Odhalení Národního památníku odposlechu a další události

2

Lipnice nad Sázavou je malá obec, ale snad proto, že se zde narodil spisovatel Jaroslav Hašek, anebo proto, že se zde rozpíná zajímavý starobylý hrad, koná se tu přes letní sezónu tolik zajímavých akcí, že může Humpolec jen tiše závidět. Žel, humpolečtí jsou o těchto podnicích jen velmi mizivě informováni a většinou se dozví až s odstupem času, co se na Lipnici událo vyjímečného. Proto vám přinášíme přehled toho, co se zde bude odehrávat toto léto.

Již tento týden si vás dovolují pozvat Ing.Richard Hašek (vnuk spisovatele Jaroslava Haška) a sochařský tým: Radomír Dvořák, Martin Roháček, Jan Šíma a Martin Šimek na slavnostní odhalení žulového reliéfu “BRETSCHNEIDROVO UCHO – národní památník odposlechu” v Lipnici nad Sázavou. (Humpolák již informoval.) Velké ucho vytesané do žulové skály, poetický artefakt, bude odhaleno dne 23.června 2005 v 16:00 hodin v lomu č.1. Přístupová cesta k lomu bude směrem z náměstí značena, jedná se o trasu dlouhou cca 750m. Akce bude následně pokračovat happeningem v areálu hostince u České koruny. Více informací naleznete na http://ucho.hyperlinx.cz/xdefault.htm


Hned nato – 25.června se na hradě Lipnice bude konat “Rej noci svatojánské” – přehled folkové i rockové hudby. Začátek je od 16:00 hodin.


23.července bude v lipnickém letním amfiteátru velký hudební festival, doprovázený historickým šermem a vystoupením kejklířů, sokolníků, jakož i divadelních herců. Začátek již v 13:00 hodin.


K legendární “Haškově Lipnici” snad není třeba dodávat nic, než-li to, že začíná 24.července od 16:00 hodin, tentokráte komorněji na hradě.


Pro všechny milovníky vozidel na třech kolech je 31.července pořádána výstava Velorexů u příležitosti jejich 6.lipnického srazu. Zájemci si budou muset přivstat, akce bude probíhat od 9:30 do 10:30 hodin.

Čtěte dále:   Bernardfest 2023

6. a 7.srpna uspořádá hudební soubor Ludus Musicus koncert, v sobotu od 16:00 hodin, v neděli pak od 13:00 hodin, a to v hradní kapli k oslavě patrona kaple sv.Vavřince.


20.srpen bude dnem středověku – od 13:00 zde předvedou různí šermíři své bojové umění, které tradičně vyvrcholí nočním dobýváním hradu.


26. a 27.srpna se zde bude konat divadelní festival pod označením “Lipnický mantl”, hned poté 28.srpna pak koncert Pražského dechového kvinteta.


A již tu máme podzim a přípravu na zimní sezónu. Rozloučení s tou letní bude probíhat formou Malého hradního festivalu ve dnech 16.-18.září, na kterém můžete očekávat hudební produkci, divadelní představení, různé výstavy apod.


(Za poskytnutí těchto informací patří poděkování panu Vočadlovi, bývalému soukenickému podnikateli, který dnes, ač už v pokročilém důchodovém věku, oplývá záviděníhodnou životní vitalitou a jeho největším a možná i posledním přáním by bylo vytvořit v Humpolci muzeum soukenického řemesla, aby tato dávná humpolecká tradice nebyla v letech příštích nikdy zapomenuta.)

myska

2 thoughts on “Odhalení Národního památníku odposlechu a další události

  1. No poměrně vyčerpávající.

    Snad zbývá jen dodat, že 16. července se zde koná tradiční festival Rocková Lipnice ( http://www.rockovalipnice.cz [www.rockovalipnice.cz]), kde můžete vidět například Chinaski, Mňágu a Žďorb, Rockson, a taky třeba Anetu Langerovou.

    No a 27. srpna hudební festival Kvíleni ( http://www.kvileni.cz [www.kvileni.cz]). Učinkují Support Lesbiens, Wohnout, Vypsaná fixa, Sto zvířat a další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fotoservis ze zápasu FK Humpolec - FC Chotěboř

St Čvn 22 , 2005
FK Humpolec – FC Chotěboř 0:1 (0:1) V posledním kole krajského přeboru Humpolecké "Áčko" doma ztratilo všechny body proti slaboučké, ale motivované Chotěboři, které k vtězství stačila jediná branka. Humpolec přesto skončil na pěkném čtrvtém místě, před rivalem z Pelhřimova. Foto ze zápasu v článku. Čtěte dále:   Letošní Platforma […]

You May Like

Témata