O pivní slavnosti byl v Humpolci zájem

Všechny stánky návštěvníkům nabízely pouze mok, který nese příjmení nejznámějšího muže ve městě.

Dechovka, tvář komika Josefa Náhlovského ošlehaná televizními kamerami (tentokrát i zpívajícího s kytarou), pouťové atrakce včetně centrifugy nebo třeba skupina Žlutý pes, hrající kromě svých věcí i skladby Rolling Stones a Olympiku.

Tento zvláštní koktejl spojovala v Humpolci tekutina, kvůli které se to vlastně všechno odehrálo. V pátek a v sobotu se zde totiž konaly pivní slavnosti.

Neslavilo se ale jen před zastřešeným pódiem. Letáček s programem lákal v sobotu dopoledne i na exkurze do zdejšího Rodinného pivovaru Bernard. Zájem byl ale tak velký, že nebylo snadné se dostat dovnitř.

Velkým lákadlem byla exkurze v pivovaru

„Lístečky na exkurze už jsme všechny rozdali. Zkuste přijít později, třeba nebudou některé skupiny naplněné,“ dal hned u vchodu mlhavou naději zdejší zaměstnanec. Řada lidí se proto otočila na podpatku a pokračovala k oplocenému Hornímu náměstí.

Za stokorunu (a ochotu nechat si od pořadatele orazítkovat ruku „vrácenkou“) se dal plot elegantně překonat. Kdo objíždí pivní slavnosti jen proto, aby ochutnával a porovnával tekuté výrobky různých pivovarů, musel být při víkendovém vstupu na humpolecké náměstí lehce zamračen. Všechny stánky totiž nabízely pouze kelímky s pivem, které nese příjmení muže, jenž je určitě populárnější než místní starosta.

Doprovodný program: soutěže a hudba

Už v sobotu dopoledne se na náměstí dali potkat návštěvníci, jejichž krok „utíkal do obloučků“ a oči „plavaly“ sem a tam. Z jeviště zatím troubila dechovka známé kusy. Spokojeně si s ní podupávaly stovky lidí hledajících na rozžhaveném náměstí aspoň kousek stínu.

Když kapela odešla, vystřídala ji moderátorka šermující mikrofonem. Jejím úkolem zřejmě bylo v pauze rozpumpovat pivními soutěžemi publikum, do něhož pralo polední slunce. Nutno dodat, že se její snaha míjela účinkem. Na jeviště se konferenciérce po přemlouvání podařilo dostat jednoho tatínka s dítětem a babičku s vnučkou.

Ti měli soupeřit ve hře založené na rychlém pití piva (dospělí) a obíhání náměstí (děti). Všem se nakonec ulevilo, že soutěžení skončilo (mimochodem vyhrála babička a na muže, který s ní v pití piva prohrál, pokřikovali dva mladíci hanba! co seš to za chlapa!). Ještě předtím, než vítězná babička sestoupila z pódia, stačila říct, že se v sobotním programu nejvíc těší na „Náhlovskýho“.

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Skupina Žlutý pes musela přidávat

Ten vzal do ruky mikrofon až v podvečer, po skupině Žlutý pes. Ondřej Hejma se skupinou měl úspěch a musel přidávat. Josef Náhlovský a Josef Mladý se museli cestou ke svému výstupu propodepisovat. Autogramy od nich chtěly děti, slečny i babičky.

Vystoupení bavičů příliš nenadchlo

Oba baviči také ochotně pózovali při společném fotografování se svými fanoušky. Samotné jejich pěvecko-komické vystoupení ale příliš velké salvy smíchu nevystřelovalo. Jeden sobotní vtípek za všechny: Mladý hovořil a v jedné větě použil obrat čili. Náhlovský ho přerušil a řekl; „Chilli to znám, to pálí a někdy dokonce dvakrát, že dámy?“ zasmál se do publika svým nezaměnitelným způsobem.

Televizním komikům vůbec nevěnovala pozornost asi šestice mladíků, sedící na trávě za jedním stánků. Označit je za mladíky, ale bylo kvůli jejich dětským tvářím ošidné. Opilí už ovšem byli hodně. Jejich stav pomalu začalo zakrývat večerní šero. Horký humpolecký den ve znamení piva pomalu končil.

Poslal: Radek Laudin

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

PRÁVO o pivních slavnostech

Po Srp 11 , 2003
Ohňostroj, Chinaski a hlavně dobré pivo. Čtěte dále:   Předplatné čtvrtletníku Zálesí

You May Like

Témata