Odpady a systém D2D

8

Akciová společnost SOMPO, která se většinově podílí na svozu odpadu v Humpolci a jeho místních částech, přechází ve „svých“ obcích a městech od 1. dubna 2021 na nový systém známý jako Door to Door. Jedná se o sběr tříděného a směsného odpadu přímo od domu, který se osvědčil už v řadě míst republiky. Smyslem je především připravit se na velké změny, jež odpadové hospodářství v zemi v budoucnu čekají.

Program zodpovědného nakládání s odpady „DOOR TO DOOR: TŘÍDÍŠ? ŠETŘÍŠ!“

eu logo
fond životního prostředí logo
třeba přírodu

 třeba peníze


třeba nohy

 
třeba nervy

Čtěte dále:   Oznámení o přerušení el. energie dne 26.9.2023

Axl

8 thoughts on “Odpady a systém D2D

  1. Chtělo by to vrátit zpět. Každý týden odvoz. Předchozí model určitě nebyl horší. Kdo chce mít i doma v každé místnosti 4 barevné kontejnery, ať je tam má. Kontejnery na papíry budou prázdnější když zakážete ty otravné letáky. Kdo chce sledovat akce, má je na netu.

   1. Přesně, ponoukat ke třídění tím, že nabídneš 60 Kč slevu na poplatku (780 Kč) za svoz je nesmysl. Rozumní lidé dávno třídili, bez ohledu na slevu a pohodlí, protože chtěli něco udělat pro životní prostředí a pro budoucnost svých dětí. Současný systém není přínosem pro životní prostředí, ale úlitbou pro lenochy a skrblíky. Ale co čekat od vedení, kterému je budoucnost dětí a vůbec planety u zadele.

    1. Co máte proti slevě na osobu za třídění? Nechápu to. S tímto způsobem přišlo ještě staré vedení města a já osobně pokud bych byl zastupitelem, navrhoval bych sto korun za osobu. Ta sleva není jen na ušetření za osobu, ale má působit motivačně. Není to nic co by podporovalo lenochy a skrblíky. To se hloupě mýlíte.
     Bohužel kritici barevných popelnic v domácnostech si myslí, že je mít doma hrozně ošklivé a proto napadají tento systém.

     Pravdou je, že v místních částech v zimním období je svoz za 14 dnů, kdy se sváží komunál dost problém, protože se stále ještě často topí a bude topit uhlím. Ale v létě to vydržet za dva týdny jde.

     1. Nikdo nečeká, že přiznáte že nový systém je špatně. „Když už jsme to zavedli, tak to bude a basta!“
      Bohužel se v posledních letech pořád objevují skvělá nová řešení, vzniklá z bezradnosti. Jejich následkem je ještě horší situace než před tím. Popelnice v létě normálně zapáchají, tak je tam necháme dva týdny. Aby ten zápach nešlo minout. Většina lidí už léta poctivě třídila. Nový systém jim nic zásadního neřeší. A možná pro vás bude překvapení, ale vysýpat celou ulici po malých nádobách je o hodně časově náročnější, než velkoobjemové nádoby. Ale to nevadí, objednáme nové vozy, nové lid, nové nádoby. A kdo je tu ten hloupý?

     2. V loňském roce jsem byl na dovolené v podkrkonoší, vyjímečně jsme zakoupili nápoje v plechu a po vyprázdnění dali do odpadu plast, tak jak je to možno u nás, bohužel správce objektu toto vyndal s cedulkou, že to tam nepatří.. co je lépe..

     3. To záleží na konkrétní tridicce odpadu, jakou má zpracovatel.

 1. Proto vše palim, odpad se rozděluje na horlavy a nehorlavy, kov odvezu do srotu dostanu prachy a popel se mi vejde do popelnice a 14 dní vydržím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Axlovy blitky

Út Led 24 , 2023
Bez komentáře ……. Čtěte dále:   OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ na služební místo 203097 – odborný referent / vrchní referent v Oddělení vyměřovacím V
Král a klaun - Karel Kryl - Ukrajina

You May Like

Témata