Novinky z Jihlavy – 22. 4.–6. 5. 2024

Krásný dobrý den z Brány Jihlavy. Za naši organici jsme pro vás připravili přehled toho nejdůležitějšího, co se bude odehrávat během čtrnácti dnů v Jihlavě.

Novinka v komentovaných procházkách Po židovském hřbitově a dalších místech spjatých s působením jihlavských Židů je sice již zaplněna, ale stále máte příležitost projít se historií Jihlavy po stopách jihlavských sirotků, prohlédnout si slavné jihlavské vily nebo úchvatný prostor kostela sv. Ignáce z Loyoly. Vybrat si můžete také na odkazu zde.

 

Kaple boromejskou za stopami jihlavských sirotků I úterý 23. dubna I 16:00

Připojte se ke komentované prohlídce kaple sv. Karla Boromejského a objevte její historii spojenou s jihlavským sirotčincem a řádem milosrdných sester boromejek.

 

Velikonoční putování I do úterý 30. dubna

Stále máte šanci se vydat na Velikonoční putování po Jihlavě! Navštivte 13 zdobených zastavení, splňte sedm soutěžních úkolů a získejte výhru v turistickém informačním centru.

 

Koncerty k oslavám 20 let ČR v EU I středa 1. května I 15:00 I Masarykovo náměstí

Masarykovo náměstí bude hostit koncerty, výstavy a další akce k oslavě 20 let členství ČR v EU. Přijďte si poslechnout Bee Band a POETIKU, navštivte velkoformátovou výstavu projektů podpořených EU a využijte zdarma vstup do vybraných galerií a muzeí. U příležitosti oslav můžete bezplatně navštívit také Jihlavské podzemí, Dům Gustava Mahlera a Bránu Matky Boží.

 

Májové oslavy v Jihlavě I pátek a sobota 3.– 4. května I Masarykovo náměstí

V pátek se na Masarykově náměstí uskuteční od 10:00 do 18:00 tradiční Májový jarmark. Sobota bude nabita Májovými slavnostmi, vrcholícími v zaplétání máje od 15:45. Těšit se můžete také na akci „Den růžových vín“ s více než 60 druhy k ochutnání. Nebude chybět ani představení horáckých folklorních souborů a programy pro celou rodinu.

 

Komentovaná procházka I 2. května I 15:00 – 16:30 I Dům Gustava Mahlera

Komentovaná procházka Po stopách Gustava Mahlera a hudební historie Jihlavy vás provede historickým centrem města přibližující jihlavský pobyt hudebního velikána a historii hudebních tradic Jihlavy.

 

Otevřené studio Malér – workshop projektu Mahler je hudba! 2 I 3. května I 14:00 – 16:00 I Dům Gustava Mahlera

Nabízíme vám experimentální prostor / hudební studio / zvukovou laboratoř, kde skrze vlastní zkušenost a za užití současných technologií zažijete hudbu jinak.

 

Výstava Gustava Kruma I od 17. dubna – 8. září 2024 I Dům Gustava Mahlera

V Domě Gustava Mahlera probíhá výstava k příležitosti 100. výročí narození Gustava Kruma. Podívejte se na jeho díla spojená s Jihlavou a získejte nový pohled na tvorbu tohoto významného malíře.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci: Unikátní zelená fasáda poskytuje zajímavému domu u Humpolce intimitu a styl

Út Dub 23 , 2024
https://www.dumazahrada.cz/ – Dům, který vyrostl v rozvojové části na okraji města, naplňuje přání a životní styl majitelů, má výhled do kraje, ale také atrium – svůj vnitřní svět pro případ, že by rostoucí okolní zástavba přehlušila domácí atmosféru.

You May Like

Témata