Nad dálnicí budou bdít dvě kamery

3

Kamerový systém v Humpolci dostane od příštího roku dva nové přírůstky. Ty dohlédnou na vjezdy na dálnici D1.

Jak sdělila pelhřimovská mluvčí policistů Hana Kotková, přítomnost kamer na dálnici je velice užitečná. „Využíváme je například při řešení krizových situací vzniklých vlivem nepříznivého počasí nebo při tvoření kolon zapříčiněných dopravními nehodami,“ nastínila Kotková.


Přispěli dotací


Městu na pořízení kamer přispěla dotace z projektu Partnerství Ministerstva vnitra České republiky. „Příspěvek činil pět set tisíc korun. Dalšího půl milionu investoval do rozšíření systému humpolecký městský úřad. Takže náklady na nákup kamer se vyšplhaly na jeden milion korun,“ shrnul Josef Fiala, manažer prevence kriminality a sociálně patologických jevů z humpolecké radnice.


Kamery na vjezdy u dálnice nainstalují do konce letošního roku


„Fungovat budou od začátku příštího roku,“ doplnil Fiala. Pořízení kamer si pochvaluje i humpolecký starosta Jiří Kučera. „Je dobře, že se je podařilo pořídit. Určitě policistům pomohou,“ uvedl.


Nové obrazovky


Kromě dvou nových kamer město zmodernizovalo i monitory, které policistům na tamním obvodním oddělení umožňují sledovat záznamy z kamer. „Zastaralé monitory jsme nahradili novými LCD obrazovkami,“ prozradil Josef Fiala.


Náklady na jejich pořízení dosáhly tři sta padesáti tisíc korun. Veškeré výdaje zaplatilo město Humpolec.


(Převzato z Pelhřimovského deníku: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20101012pe_kamery.html )


 

Čtěte dále:   Daniel Šimek z Humpolce zdolá Mont Blanc. Pomůže hemofilikům

myska

3 thoughts on “Nad dálnicí budou bdít dvě kamery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Leoš Šimánek opět v Pelhřimově a Jihlavě

St Říj 13 , 2010
Ze zasněžených Australských Alp přes nesčetné národní parky, k největšímu skalnímu monolitu světa – Uluru, na Bílou nebeskou pláž. Nová velkoplošná panoramatická live-diashow cestovatele, spisovatele a fotografa Leoše Šimánka zavede milovníky dálek, přírody a dobrodružství na jižní polokouli. Jmenuje se „Austrálie – Křížem krážem“ s podtitulem „Zimní putování po červeném […]

You May Like

Témata