lidí si vyleje vztek na okolí . Vede tohle někam ? Co takhle uspořádat vlastní graficku soutěž když se vám výtvory školáků nelíbí ? A nebo skutečně přiblížit více ty další výtvory , ať je mohou anonymní všeumělci pomluvit také 🙂 . To by ale někdo musel hnout zadkem a nejen surfovat . Myslím , že redakce humpoláka by vůbec nebyla proti něčí podobné iniciativě a umožnila by prezentaci výtvorů na svých webových stránkách .

     1. Zdravim pierre.. Jednak nejsem tak starý, jak to možná vypadá, mám pocit, že ve 23 letech ešče nensu takovej páprda *:) A nekritizoval jsem toho kluka, ale mělo to být spíše směrem k městu *:) Jak jsem psal, nemám nic proti, aby se školy zapojovaly do soutěží, ale nemělo by to být na věc, kterou spatříš první při příjezdu do Humpolce, která vlastně město reprezentuje… Toť vsjo.. *:) A pokud by někdo někdo na městě měl zájem nějakou opravdovou soutěž uspořádat a zapojit, byť třeba jenom starší studenty – grafiky, myslím že by se to na příslušných školách setkalo s odezvou. Bohužel jak píšeš, někdo by musel zvednout… Já osobně (a to se nechci vychvalovat) jsem se už o něco podobného pokusil, bohužel mám pocit, že jakákoliv aktivita zapadla a skončila u zastupitelstva.. Prostě se u nás neumí chytit příležitost za pačesy.. *:( A přeci jenom to mám z Brna kapánek daleko, abych je uháněl den co den….

     2. No já nevím . Podle mě to byla separátní akce pouze na ty uvítací cedule a z toho důvodu mě to fakticky netrápí . Třeba přijde v únoru borec a vykózlí nějaké bytelné protinávrh . Nemyslím , že by se to mělo uplatňovat pro více účelů – takže to „logo“ je asi opravdu otázka jiná . No ale když si jí nakousl , tak proč to nerozvést . Logotyp „Humpolec“ by byl jistě zajímavý námět na soutěž čtenářů . To , že se pak zjistí že nikdo nic zajímavého nevymyslel je sice pravděpodobné na 90% , ale proč to nezkusit ? Já jsem dost často ve styku s umělecky založenými lidmi ( pokud mezi ně lze počítat architekty,restaurátory,sochaře..) . A když s nimi mluvíš , tak tě může překvapit , že jim nápady občas vnuknou jejich děti…Třeba v Kalištích zrovna tu klávesnici na fasádě dvora vymyslel náctiletý kluk (a jeho táta pak dostal architektonickýho Oscara 🙂 ) . Podle mě dobrý nápad může mít i dítě , jde o toho ho dobře zpracovat a to uznávám je práce pro profíka . A případ , kdy se práce profíka nemusí líbit lidem máš na Dolní náměstí . Fasádu pobočky muzea navrhl na základě původně dochovaných stop barevnosti akademický sochař a lidem se to údajně nelíbí (soudě podle ankety na stránkách MÚ).
      Ale zpátky ke grafice – když budeš hledat loga společenských a sportovních humpoleckých organizací , tak co zjistíš ? že mají kulový . Jedině fotbalisti mají cosi založené na dřívějším znaku TJ Jiskra , s hokejistama je to už problém . Jirka Hynek bude asi nakonec rád , když mu město povolí použít znak a nějak ho doplní hokejkami…asi . A co další – myslivci , zahrádkáři 🙂 ….co mají ti další? Určitě s tebou nebudu polemizovat o tom , že dobrý logo je k nezaplacení . Ale kolik jich tu opravdu najdeš ? Prostě by tu bylo dost práce pro profíka , ale obávám se že by ho nikdo nechtěl zaplatit a z toho vzniká začarovaný kruh . Kvalita zadara je skutečně výjimečná záležitost . Leda , že by se zapojili Viet-namci 🙂 Ti by nemuseli být drazí 🙂

      Končím . Jdu si tetovat to BlRllNlllO na zápěstí :-)))))))))

     3. Jo Brno forever… *:)
      A kolik těch organizací projevilo pořebu mít logo??? Tedy spíše veřejně projevilo.. A stále dokola… já nemám problém s tím, že se práce zadává studentům, jen by se měla zadávat studentům, kteří tento obor studují, tzn. zadávat logotyp na gympl= výsledek na silnici… Proč se nezadal někam na např. střední umělecko průmyslovou, na vysokou: architekturu, výtvarnou, designu, atd… prostě odbornou práci odborníkům.. Byť studujícím.. V tomto směru jsem se na městě angažoval, a bohužel neúspěšně.. Město ještě neobjevilo kouzlo levné odborné práce, kdy doslova za pár šupů může mít námětů a návrhů kolik chce… Tak si říkám, když na to přišlo Znojmo, České Budějovice, Brno,… Proč ne Humpolec..Možná by to chtělo na jistých místech trošku popřemýšlet.. *:)

     4. Víš já mám raději konkrétní činy než řeči o tom co by bylo kdyby . A bohužel žádná z debat tu ke konkrétnímu činu nevedla , pokud ano tak se omlouvám . Já bych řekl , že třeba sportovní oddíly to logo mít musí (hovořím o těch co hrají soutěže alepoň na krajské úrovni) a bez něj je jejich propagace neúplná . Jestli se zastávám těch mladých , tak z důvodu aby je povyk neodradil a zkoušeli něco dalšího . Zrovna ty sportovní oddíly , kde mnozí z nich buď aktivně působí nebo mají kamarády totiž tu potřebu mít logo velmi brzo pocítí . Důvod je naprosto jednoduchý – rozvoj internetu a potřeba mít grafiku pro vlastní stránky . K tomu dospěli letos např. ti fotbalisté a hokejisté . Je otázka času kdy to budou chtít rozjet třeba basket , volejbal atd. . Je jasné že třeba zahrádkáře to trápit nebude 🙂 , tam je jiné věkové složení a jiné potřeby . Vy si všichni zmizíte do Brna nebo do Práglu a bude vám to ukradený . Říkáš že organizace veřejně neprojevili zájem . Máš pravdu . Ale dojdi se podívat , kdo na úrovni tak malého města jakým Humpolec je ty organizace tvoří . Ti lidé nemají ve většině ponětí jak vůbec dělat propagaci (a já jim to nezazlívám) . Díky jejich obětavosti a manuelní dřině jsou v chodu sportoviště a mladí se mohou realizovat . Třeba fandové hokejistů (z řad školáků) měli docela zajímavé dotazy typu – kdy budou repliky dresů , šály , čepice s logem ? Bohužel je to mimo realitu dnešního Humpolce a určitě hokejisti nebudou mít na to , aby zadaly tvorbu propagačních materiálů profi agentuře . Já tady v diskuzích na humpolákovi absolutně postrádám , že by někdo odborně fundovaný podal pomocnou ruku těm co to potřebují . Kritika by měla podle mého hloupého životního názoru mít nějaký pozitivní důsledek , chceš-li zlepšení , nápravu , posun dál . Pokud tohle bude chybět , tak tu pak opravdu plkáme jako na idnes 🙂

     5. Jo..souhlasím. Ale stačí sednout na compl a některé školy (vysoké, a odborné) oslovit. to zas taková práce není, nebo jo?? Pokud mě paměť neklame, nejbližší školou tohoto zaměření je grafická škola v Jihlavě, tam bych zkusil začít… Myslím, že tvorbu propagačních materiálů má tato škola dokonce v osnovách.. A Pierre, to není o organizacích. Já jsem spolupráci nabízel přímo městu a byl jsem dokonce až na úřadě, a protože mám zkušenosti, že když něco chceš, musíš jít odshora, setkal jsem se dokonce s panem starostou. Aspoň podle mého pocitu by nebyl asi proti, ale mám dojem, že všechno „chcíplo“ v zastupitelstvu… Asi tam zas musim napsat *:) Summary: pokud někdo někde sedí (třeba ty *:), nelze čekat, že někdo se sám nabídne. Já například vůbec netušil, že fotbalisti maji logo *:) Prostě stačí sednout na maila, oslovit pár škol a uvidí se, za pokus se nic nedá… Mnoho ústavů bude jen rádo, že studenti budou moci pracovat na něčem reálném..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vtipná kaše

Pá Pro 9 , 2005
Tato rubrika se tu už dlouho neobjevila, a protože je pátek a potřebujeme určitě všichni po pracovním maratónu přeladit na lehčejší notu, podělím se s vámi o pár vtípků, které mě zaujaly. A začneme třeba takhle – Doktor vrazí do pokoje se samopalem a zařve na pacienty: Tak tohle je […]

You May Like

Témata